Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSPCAND
Okładka FNAF World (iOS)

FNAF World

Spin-offowa odsłona popularnej serii horrorów Five Nights at Freddy’s, wykreowanej przez niezależnego twórcę Scotta Cawthona.

RPG | fantasy | turowe | 2D

Okładka FNAF World (iOS)

data premiery gry:

anulowana

AND iOS

21sty2016

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

FNAF World to specjalna, spin-offowa odsłona serii Five Nights at Freddy’s. Tytuł przeznaczony na platformę PC, AND i iOS jest RPG-iem, inspirowanym konsolowymi produkcjami tego typu (np. Final Fantasy). Od poprzednich części cyklu autorstwa Scotta Cawthona wyróżnia go nie tylko zupełnie inna przynależność gatunkowa, ale też znacznie weselszy klimat, odbiegający od atmosfery grozy dominującej w czterech głównych odsłonach.

Fabuła

W FNAF World stajemy po stronie straszydeł i wspieramy je w walce z armią mechanicznych stworów. W trakcie przygody eksplorujemy tytułową krainę, szukając sposobu na powstrzymanie ekspansji wrogów.

Mechanika

Starcia z przeciwnikami odbywają się z podziałem na tury, niczym w japońskich grach z gatunku RPG, a bohaterowie dysponują unikalnymi umiejętnościami i atakami. Do drużyny kontrolowanej przez gracza mogą dołączyć wszystkie animatroniki, które wystąpiły w serii Five Nights at Freddy’s. W przypadku wielu z nich istnieje też możliwość aktywacji alternatywnych form, modyfikujących zachowanie, siłę i zdolności.

Kwestie techniczne

Gry z serii Five Nights at Freddy’s nigdy nie grzeszyły piękną szatą graficzną i nie inaczej jest w przypadku FNAF World na platformę PC, AND i iOS. Kolorowa, bajkowa stylistyka idzie tu jednak w parze z dokładnymi i zabawnymi animacjami postaci i w ogólnym rozrachunku dobrze oddaje ducha gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 240 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe FNAF World

12+

FNAF World poprawione i za darmo
FNAF World poprawione i za darmo

wiadomość12 lutego 2016

Scott Cawthon, twórca serii horrorów Five Nights at Freddy's, opublikował poprawioną wersję gry FNAF World. Tytuł można pobrać za darmo ze strony Game Jolt.

­FNaF World falstartem – twórca Five Nights at Freddy's obiecuje poprawę
­FNaF World falstartem – twórca Five Nights at Freddy's obiecuje poprawę

wiadomość25 stycznia 2016

Twórca FNaF World, czyli pobocznej odsłony Five Nights at Freddy's, przyznał, że gra zaliczyła falstart i brakuje w niej wielu elementów. Deweloper, który sam przyspieszył premierę gry o cały miesiąc, przeprosił fanów i obiecał, że wszystko naprawi kolejnymi aktualizacjami. FNaF World już doczekał się łatki z paroma nowościami.

Wieści ze świata (Heroes of the Storm, FNaF World, Atari Vault, CrossFire, Just Cause 3) 22/1/2016
Wieści ze świata (Heroes of the Storm, FNaF World, Atari Vault, CrossFire, Just Cause 3) 22/1/2016

wiadomość22 stycznia 2016

Dziś piszemy m.in. o ujawnieniu nowych postaci w Heroes of the Storm (Li Ming i Xul), premierze FNaF World, zapowiedzi kolekcji Atari Vault i zachodniej wersji strzelanki CrossFire oraz o nowym patchu do Just Cause 3. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

FNAF World na pierwszym zwiastunie z fragmentami rozgrywki
FNAF World na pierwszym zwiastunie z fragmentami rozgrywki

wiadomość3 listopada 2015

Scott Cawthon udostępnił zwiastun FNAF World – pierwszej odsłony marki Five Nights at Freddy's niebędącej przedstawicielem gatunku horrorów. Tym razem mamy do czynienia z RPG-iem z turowym systemem walki, inspirowanymi japońskimi grami tego typu.

FNAF World - nadchodzi RPG od autora Five Nights at Freddy's
FNAF World - nadchodzi RPG od autora Five Nights at Freddy's

wiadomość16 września 2015

Marka Five Nights At Freddy's doczeka się produkcji pobocznej. Ojciec serii, Scott Cawthon, poinformował, że pracuje nad grą RPG zatytułowaną FNAF World, w której obejmiemy dowództwo nad drużyną animatronicznych potworów.

PC
AND
iOS