Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Silly Sausage in Meat Land (iOS)
OkładkaSilly Sausage in Meat Land (iOS)

Silly Sausage in Meat Land

Stworzona przez studio Nitrome z myślą o urządzeniach mobilnych zabawna, dwuwymiarowa platformówka z elementami logicznymi i rozciągliwym jamnikiem w roli głównej.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Silly Sausage in Meat Land Premiera

25mar2015

AND iOS

producent: Nitrome wydawca: Nitrome

Gry podobne do Silly Sausage in Meat Land

Super Meat Boy Forever

Mikey Boots

Rayman Jungle Run

Silly Sausage in Meat Land to zabawna dwuwymiarowa platformówka z rozciągliwym jamnikiem w roli głównej. Tytuł jest kolejną mobilną perełką wyprodukowaną przez niezależne studio Nitrome, znane z pozycji takich jak Icebreaker: A Viking Voyage, Gunbrick, Platform Panic i Magic Touch: Wizard for Hire. Gra została wydana w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Silly Sausage in Meat Land opowiada o niezwykłych przygodach jamnika, który przemierza wyjątkowy, mięsny świat. Przy bliższym kontakcie kraina – na pierwszy rzut oka jawiąca się jako raj dla czworonogów – okazuje się jednak sennym koszmarem rzeźnika. Pełno w niej niebezpieczeństw, na kolczatkach począwszy, a na ostrych, rzeźnickich nożach i maszynach mielących skończywszy.

W takim miejscu próbuje się odnaleźć bohaterski jamnik, szukający nie tylko mięsnych przysmaków, ale przede wszystkim zielonych klejnotów. Dzięki nim odblokowuje kolejne fragmenty potężnego, pojedynczego poziomu, którego ukończenie jest głównym wyzwaniem, przed jakim postawiony zostaje gracz. Etapów poprzedzielanych checkpointami jest tu łącznie pięćdziesiąt – niemal na każdym witają nas nowe pułapki i rozwiązania urozmaicające podróż.

Gra nie jest typową platformówką, a to za sprawą sposobu poruszania się psiaka. Czworonóg posiada jedną, wyjątkową umiejętność – potrafi rozciągać swoje ciało do olbrzymich rozmiarów. Po części utrudnia to zabawę, gdyż gracz musi mieć na uwadze znacznie więcej rzeczy niż w typowych platformówkach. Z drugiej strony, wszystko toczy się w stosunkowo wolnym tempie. Każdy ruch wypadałoby tu zaplanować, przez co gra przypomina w pewnej mierze grę logiczną.

Pomysł na mechanikę rozgrywki, zaczerpnięty ewidentnie z kultowego Snake'a, idzie w parze z prostym sterowaniem, bazującym na zmienianiu kierunku, w jakim porusza się jamnik. Całość okraszono też sporą dozą humoru.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Silly Sausage in Meat Land: 12+

AND
iOS