Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2014, 11:38

autor: Góral

Dead Space dostępny za darmo w sklepie Origin

Fani horrorów, którzy jakimś cudem ominęli pierwszą część serii Dead Space, powinni udać się do sklepu Origin, gdzie za darmo można pobrać kultowy już tytuł. By skorzystać z promocji, wystarczy być użytkownikiem platformy cyfrowej dystrybucji firmy Electronic Arts.

Firma Electronic Arts przygotowała specjalną promocję na grę Dead Space w sklepie cyfrowej dystrybucji Origin. W jej ramach, do 8 maja można za darmo pobrać horror sci-fi z 2008 roku, stworzony przez studio EA Redwood Shores, obecnie znane jako Visceral Games. By załapać się na swój egzemplarz, wystarczy posiadać konto we wspomnianym sklepie, udać się w to miejsce i dokonać transakcji. Jest to znakomita okazja do nadrobienia zaległości, jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zaopatrzyć się w ten projekt i jakimś cudem ominęliście np. zeszłoroczną akcję The Humble Origin Bundle. Tytuł przez wiele osób uznawany jest za najlepszą i najbardziej klimatyczną odsłonę w historii serii, więc z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom horrorów.

Wyciągnij dłoń po darmowy egzemplarz Dead Space. - Dead Space dostępny za darmo w sklepie Origin - wiadomość - 2014-03-28
Wyciągnij dłoń po darmowy egzemplarz Dead Space.

Dead Space dostępny za darmo w sklepie Origin - ilustracja #2Dead Space to pierwsza odsłona popularnej serii horrorów sci-fi. Do tej pory ukazały się trzy główne części na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i komputery PC, a także Dead Space: Extraction, Dead Space Ignition oraz produkcja dedykowana urządzeniom mobilnym. Akcja tytułów toczy się w XXVI wieku. Gracze wcielają się w inżyniera Isaaca Clarke'a, który musi odnaleźć się w zupełnie nowej sytuacji i przetrwać starcie z Necromorfami.

Marka z każdą kolejną odsłoną stawiała na dostarczanie coraz większej ilości akcji i rozgrywki TPS, zatracając nieco swoje korzenie. Ostatnia pełnoprawna część ponoć nie sprzedała się zbyt dobrze, jednak firma Electronic Arts, wydawca serii, zapewniła w 2013 roku, że seria nie została porzucona. Jednak do dziś nie otrzymaliśmy żadnych informacji dotyczących kolejnej pozycji.