Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2014, 14:06

Firewatch – zwiastun z PAX Prime już w sieci

Niezależne studio Campo Santo pokazało na festiwalu PAX Prime pierwszy zwiastun do swojego debiutanckiego tytułu, Firewatch. W dwuminutowym filmiku możemy zobaczyć m.in. fragmenty rozgrywki oraz rzucić okiem na interesujący styl graficzny produkcji.

Firewatchzapowiedziana w marcu niezależna przygodówka z widokiem pierwszoosobowym – została po raz pierwszy zaprezentowana podczas trwającego festiwalu PAX Prime w Seattle. Mający nieco ponad dwie minuty klimatyczny zwiastun nie tylko przedstawia nam dwóch głównych bohaterów nadchodzącej produkcji studia Campo Santo, ale przede wszystkim zawiera fragmenty rozgrywki.

Wspomniany klip możecie zobaczyć powyżej. To, co szczególnie rzuca się w oczy, to rysunkowy, nierealistyczny styl graficzny całej produkcji, stworzony przy użyciu popularnego wśród niezależnych twórców silnika Unity, hipnotyzująca muzyka oraz wyjątkowo gęsta atmosfera. Mamy też możliwość rzucić okiem na pierwsze kontakty pomiędzy protagonistą gry – Henrym, dla którego strzeżenie puszczy w Wyoming przed pożarem staje się ucieczką od problemów codzienności – a jego przełożoną, Delilah. Na chwilę obecną cały projekt, łączący eksplorację zagrożonego niepowstrzymanym żywiołem terenu, całkowite odosobnienie oraz budowanie relacji poprzez krótkofalówkę, zapowiada się intrygująco – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że choć dla samego studia Campo Santo będzie to debiut na scenie gier niezależnych, tak już jego członkowie mają na swoim koncie pracę przy m.in. pierwszym sezonie The Walking Dead, The Cave czy drugiej części serii Bioshock.

Rysunkowy styl nie przeszkodził twórcom w stworzeniu przepięknych krajobrazów. - Firewatch – zwiastun z PAX Prime już w sieci - wiadomość - 2014-08-31
Rysunkowy styl nie przeszkodził twórcom w stworzeniu przepięknych krajobrazów.

Na premierę Firewatch przyjdzie nam poczekać aż do następnego roku. Do tego czasu z pewnością trafi do nas znacznie więcej materiałów, mających jeszcze mocniej zaostrzyć apetyt na ten, bez wątpienia warty uwagi, tytuł. Niestety, wygląda na to, że doświadczyć pożaru w sercu puszczy w Wyoming przyjdzie tylko posiadaczom komputerów osobistych (Windows, Mac, Linux), choć sami twórcy przyznają, że rozważają także wersję na konsole.

  1. Oficjalna strona internetowa Firewatch
  2. Oficjalna strona internetowa festiwalu PAX Prime
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.