Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2014, 17:14

autor: Góral

Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition ukaże się 15 października

Wyczekiwana przez fanów przygodówek gra Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition ukaże się na komputerach osobistych 15 października - poinformowało studio Pinkerton Road, które rozpoczęło także przedsprzedaż produkcji.

Studio Pinkerton Road poinformowało, że wyczekiwana przygodówka Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition ukaże się na komputerach osobistych 15 października bieżącego roku. Produkcja trafiła także do przedsprzedaży - można ją nabyć m.in. w sklepie Phoenix Online Studios, współproducenta tytułu, w cenie 17 dolarów (po premierze koszt zakupu wzrośnie do 19,99 dolarów). Dodatkowo do pre-orderów dodawana jest ścieżka dźwiękowa gry. Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition w późniejszym czasie ukaże się także w wersji na urządzenia mobilne (Android oraz iOS), ale nie ujawniono kiedy dokładnie to nastąpi.

Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition ukaże się 15 października - ilustracja #1
Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition w skrócie:
  • Gatunek: przygodówka point-and-click
  • Deweloper: Pinkerton Road
  • Platformy sprzętowe: PC, iOS, Android
  • Premiera: 15 października 2014 roku (wersja PC)

Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition to odświeżona edycja słynnej przygodówki, wydanej pierwotnie w 1993 roku. Produkcja ma być dokładnie tym, czego pragną fani kultowej gry, w związku z czym poważne zmiany dotkną tylko oprawy audio-wizualnej, która zostanie przystosowana do dzisiejszych standardów. Nie zabraknie także kilku nowych scen i zagadek. Reszta pozostanie właściwie nietknięta. Podczas zabawy wcielimy się w tytułowego Gabriela Knighta – właściciela księgarni oraz pisarza, starającego się rozwiązać tajemnicę brutalnych morderstw w Nowym Orleanie.

Fani przygodówek wiążą z grą wielkie nadzieje także dlatego, że studio Pinkerton Road zostało założone przez Jane Jensen – projektantkę i współscenarzystkę oryginału, która nadzoruje prace nad 20th Anniversary Edition.