Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2015, 09:40

autor: Adrian Werner

Firewatch - obejrzyj pierwszych 20 minut kampanii

W sieci pojawił się nowy materiał wdeo z obiecującej przygodówki Firewatch. Trwający dwadzieścia minut filmik ukazuje zapis pierwszego dnia kampanii.

Firewatch zapowiada się na jedną z najciekawszych przygodówek przyszłego roku. Do premiery projektu pozostały jeszcze dwa miesiące i wyczekiwanie na nią powinien umilić wypuszczony właśnie przez serwis Gamespot nowy materiał video. Zawiera on trwający dwadzieścia minut zapis rozgrywki, pochodzący z samego początku kampanii. Możemy dzięki niemu poznać wprowadzenie fabularne do całej historii, zaznajomić się z głównymi bohaterami oraz przekonać się, jak wyglądać będą w akcji mechanizmy zabawy.

Przypomnijmy, że kampania w Firewatch rozpocznie się latem 1989 roku. Gracz wcieli się w rolę nieszczęśliwego mężczyzny imieniem Henry, który wkrótce zostanie rozwodnikiem. Bohater postanawia uciec od problemów, podejmując pracę strażnika leśnego w stanie Wyoming. Ma nadzieję, że spokój i brak regularnego kontaktu z ludźmi pozwoli mu się wyciszyć oraz znaleźć spokój ducha. Oczywiście, los ma wobec niego zupełnie inne plany.

Firewatch - obejrzyj pierwszych 20 minut kampanii - ilustracja #1

Akcję będziemy obserwowali z oczu Henry’ego. Zabawa polegać ma głównie na eksploracji i wykonywaniu konkretnych zadań, w dużej części związanych z posadą bohatera, takich jak np. przeganianie turystów, których nieodpowiedzialne zabawy z fajerwerkami mogłyby wywołać pożar. Część wyzwań będzie miała lekko zręcznościowy charakter, podczas gdy inne przetestują nasz spryt. Kluczową rolę odegrają także regularne kontakty - za pomocą krótkofalówki - z kobietą imieniem Delilah, będącą przełożoną Henry’ego.

Firewatch wzbudza zainteresowanie z kilku powodów. Pierwszym jest wspaniała, pod względem artystycznym, oprawa graficzna, wykonana w stylu rzadko widywanym w grach. Równie nietypowo zapowiada się fabuła. Gracze pokładają również duże nadzieje w autorach, gdyż większość z nich to weterani branży. Co prawda, tworzące ten projekt studio Campo Santo jest nowym zespołem, ale założyli je ludzie, którzy wcześniej brali udział w produkcji BioShock 2, Gone Home oraz pierwszego sezonu epizodycznej przygodówki The Walking Dead.

Przypomnijmy na koniec, że Firewatch zmierza obecnie wyłącznie na pecety i konsolę PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 9 lutego przyszłego roku.

  1. Firewatch – oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.