Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2016, 11:05

autor: Góral

Firewatch - cena, wymagania sprzętowe, pre-ordery i nowe zwiastuny

Na kilka dni przed premierą przygodówki Firewatch, studio Campo Santo opublikowało kilka dodatkowych informacji i ujawniło cenę produkcji. Oprócz tego poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe, a dodatkowo możemy obejrzeć cztery nowe zwiastuny.

Od kilku miesięcy wiemy, że Firewatch od studia Campo Santo ukaże się 9 lutego na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Na kilka dni przed premierą deweloper ujawnił kilka dodatkowych informacji, w tym cenę produkcji. Tę ustalono na 19,99 dolarów/euro. Oznacza to, że za grę trzeba będzie zapłacić około 88 zł, ale do dnia debiutu zamówicie ją na Steamie nieco taniej, a dokładniej pisząc za 17,99 euro (około 80 zł). Posiadacze konsoli firmy Sony nie mogą składać pre-orderów, ale za to otrzymają 10% zniżkę podczas premiery, o ile mają wykupiony abonament PlayStation Plus. Ponadto na PlaySation 4 kupimy także (nie znamy ceny) specjalny temat, który dostępny będzie również w zestawie z grą.

Dodatkowo deweloperzy opublikowali nie jeden, a cztery krótkie zwiastuny, prezentujące kilka wybranych scen z gry. Oczywiście załączamy je do wiadomości.

Na koniec zamieszczamy jeszcze minimalne wymagania sprzętowe, opublikowane na Steamie:

  • Procesor: Intel Core i3 2.00 GHz lub podobny od AMD;
  • Karta grafiki: z obsługą DirectX 11 i 1 GB pamięci RAM - NVIDIA GeForce 450 lub lepsza;
  • Pamięć: 6 GB RAM;
  • Twardy dysk: 4 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7.
Firewatch - cena, wymagania sprzętowe, pre-ordery i nowe zwiastuny - ilustracja #1

Firewatch będzie przygodówką FPP, w której wcielimy się w niejakiego Henry’ego. Postanowił on oderwać się od codziennego życia i zatrudnić w roli strażnika lasu w amerykańskim stanie Wyoming. W związku z podjętą przez niego pracą, będziemy brali udział w rozmaitych sytuacjach związanych z utrzymywaniem porządku na pilnowanym przez nas terenie. Twórcy przywiązali także sporą uwagę do ciekawych konwersacji, przeprowadzanych przez bohatera z przełożoną Delilah. Próbkę ich dialogów obejrzycie na dzisiejszych zwiastunach.

Firewatch - podczas rozgrywki będziemy zwiedzać nie tylko las. - Firewatch - cena, wymagania sprzętowe, pre-ordery i nowe zwiastuny - wiadomość - 2016-02-03
Firewatch - podczas rozgrywki będziemy zwiedzać nie tylko las.