Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2014, 12:04

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Super Meat Boy: Forever - nowa odsłona słynnej platformówki

Niezależne studio Team Meat oficjalnie zapowiedziało grę Super Meat Boy: Forever na urządzenia mobilne i komputery PC. Tytuł zaoferuje pełnoprawną kampanię podzieloną na sześć rozdziałów, walki z bossami i wymagającą rozgrywkę. Premiera została przewidziana na 2015 rok.

Super Meat Boy: Forever w skrócie:
  • Gatunek: gra platformowa
  • Deweloper: Team Meat
  • Platformy sprzętowe: urządzenia mobilne, komputery PC, być może konsole
  • Data premiery: 2015 rok

Słynna niezależna gra platformowa Super Meat Boy doczeka się nowej odsłony. Nie będzie to jednak pełnoprawna kontynuacja, a produkcja, która wyklarowała się w czasie tworzenia wersji na urządzenia mobilne. Super Meat Boy: Forever ukaże się jednak nie tylko na smartfonach i tabletach, ale także na komputerach PC (Steam). Produkcja ma być platformówką, w której postać sama biegnie przed siebie, a zadaniem gracza jest lawirowanie pomiędzy mnóstwem przeszkód i pułapek. Tytuł zaoferuje sporą ilość poziomów podzielonych na sześć rozdziałów, walki z bossami, tryb Endless, w którym naszym zadaniem będzie dotarcie jak najdalej i szereg innych elementów. Według twórców ma to być po prostu pełnoprawna produkcja, a nie zwykła próba wyciagnięcia pieniędzy od fanów oryginału.

Jednocześnie warto wspomnieć, że prace nad zapowiedzianym w 2012 roku Mew Genics zostały tymczasowo wstrzymane. Zespół Team Meat skupi się teraz wyłącznie na produkcji Super Meat Boy: Forever, które ukaże się najprawdopodobniej w 2015 roku. Po premierze platformówki deweloperzy wrócą do kociego projektu.

Super Meat Boy: Forever oparte będzie na tym samym stylu graficznym, co oryginalna produkcja. - Super Meat Boy: Forever - ujawniono nową odsłonę słynnej platformówki - wiadomość - 2014-08-31
Super Meat Boy: Forever oparte będzie na tym samym stylu graficznym, co oryginalna produkcja.

Super Meat Boy ukazało się w październiku 2010 roku na konsoli Xbox 360, a miesiąc później trafiło na komputery PC. Produkcja stworzona przez zespół Team Meat jest jedną z najsłynniejszych gier niezależnych, przy okazji będąc jedną z najtrudniejszych pozycji ostatnich lat. Tytuł opowiada o tytułowym Meat Boyu, któremu Doktor Fetus porwał dziewczynę. Bohater nie wahając się ani chwili wyrusza jej na pomoc.

Super Meat Boy: Forever trafi na urządzenia mobilne, PC-ty i być może inne maszyny do grania. - Super Meat Boy: Forever - ujawniono nową odsłonę słynnej platformówki - wiadomość - 2014-08-31
Super Meat Boy: Forever trafi na urządzenia mobilne, PC-ty i być może inne maszyny do grania.