Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2015, 09:59

autor: "Luc"

Command & Conquer: Red Alert 2 za darmo na Origin

Na platformie Origin rozpoczęła się kolejna promocja. Tym razem w ramach "On the House" wszyscy chętni mogą przez określony czas pobrać całkowicie za darmo świetną strategię czasu rzeczywistego - Command & Conquer: Red Alert 2.

Gra, pomimo swojego wieku, wciąż potrafi wciągnąć. - Command & Conquer: Red Alert 2 za darmo na Origin - wiadomość - 2015-09-16
Gra, pomimo swojego wieku, wciąż potrafi wciągnąć.

Platforma Origin należąca do Electronic Arts usilnie stara się konkurować ze Steamem i choć pod względem zasobności biblioteki pozostaje daleko w tyle, próbuje to nadrabiać ciekawymi promocjami. Po darmowym The Sims 2 czy chociażby Dragon Age: Początek przyszła pora na kolejną, pamiętną produkcję – tym razem wszyscy chętni mogą bezpłatnie pobrać Command and Conquer: Red Alert 2 oraz dodatek Yuri’s Revenge. Obie produkcje stanowią część niegdyś niezwykle popularnej serii strategii czasu rzeczywistego, skupiającej się na zbrojnym konflikcie pomiędzy Związkiem Radzieckim a siłami Aliantów. W alternatywnej wizji Sowieci niezwykle urośli w siłę i zagrażają bezpośrednio już nie tylko pobliskim państwom, ale i całemu globowi.

Na graficzne fajerwerki nie należy liczyć, ale w końcu nie to się liczy w strategiach. - Command & Conquer: Red Alert 2 za darmo na Origin - wiadomość - 2015-09-16
Na graficzne fajerwerki nie należy liczyć, ale w końcu nie to się liczy w strategiach.

Command and Conquer: Red Alert 2 oferuje dwie osobne kampanie ukazujące przebieg wydarzeń z przeciwstawnych perspektyw. W dodatku Yuri’s Revenge kontynuujemy wcześniejszą historię, jednak tym razem do gry wkracza tytułowy Yuri – ex-komunista tworzący własną armię i próbujący zdobyć kontrolę nad światem. Oba tytuły mają już blisko 15 lat na karku, ale pomimo sędziwego wieku i nie najlepiej wyglądającej już oprawy graficznej, fani RTS-ów powinni być nimi zachwyceni. Aby skorzystać z oferty EA, wystarczy wejść na tę stronę i kliknąć na „Download Now”. Wymagane jest oczywiście posiadanie konta na Origin. Innych warunków brak, a gdy już raz grę przypiszemy do konta, otrzymujemy ją na zawsze. Ile dokładnie potrwa promocja – nie wiadomo. Wcześniejsza praktyka EA wskazuje, że może być to zarówno zaledwie tydzień, jak i dwa miesiące.