Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCiOSSwitchANDPS4XONE
Okładka Super Meat Boy Forever (PC)

Super Meat Boy Forever

Kontynuacja bestsellerowej platformówki Super Meat Boy, za której stworzeniem stoi studio Team Meat. Podobnie jak miało to miejsce w poprzedniku, akcja toczy się w dwuwymiarowym środowisku.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie | side-scroll | Epic Store exclusive

Okładka Super Meat Boy Forever (PC)

producent: Team Meat

wydawca: Team Meat

Strona oficjalna

data premiery gry:

Super Meat Boy: Forever to kolejna produkcja niezależnego studia Team Meat, znanego z takich projektów jak The Binding of Isaac i The Basement Collection. Tytuł jest drugą odsłoną platformowej serii Super Meat Boy, zapoczątkowanej w 2010 roku grą o tym samym tytule.

Fabuła

Gra ma proste założenia fabularne. Znani z jedynki Meat Boy i Bandage Girl dorobili się potomstwa – dziecka o imieniu Nugget. Rodzina była szczęśliwa do momentu porwania pociechy przez odwiecznego wroga mięsnego chłopaka, Dr. Fetusa. Nam nie pozostaje nic innego, jak pomóc małej i niewinnej istocie.

Mechanika

Podczas zabawy ponownie wcielamy się w Meat Boya, a dodatkowo możemy pokierować Bandage Girl. Jednak tym razem nie mamy pełnej kontroli nad postaciami. Bohater sam biegnie przed siebie, a my musimy pomagać mu omijać liczne przeszkody i pułapki, skacząc i ślizgając się. Dodatkowo tym razem nie jesteśmy bezbronni i możemy atakować przeciwników, zadając im proste ciosy. Przydaje się to też podczas niszczenia niektórych kruchych elementów otoczenia.

Super Meat Boy: Forever na platformę PC, AND itd. zostało zaprojektowane w ten sposób, by jednocześnie było bardzo proste w nauce (grę obsługujemy tylko dwoma przyciskami), ale nie zatraciło swojego ducha. Zabawa jest więc wymagająca i by mieć jakiekolwiek szanse na przetrwanie, musimy wykazać się refleksem oraz doskonałym wyczuciem czasu.

Kampania została podzielona na kilka rozdziałów, w których mamy do pokonania sporo poziomów. Deweloperzy postanowili też wykorzystać ciekawy system sprawiający, że każde kolejne podejście do już zaliczonego układu jest inne i trudniejsze niż wcześniej. Specjalny mechanizm generuje nową wersję znanej już planszy, dodając do niej pułapki i przeszkody. Im dłużej bawimy się na jednym poziomie, tym zabawa staje się bardziej wymagająca.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna produkcji została utrzymana w tej samej stylistyce co oryginalny Super Meat Boy. Oznacza to, że otoczenie wykonano w 2D, a całość okraszona jest sporą dawką czarnego humoru. W grze ponadto nie brakuje nawiązań do innych produkcji, a wśród elementów do odblokowania znajdują się m.in. bohaterowie różnych tytułów niezależnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 1858 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Super Meat Boy Forever

Wymagania wiekowe Super Meat Boy Forever

16+

Wymagania sprzętowe Super Meat Boy Forever

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7
Super Meat Boy Forever zaliczy lekki poślizg
Super Meat Boy Forever zaliczy lekki poślizg

wiadomość6 kwietnia 2019

Studio Team Meat poinformowało, że Super Meat Boy Forever nie ukaże się w tym miesiącu. Gra zaliczy opóźnienie, ale autorzy zapewniają, że nie będzie ono duże.

Super Meat Boy: Forever wraca do świata żywych
Super Meat Boy: Forever wraca do świata żywych

wiadomość31 sierpnia 2017

Zapowiedziana przed kilkoma laty platformówka Super Meat Boy: Forever żyje i ma się dobrze. Produkcja ukaże się w przyszłym roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch oraz komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych (iOS, Android).

Na jakie gry mobilne warto czekać w 2016 roku
Na jakie gry mobilne warto czekać w 2016 roku

wiadomość11 stycznia 2016

Omawiamy najbardziej obiecujące gry mobilne tego roku. Wśród nich znalazły się takie produkcje jak Crashlands, Sigma Theory, Iron Marines czy Super Meat Boy: Forever.

Edmund McMillen wznowił prace nad Super Meat Boy: Forever
Edmund McMillen wznowił prace nad Super Meat Boy: Forever

wiadomość19 sierpnia 2015

Edmund McMillen ze studia Team Meat poinformował, że prace nad Super Meat Boy: Forever - specjalną odsłoną kultowej, niezależnej marki - zostały wznowione. Niestety, w dalszym ciągu nie wiemy, kiedy nowe przygody Meat Boya pojawią się na urządzeniach mobilnych i pecetach.

Super Meat Boy: Forever - nowa odsłona słynnej platformówki
Super Meat Boy: Forever - nowa odsłona słynnej platformówki

wiadomość31 sierpnia 2014

Niezależne studio Team Meat oficjalnie zapowiedziało grę Super Meat Boy: Forever na urządzenia mobilne i komputery PC. Tytuł zaoferuje pełnoprawną kampanię podzieloną na sześć rozdziałów, walki z bossami i wymagającą rozgrywkę. Premiera została przewidziana na 2015 rok.

PC
iOS
AND
PS4
XONE
Switch