Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2015, 10:22

autor: Góral

Jade Empire: Edycja Specjalna za darmo na Originie

Na platformie cyfrowej dystrybucji Origin można za darmo pobrać słynną grę RPG akcji Jade Empire: Edycja Specjalna od studia BioWare.

Jade Empire: Edycja Specjalna to RPG akcji od twórców Mass Effect. - Jade Empire: Edycja Specjalna za darmo na Originie - wiadomość - 2015-12-02
Jade Empire: Edycja Specjalna to RPG akcji od twórców Mass Effect.

Firma Electronic Arts rozdaje za darmo kolejną grę w ramach specjalnego prezentu na Originie. Tym razem jest to Jade Empire: Edycja Specjalna – ciekawe zręcznościowe RPG od studia BioWare (twórcy Baldur's Gate, Dragon Age i Mass Effect), które pierwotnie zadebiutowało w 2005 roku na pierwszym Xboksie, a w późniejszym czasie trafiło na PC-ty. Produkcja została swego czasu bardzo ciepło przyjęta i choć nie jest to najbardziej zaawansowany role-play, to braki nadrabia wciągającą linią fabularną, dopracowanym systemem walki oraz doskonałym klimatem. Krótko pisząc, po Jade Empire zdecydowanie warto sięgnąć, o ile jakimś cudem nie zrobiliście tego wcześniej.

Przypominam, że w grze wcielamy się w młodego wojownika, który musi stawić czoła potężnemu złu. W tym celu przemierzymy fantastyczny świat nawiązujący do antycznych Chin i weźmiemy udział w niesamowitej przygodzie, w której pierwsze skrzypce grają sztuki walki. W produkcji brakuje tradycyjnego dla gier RPG systemu rozwoju. Podczas rozgrywki nie wyposażamy więc naszego bohatera w nowe zbroje i wyposażenie, ale zamiast tego rozwijamy kilka podstawowych cech oraz uczymy się nowych technik. Z czasem możemy także przybierać postać demona, dzięki czemu używamy innego wachlarzu ciosów. Rozgrywka broni się doskonale po dziś dzień.