Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2013, 10:47

autor: luckie

Znamy europejską datę premiery Soul Sacrifice

Brutalny slasher na PlayStation Vita zawita na Stary Kontynent jeszcze tej wiosny – 1 maja. Firma Sony Computer Entertainment pokazała także okładkę gry i zdradziła, jakie bonusy czekają na zamawiających tytuł w przedsprzedaży.

Masa odrażających potworów i brutalna walka – czego więcej można oczekiwać od porządnego slashera? - Znamy europejską datę premiery Soul Sacrifice - wiadomość - 2013-01-30
Masa odrażających potworów i brutalna walka – czego więcej można oczekiwać od porządnego slashera?

Przez długi czas nie mieliśmy żadnych wieści na temat obiecującej produkcji zmierzającej na PlayStation Vita – Soul Sacrifice. Wydawca gry, firma Sony Computer Entertainment, zdradził wreszcie, kiedy dokładnie gra zadebiutuje na rynku zachodnim. W Europie tytuł pojawi się 1 maja 2013 roku, natomiast Amerykanie zagrają dzień wcześniej – 30 kwietnia. Przy tej okazji zaprezentowano również okładkę gry:

Okładka Soul Sacrifice
Okładka Soul Sacrifice

Ponadto pojawiły się informacje dotyczące zawartości dołączanej do pre-orderów, która, jeśli wierzyć zapewnieniom, nie będzie sprzedawana oddzielnie po wydaniu gry. Osoby zamawiające Soul Sacrifice przed premierą otrzymają następujące przedmioty:

  1. Dwa stroje dla postaci
Strój dołączany do pre-orderów #1
Strój dołączany do pre-orderów #1
Strój dołączany do pre-orderów #2
Strój dołączany do pre-orderów #2
  1. Płomienista włócznia, którą można wykonać pięciostopniowe combo z obrażeniami od ognia
Spirits’ Flamepike - Znamy europejską datę premiery Soul Sacrifice - wiadomość - 2013-01-30
Spirits’ Flamepike
  1. Wybuchające kamienie zatruwające wrogów
Spirits’ Blightstone - Znamy europejską datę premiery Soul Sacrifice - wiadomość - 2013-01-30
Spirits’ Blightstone
  1. Magiczny korzeń, rażący przeciwników błyskawicami
Spirits’ Fulgurwood - Znamy europejską datę premiery Soul Sacrifice - wiadomość - 2013-01-30
Spirits’ Fulgurwood

Miłośników języka japońskiego zainteresuje z pewnością, że pre-ordery zawierają także opcję zabawy z oryginalnym udźwiękowieniem. Paczka japońskich głosów będzie sprzedawana również po wydaniu gry, ale nie wiadomo, w jakiej cenie.

Soul Sacrifice to ciekawy slasher powstający w studiu Marvelous Entertainment (pomysłodawcą gry jest Keiji Inafune, współtwórca cyklu Mega Man). Produkcja przeznaczona będzie na przenośną konsolę firmy Sony, PS Vita. Choć pod względem podstawowych założeń gra niczym nie zaskakuje – zabijanie odrażających potworów nie jest niczym nowym – to zainteresowanie budzi zastosowany w niej system magii. Rzucając zaklęcia zamiast many poświęcimy części ciała sterowanej przez nas postaci. Nie bez powodu w tytule gry znalazło się słowo „sacrifice” (z angielskiego: ofiara, poświęcenie). W trybie współpracy, można będzie nawet złożyć w ofierze życie innego gracza, by wesprzeć pozostałych członków drużyny.