Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 sierpnia 2014, 12:19

autor: Adrian Werner

Angry Birds Stella – zobacz pierwsze fragmenty rozgrywki

W sieci pojawił się nowy zwiastun Angry Birds Stella, czyli kolejnej odsłony popularnego cyklu studia Rovio. W tym filmiku po raz pierwszy pokazano fragmenty rozgrywki.

Studio Rovio opublikowało filmik zawierający pierwsze fragmenty rozgrywki z Angry Birds Stella, czyli najnowszej odsłony szalenie popularnego cyklu gier mobilnych.

Produkcja została zapowiedziana już dawno temu, ale dopiero teraz możemy zobaczyć jak wygląda w akcji. Pod względem mechanizmów zabawy tytuł wydaje się podążać ścieżkami wytyczonymi przez poprzednie odsłony. Tradycyjnie więc będziemy wykorzystywali wściekłe ptaki jako kule armatnie, które posłużą nam do eliminowania świń i chroniących je struktur. Wydaje się jednak, że tym razem otrzymamy więcej swobody i ataki przeprowadzać będziemy również z powietrza, a nie tylko ze statycznej procy.

Rovio od początku zapowiadało, że Angry Birds Stella położy znacznie większy nacisk na fabułę niż poprzednie odsłony cyklu. Główną bohaterką będzie tytułowa Stella, która wraz z koleżankami zamieszkuje tzw. Złote Wyspy. Fabuła opowie o walce tej grupy z dawną przyjaciółką imieniem Gale, pełniącą rolę przywódczyni świń. Produkcji towarzyszyć będzie linia zabawek, które po postawieniu na plastikowym gadżecie znanym jako TELEPOD zostaną aktywowane w wirtualnym świecie. Ponadto w planach jest 13-odcinkowy serial animowany, poszerzający fabułę gry o nowe wątki.

Przypomnijmy, że Angry Birds Stella zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS, Android i Windows Phone. Premiera zaplanowana została na 4 września.

Warto wspomnieć, że studio pokłada w tym projekcie ogromne nadzieje, gdyż ostatnio nie powodzi mu się zbyt dobrze. Przychody Rovio w zeszłym roku spadły o 52% w porównaniu z 2012 r. W rezultacie po pięciu latach z fotelem prezesa musiał pożegnać się założyciel firmy Mikael Hed. Obecnie jego aktywność ogranicza się do nadzorowania produkcji animowanych adaptacji gier tego zespołu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Angry Birds Stella

Angry Birds Stella