Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition (PC)
OkładkaGabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition (PC)

Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition

Remake klasycznej gry przygodowej z 1993 roku, przygotowany dla uczczenia 20 rocznicy premiery oryginału. Za jego powstanie odpowiada studio Pinkerton Road, założone przez twórców pierwowzoru: Jane Jensen i Roberta Holmesa.

Przygodowe | point-and-click | reedycje/remastery/remaki

Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition Premiera

15paź2014

PC

23lip2015

iOS AND

Gry podobne do Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition

Gray Matter

Cognition: An Erica Reed Thriller

Moebius: Empire Rising

Przygotowana z okazji 20-lecia wydania, odświeżona edycja jednej z najwyżej ocenianych przygodówek w historii. Gabriel Knight: Sins of the Fathers ukazał się pierwotnie w 1993 roku i dał początek doskonałej trylogii gier przygodowych, z których każda – choć wykonana nieco inną techniką – przykuwała graczy interesującą fabułą i wciągającym gameplayem. Nową wersję gry przygotowało brytyjskie studio Pinkerton Road, założone przez weteranów branży – Jane Jensen i Roberta Holmesa – i całość prac nad grą odbywała się pod czujnym okiem Jensen, autorki pierwowzoru.

Sins of the Fathers to historia tytułowego Gabriela, prowadzącego na przedmieściach Nowego Orleanu przytulną księgarnię. Z powodu swojego niezdrowego zainteresowania historiami nadprzyrodzonymi, nasz bohater zostaje wplątany w skomplikowaną i niebezpieczną intrygę, która osnuta jest wokół serii rytualnych morderstw, związanych najprawdopodobniej z wciąż uprawianym na tych terenach kultem Voodoo. Rozwiązując zagadkę tajemniczego kultu, Gabriel odkryje przerażające fakty, związane z mroczną przeszłością jego i jego rodziny.

Mechanika zabawy bazuje na sprawdzonych schematach gier przygodowych typu point-and-click, skupiających się na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek. Akcja opowieści jest liniowa i podzielono ją na kilka dni, zaś zaliczenie kolejnego etapu rozgrywki sprowadza się do wykonania wszystkich czynności, przewidzianych w scenariuszu. Pomiędzy lokacjami przemieszczamy się za pomocą mapy, na której w miarę rozwoju akcji pojawiają się nowe miejsca do odwiedzenia. Warto zauważyć, że nasz protoplasta prowadzi swoje dochodzenie nie tylko w będącym główną areną zdarzeń Nowym Orleanie - rodzinne sekrety poprowadzą nas m.in. również do Niemiec, gdzie odnajdziemy trop związany z tajemniczą organizacją Łowców Cieni.

Jubileuszowe wydanie gry to nie tylko stary, dobry Gabriel Knight w nowym opakowaniu. Oprócz przygotowanej od samego początku grafiki w wysokiej rozdzielczości, w grze pojawia się kilka nowych miejsc do zwiedzenia i – rzecz jasna – nowe intrygujące zagadki. Mimo, że oryginalne nagrania audio nie zostały zachowane, za ponowne nagranie i nową aranżację ścieżki dźwiękowej gry odpowiada autor pierwowzoru, Robert Holmes. Z uwagi na brak możliwości zaangażowania aktorów oryginalnie podkładających głosy - Tima Curry’ego i Marka Hamilla - usłyszymy jednak przygotowane zupełnie od nowa dialogi. Mimo tych wszystkich zmian, nowa edycja zachowała swoją specyfikę i 100% mrocznego klimatu sprzed lat. Nowy wydawca gry zadbał o bogatą zawartość dodatkową, będącą miłym prezentem dla wszystkich fanów serii.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition: 16+

Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Apple iOS

Apple iOS

  • Wymagania sprzętowe:
  • iPad
PC
iOS
AND