Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2016, 11:48

autor: Adrian Werner

Need for Speed: Most Wanted do pobrania za darmo z Origin

W serwisie Origin udostępniono kolejną produkcję do pobrania za darmo. Tym razem jest nią popularna gra wyścigowa Need for Speed: Most Wanted z 2012 roku.

W ciągu ponad trzech lat, jakie minęły od dnia premiery, grafika zestarzała się w niewielkim stopniu. - Need for Speed: Most Wanted do pobrania za darmo z Origin - wiadomość - 2016-02-03
W ciągu ponad trzech lat, jakie minęły od dnia premiery, grafika zestarzała się w niewielkim stopniu.

Od pewnego czasu firma Electronic Arts promuje usługę Origin poprzez udostępnianie na niej za darmo przebojów ze swojej oferty. Taka oferta dostępna jest tylko przez ograniczony czas i po jego upływie zostaje zastąpiona nową. W ten sposób gracze mogli już zdobyć m.in. Jade Empire, Command & Conquer: Red Alert 2, Dead Space oraz SimCity 2000. Najnowszą produkcją wydawcy, którą możemy pobrać bez opłat jest Need for Speed: Most Wanted, czyli wydana w 2012 roku gra wyścigowa.

  1. Need for Speed: Most Wanted – pobierz grę z Origin
  2. Recenzja gry Need for Speed: Most Wanted - NFS na modłę Burnout Paradise

Nie wiadomo, jak długo darmowa oferta pozostanie ważna, więc radzimy się pospieszyć. Warto wspomnieć, że po dodaniu gry do Waszego konta na Origin pozostanie ona tam już na zawsze, nawet po zakończeniu promocji.

Przypomnijmy, że Need for Speed: Most Wanted było ostatnią odsłoną cyklu opracowaną przez specjalizujące się w grach wyścigowych studio Criterion. Tytuł ukazał się na pecety oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3, Wii U i PlayStation Vita. Powstało także wydanie na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, ale była to zupełnie odrębna produkcja, za którą odpowiadał zespół Firemonkeys.

Zgodnie z tytułem, Need for Speed: Most Wanted nawiązywało do identycznie zatytułowanej gry z 2005 roku. Obie produkcje łączyło położenie dużego nacisku na ucieczki przed pościgami policyjnymi oraz motyw zyskiwania przez gracza coraz większej renomy w półświatku nielegalnych wyścigów miejskich, w ramach tzw. czarnej listy.

Scenariusz gry okazał się bardzo wątły i autorzy postawili na sandboksową rozgrywkę kosztem fabuły. Gracze mieli pełną swobodę eksplorowania miasta oraz jego okolic i samodzielnie dobierali sobie wyzwania. W dniu premiery Need for Speed: Most Wanted wzbudziło trochę kontrowersji, gdyż była to pierwsza odsłona serii wymagająca połączenia z Internetem nawet podczas samotnej zabawy, co wymuszone zostało sprzęgnięciem trybów single- i multiplayer za pomocą systemu Autolog 2.0. Obecnie to rozwiązanie jest standardem dla wszystkich nowych gier z serii.