Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2012, 09:34

Premiera Cognition: An Erica Reed Thriller - przygodówki sfinansowanej przez Kickstartera

Do sprzedaży trafił pierwszy epizod przygodówkowej serii Cognition: An Erica Reed Thriller. Gra została sfinansowana głównie z środków uzyskanych w zeszłym roku na Kickstarterze, a przy jej produkcji brała udział Jane Jensen, czyli autorka cyklu Gabriel Knight.

Pierwszy epizod Cognition: An Erica Reed Thriller trafił do sprzedaży. - 2012-10-30
Pierwszy epizod Cognition: An Erica Reed Thriller trafił do sprzedaży.

Studio Phoenix Online wypuściło Cognition: An Erica Reed Thriller Episode 1: The Hangman, czyli pierwszy odcinek przygodówkowej serii opowiadającej o dochodzeniach dysponującej nadnaturalnymi zdolnościami agentki FBI. Grę można nabyć w sklepach zajmujących się dystrybucją elektroniczną:

Cognition: An Erica Reed Thriller zaplanowano na cztery epizody. Każdy z nich będzie można nabyć oddzielnie za 7,99 euro, czyli około 33 złote, ale kupując od razu cały pierwszy sezon zapłacicie 19,99 euro (niecałe 83 zł), co jest znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Warto dodać, że autorzy chcą umieścić swoje dzieło również na serwisie Steam, ale realizacja tych planów zależy od powodzenia na Steam Greenlight.

Główną bohaterką całej serii jest Erica Reed, czyli młoda agentka FBI pracująca w bostońskim oddziale biura. Przed laty jej brat stał się ofiarą seryjnego mordercy i schwytanie sprawcy przerodziło się dla panny Reed w prawdziwą obsesję. Niestety, pomimo wielu starań, śledztwo nie przynosi rezultatów. Pewnego dnia ulega to jednak zmianie, gdy w bohaterce budzą się umiejętności parapsychiczne, dzięki którym dotykając przedmiotów może ujrzeć fragmenty wydarzeń z przeszłości.

Cognition: An Erica Reed Thriller to klasyczna detektywistyczna przygodówka z interfejsem point-n-click. Zabawa polega więc głównie na przeszukiwaniu lokacji, zbieraniu dowodów, przesłuchiwaniu świadków i rozwiązywaniu zagadek. Rozgrywkę uatrakcyjnia możliwość wykorzystania w śledztwie nadnaturalnych zdolności bohaterki. Gra jest w dużym stopniu nieliniowa i wiele łamigłówek da się rozwiązać na kilka różnych sposobów. Co więcej, Erica jest często stawiana przed trudnymi wyborami i jej decyzje wpływają na dalszy przebieg fabuły, również w przyszłych epizodach.

Gra jest pierwszy komercyjnym projektem Phoenix Online Studios. Zespół wcześniej stworzył darmową przygodówkę The Silver Lining, będącą nieoficjalną kontynuacją cyklu King’s Quest. Przy produkcji Cognition: An Erica Reed Thriller brał udział artysta komiksowy Romano Molenaar, a w tworzeniu scenariusza pomagała Jane Jensen, czyli autorka serii Gabriel Knight.

Premiera Cognition: An Erica Reed Thriller - przygodówki sfinansowanej przez Kickstartera - ilustracja #2 Cognition: An Erica Reed Thriller to pierwszy duży ukończony projekt, który został sfinansowany w większości za pomocą Kickstartera. W ostatnich tygodniach do sprzedaży trafiły co prawda gry FTL: Faster Than Light oraz Chivalry: Medieval Warfare, ale autorzy obu tych tytułów poprosili o wsparcie graczy już pod koniec cykli produkcyjnych.