Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 lipca 2015, 10:59

autor: Jiker

Mobilne premiery tygodnia (m.in. Prune, Vault!, Gabriel Knight: Sins of the Fathers)

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Prune, Vault!, Piloteer, The Journey Back oraz Gabriel Knight: Sins of the Fathers – 20th Anniversary Edition.

W niniejszej, cyklicznej wiadomości przybliżamy Wam najważniejsze mobilne premiery danego tygodnia. Każdorazowo wybieramy kilka najciekawszych produkcji, które opisujemy nieco szerzej, natomiast pozostałe godne uwagi pozycje przedstawiamy w zbiorczej liście z odnośnikami do App Store i Google Play.

W tym tygodniu w oko wpadły nam następujące tytuły:

Prune

iOS: ok. 16 zł

Przegląd premier rozpoczynamy od prawdziwej perełki. Prune od studia Polyculture to minimalistyczna gra logiczna typu zen, w której zajmujemy się pielęgnacją drzew. Gracz przycina rośliny, wpływając na ich kształt. Dzięki temu pomaga im omijać rozmaite przeszkody i w efekcie docierać w miejsca z większą ilością światła słonecznego. Całość utrzymana jest w niezwykłym, medytacyjnym klimacie – począwszy od minimalistycznej oprawy audiowizualnej, a skończywszy na prostej mechanice zabawy, sprzyjającej wyciszeniu. Niestety, póki co twórcy nie wspominają nic o wersjach na Androida lub Windows Phone.

Vault!

Android: free-to-playiOS: free-to-play

Studio Nitrome od pewnego czasu dostarcza graczom mobilnym niewielkie, ale niezwykle dopracowane zręcznościówki. W tym tygodniu do tytułów takich jak Silly Sausage in Meat Land, Magic Touch: Wizard for Hire czy Green Ninja: Year of the Frog dołączył kolejny potencjalny hit – Vault!. Mamy tu do czynienia z dwuwymiarową zręcznościówką typu endless-runner, w której wcielamy się w postać dzierżącą w dłoniach tyczkę. Z jej pomocą bohater pokonuje różnego rodzaju rozpadliny, wskakuje na podwyższenia i zbiera monety, służące do odblokowywania kolejnych herosów (m.in. Pana Ryby czy Ponurego Żniwiarza, robiącego użytek ze swojej kosy). Dzięki dokładnemu systemowi kontroli i ogólnemu dopracowaniu tytuł potrafi dostarczyć dużo zabawy.

Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition

iOS (iPad): free-to-play

Dziś na urządzeniach mobilnych zadebiutowała też odświeżona edycja Gabriel Knight: Sins of the Fathers, przygotowana z okazji 20-lecia wydania gry. Doskonała przygodówka została odpowiednio odrestaurowana – otrzymała nową grafikę w wysokiej rozdzielczości, a także kilka dodatkowych lokacji z pakietem premierowych zagadek. Z uwagi na problemy z odzyskaniem ścieżek audio, twórcy zostali zmuszeni zarejestrować ponownie dialogi (z udziałem nowych aktorów), a Robert Holmes, kompozytor ścieżki dźwiękowej, nagrał od nowa wszystkie utwory składające się na podkład muzyczny. Niemniej, ekipa studia Pinkerton Road pod przywództwem Jane Jensen, czyli autorki oryginału, spisała się na medal. Na dniach powinna też zadebiutować wersja na Androida.

Poza opisanymi wyżej grami, w mobilnych serwisach dystrybucji cyfrowej zadebiutowały produkcje takie jak: