Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2015, 10:30

autor: Adrian Werner

FNAF World - nadchodzi RPG od autora Five Nights at Freddy's

Marka Five Nights At Freddy's doczeka się produkcji pobocznej. Ojciec serii, Scott Cawthon, poinformował, że pracuje nad grą RPG zatytułowaną FNAF World, w której obejmiemy dowództwo nad drużyną animatronicznych potworów.

Znane, choć raczej nielubiane przez graczy o słabych nerwach, postacie powrócą w grze RPG. - FNAF World - nadchodzi RPG od autora Five Nights at Freddy's - wiadomość - 2015-09-16
Znane, choć raczej nielubiane przez graczy o słabych nerwach, postacie powrócą w grze RPG.

Gdy w kwietniu tego roku zapowiedziano Five Nights At Freddy's 4, ojciec serii, czyli niezależny deweloper Scott Cawthon, podkreślał, że będzie to ostatnia odsłona tego popularnego cyklu horrów. Gra trafiła do sprzedaży w lipcu i od tego czasu wiele osób zastanawiało się, czy faktycznie nie powstaną już żadne nowe kontynuacje. Okazuje się, że twórca znalazł sposób na nie rozstawanie się z wykreowanymi przez siebie postaciami bez łamania danej wcześniej obietnicy. Cawthon poinformował właśnie, że pracuje nad grą RPG zatytułowaną FNAF World, w której pokierujemy drużyną mechanicznych potworów.

W przeciwieństwie do serii Five Nights At Freddy's, gra FNAF World nie będzie utrzymana w klimacie horroru, co nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że tym razem staniemy po stronie animatronicznych monstrów. Do naszej drużyny będą mogły dołączyć wszystkie potwory, które wystąpiły w serii i większość z nich pojawi się w kilku alternatywnych wersjach.

Five Nights At Freddy's 4 otrzyma wkrótce dużą darmową aktualizację. - FNAF World - nadchodzi RPG od autora Five Nights at Freddy's - wiadomość - 2015-09-16
Five Nights At Freddy's 4 otrzyma wkrótce dużą darmową aktualizację.

Niestety, na tym kończą się udostępnione przez autora informacje. Projekt jest wciąż na bardzo wczesnym etapie produkcji i na razie ukończone zostały jedynie modele członków drużyny. Cawthon ma nadzieję wypuścić wersję demonstracyjną podczas tegorocznego Halloween, ale nie jest pewien, czy uda mu się dotrzymać tego terminu. Wynika to z faktu, że tego samego dnia chce także udostępnić dużą darmową aktualizację do Five Nights At Freddy's 4.

Na koniec warto wspomnieć, że FNAF World powstaje z myślą o pecetach oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Na razie nie podano planowanej daty premiery, ale autor znany jest z bardzo szybkiego tempa produkcji, więc zapewne nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

  1. Scott Cawthon – oficjalna strona dewelopera

Przypomnijmy, że Five Nights At Freddy's to jeden z największych fenomenów grozy ostatnich lat. Pomimo faktu, że na rynku są już cztery odsłony, pierwsza trafiła do sprzedaży trochę ponad rok temu. Jej sukces sprawił, że twórca co kilka miesięcy wypuszczał kolejne części. Jednocześnie wszystkie te gry oferowały sporo zmian i nowości.

Kluczową rolę w sukcesie serii odegrali sami fani. Marka stała się bowiem sławna dzięki licznym filmikom typu Let’s Play, które były masowo publikowane w serwisie YouTube. Nie był to pierwszy przypadek tego typu. Wcześniej w podobny sposób udało się graczom wypromować takie tytuły jak Amnesia: The Dark Descent czy Slender.