Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2017, 11:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Super Meat Boy: Forever wraca do świata żywych

Zapowiedziana przed kilkoma laty platformówka Super Meat Boy: Forever żyje i ma się dobrze. Produkcja ukaże się w przyszłym roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch oraz komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych (iOS, Android).

Super Meat Boy: Forever będzie pełnoprawną kontynuacją. - Super Meat Boy: Forever wraca do świata żywych - wiadomość - 2017-08-31
Super Meat Boy: Forever będzie pełnoprawną kontynuacją.

Z pewnością większość z Was wie, co to jest Super Meat Boy, w końcu to kultowa już platformówka, która swego czasu, wraz z kilkoma innymi tytułami, rozpętała szaleństwo na gry niezależne. Ciekawe jednak, czy pamiętacie Super Meat Boy: Foreverzapowiedziany kilka lat temu spin-off, który miał ukazać się w 2015 roku na urządzeniach mobilnych i PC-tach. Nic jednak z tego nie wyszło, a studio Team Meat w międzyczasie zajmowało się innymi projektami, w tym kocim Mew Genics. Wczoraj deweloper postanowił jednak przypomnieć o mięsnym chłopcu, po raz drugi zapowiadając Super Meat Boy: Forever.

Super Meat Boy: Forever w skrócie:
  1. kontynuacja słynnej platformówki studia Team Meat;
  2. będzie grą typu auto-runner, tyle że bardzo rozbudowaną;
  3. ukaże się w 2018 roku na platformach PC, PS4, XOne, Switch, iOS i Android.

Produkcja będzie pełnoprawną kontynuacją Super Meat Boya. Znani z jedynki Meat Boy i Bandage Girl dorobili się potomstwa – dziecka o imieniu Nugget. Rodzinka była szczęśliwa do momentu porwania pociechy przez Dr. Fetusa, więc musimy ją uratować.

Rozgrywka będzie się trochę różnić od tej znanej z poprzedniej części. Oczywiście w dalszym ciągu ma to być dwuwymiarowa, trudna platformówka, ale tym razem postać będzie biegać sama – naszym zadaniem ma być omijanie przeszkód i atakowanie wrogów. Bohaterowie będą skakać, ślizgać się i wykonywać ciosy. Twórcy zarzekają się, że nie jest to zwykły auto-runner i podczas zabawy będziemy musieli wykazać się zręcznością i wyczuciem czasu. Nie zabraknie walk z bossami, sekretów, a do tego zaliczone już poziomy będą stawać się coraz trudniejsze. Za każdym razem, gdy uda nam się przejść dany etap, przy następnym podejściu zmierzymy się z jego trudniejszą wersją i tak do momentu, gdy stwierdzimy, że to już chyba przesada.

Premiera Super Meat Boy: Forever została zaplanowana na lato 2018 roku. Tytuł ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch oraz komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych (iOS, Android).