Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 sierpnia 2014, 12:19

autor: Adrian Werner

Angry Birds Stella – zobacz pierwsze fragmenty rozgrywki

W sieci pojawił się nowy zwiastun Angry Birds Stella, czyli kolejnej odsłony popularnego cyklu studia Rovio. W tym filmiku po raz pierwszy pokazano fragmenty rozgrywki.

Studio Rovio opublikowało filmik zawierający pierwsze fragmenty rozgrywki z Angry Birds Stella, czyli najnowszej odsłony szalenie popularnego cyklu gier mobilnych.

Produkcja została zapowiedziana już dawno temu, ale dopiero teraz możemy zobaczyć jak wygląda w akcji. Pod względem mechanizmów zabawy tytuł wydaje się podążać ścieżkami wytyczonymi przez poprzednie odsłony. Tradycyjnie więc będziemy wykorzystywali wściekłe ptaki jako kule armatnie, które posłużą nam do eliminowania świń i chroniących je struktur. Wydaje się jednak, że tym razem otrzymamy więcej swobody i ataki przeprowadzać będziemy również z powietrza, a nie tylko ze statycznej procy.

Rovio od początku zapowiadało, że Angry Birds Stella położy znacznie większy nacisk na fabułę niż poprzednie odsłony cyklu. Główną bohaterką będzie tytułowa Stella, która wraz z koleżankami zamieszkuje tzw. Złote Wyspy. Fabuła opowie o walce tej grupy z dawną przyjaciółką imieniem Gale, pełniącą rolę przywódczyni świń. Produkcji towarzyszyć będzie linia zabawek, które po postawieniu na plastikowym gadżecie znanym jako TELEPOD zostaną aktywowane w wirtualnym świecie. Ponadto w planach jest 13-odcinkowy serial animowany, poszerzający fabułę gry o nowe wątki.

Przypomnijmy, że Angry Birds Stella zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS, Android i Windows Phone. Premiera zaplanowana została na 4 września.

Warto wspomnieć, że studio pokłada w tym projekcie ogromne nadzieje, gdyż ostatnio nie powodzi mu się zbyt dobrze. Przychody Rovio w zeszłym roku spadły o 52% w porównaniu z 2012 r. W rezultacie po pięciu latach z fotelem prezesa musiał pożegnać się założyciel firmy Mikael Hed. Obecnie jego aktywność ogranicza się do nadzorowania produkcji animowanych adaptacji gier tego zespołu.

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-31

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Angry Birds Stella

Angry Birds Stella