Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2013, 10:52

Premiera The Wise Monkey - drugiego epizodu przygodówki Cognition: An Erica Reed Thriller

Studio Phoenix Online wypuściło drugi odcinek przygodówki Cognition: An Erica Reed Thriller. Zorganizowano również promocję, w której można tanio nabyć pierwszy epizod.

Epizodyczna przygodówka Cognition: An Erica Reed Thriller autorstwa studia Phoenix Online była jedną z pierwszych produkcji, która sfinansowana została za pośrednictwem Kickstartera. W październiku zeszłego roku do sprzedaży trafił pilotażowy odcinek, a teraz przyszła kolej na premierę drugiego, zatytułowanego The Wise Monkey.

  1. Cognition: An Erica Reed Thriller - oficjalna strona gry
  2. Cognition – sklep z odcinkami

Cognition: An Erica Reed Thriller zaplanowano na cztery epizody. Każdy odcinek kupiony samodzielnie kosztuje 9,99 dolarów, czyli około 31 złotych. Bardziej opłacalnym pomysłem jest jednak zakup od razu całego sezonu za 29,99 dolarów (ok. 93 zł). W ten sposób jeden epizod otrzymacie za darmo. Autorzy próbują również umieścić swoje dzieło na serwisie Steam za pośrednictwem usługi Greenlight.

Grafika utrzymana jest w komiksowej stylistyce. - Premiera The Wise Monkey - drugiego epizodu przygodówki Cognition: An Erica Reed Thriller - wiadomość - 2013-01-30
Grafika utrzymana jest w komiksowej stylistyce.

Fabuła The Wise Monkey obraca się wokół poszukiwań tytułowego seryjnego mordercy. Ma on w zwyczaju pozbawiać każdą swoją ofiarę oczu, uszu i języka, odwołując się tym samym do rzeźb tzw. Trzech Mądrych Małp, które nie widzą zła, nie słyszą zła i nie mówią zła. Ponownie pokierujemy agentką FBI Ericą Reed. Bohaterka w śledztwie wykorzysta nie tylko tradycyjne detektywistyczne umiejętności, ale również nadnaturalne zdolności parapsychiczne, pozwalające jej dostrzec fragmenty przeszłych wydarzeń przy dotykaniu związanych z nimi przedmiotów.

Cognition: An Erica Reed Thriller to tradycyjna przygodówka z interfejsem point-n-click, w której zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji, gromadzeniu dowodów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Rozgrywkę urozmaicają nietypowe zdolności bohaterki oraz spora nieliniowość zadań. Wiele łamigłówek da się rozwiązać na kilka różnych sposobów, a podejmowane przez graczy decyzje kształtują wydarzenia nie tylko w danym epizodzie, ale również w kolejnych odcinkach. Warto dodać, że w pracach nad serią pomaga Jane Jansen, czyli autorka trylogii Gabriel Knight.

Osoby zainteresowane Cognition: An Erica Reed Thriller powinny skorzystać z nowej promocji na serwisie Indie Game Stand, gdzie pierwszy epizod można kupić za wskazaną przez siebie sumę. Minimalna cena wynosi 25 centów, czyli niecałą złotówkę. Akcja potrwa do jutra do północy.

  1. Cognition – promocja na Indie Game Stand