Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2016, 16:07

autor: Draug

Wieści ze świata (Heroes of the Storm, FNaF World, Atari Vault, CrossFire, Just Cause 3) 22/1/2016

Dziś piszemy m.in. o ujawnieniu nowych postaci w Heroes of the Storm (Li Ming i Xul), premierze FNaF World, zapowiedzi kolekcji Atari Vault i zachodniej wersji strzelanki CrossFire oraz o nowym patchu do Just Cause 3. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Heroes of the Storm – Li Ming i Xul nowymi postaciami

Blizzard Entertainment zapowiedział kolejnych dwoje bohaterów do MOB-y Heroes of the Storm – Li Ming (czarownicę z Diablo III) i Xula (nekromantę z Diablo II). Pierwsza z wymienionych postaci będzie posługiwać się klasyczną magią ofensywną, podczas gdy druga skupi się na przyzywaniu nieumarłych stworzeń i obkładaniu przeciwników klątwami bądź wciąganiem ich w pułapki. Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie nowi bohaterowie pojawią się w grze.

Wieści ze świata (Heroes of the Storm, FNaF World, Atari Vault, CrossFire, Just Cause 3) 22/1/2016 - ilustracja #1

FNaF World – premiera Five Nights at Freddy’s w formie RPG

Wczoraj na Steamie zadebiutowało FNaF World, czyli RPG-owa wariacja na temat przebojowej serii horrorów Five Nights at Freddy’s od Scotta Cawthona. Rozgrywka sprowadza się głównie do toczenia turowych potyczek, a wśród atrakcji deweloper wymienia m.in. 40 grywalnych postaci i różnorodne zakończenia przygody. Pecetowa wersja kosztuje 9,99 euro (ok. 46 zł). Wersje mobilne (iOS, Android) mają zadebiutować 19 lutego.

Klasyki Atari trafią wiosną na Steama w zestawie Atari Vault

Firma Atari zapowiedziała Atari Vault, czyli zestaw ponad 100 swoich klasycznych gier, zmierzający na platformę Steam. Nie podano pełnej listy tytułów zawartych w pakiecie, ale możemy być pewni uwzględnienia w nim takich pozycji jak Asteroids, Centipede, Missile Command, Tempest i Warlords. Jedyne zmiany dokonane w oryginałach będą obejmowały m.in. dodanie sieciowego multiplayera i rankingów, odświeżenie interfejsu oraz zapewnienie wsparcia dla Steam Controllera. Premiera kolekcji Atari Vault ma nastąpić wiosną 2016 roku, a jej przygotowaniem zajmuje się studio Code Mystics (ostatnio odpowiedzialne za przystosowanie Super Star Wars do działania na konsolach PS4 i PS Vita).

Warto jeszcze wspomnieć, że nie będzie to pierwsza okazja do przypomnienia sobie klasyków Atari w formie cyfrowej. W sklepie Humble Bundle można nabyć za 9,99 euro (ok. 46 zł) Atari 80 Classic Games in One – składankę wypuszczoną pierwotnie w formie pudełkowej w 2003 roku, wydaną w Polsce dwa lata później przez firmę LEM.

Wieści ze świata (Heroes of the Storm, FNaF World, Atari Vault, CrossFire, Just Cause 3) 22/1/2016 - ilustracja #2

CrossFire wyjdzie w nowej wersji na Zachodzie

Koreańskie studio Smilegate podpisało wartą 40 milionów dolarów umowę z firmą Starbreeze. Na jej mocy drugi z wymienionych podmiotów przygotuje zachodnią wersję sieciowego FPS-a CrossFire, który jest jedną z najpopularniejszych produkcji free-to-play na świecie (a zwłaszcza w Azji). Na razie o świeżej wersji gry wiemy tylko, że położy nacisk na rozgrywkę kooperacyjną, powstaje z myślą o wieloletnim rozwoju, zostanie zbudowana na nowym silniku Valhalla i przypuszczalnie będzie dystrybuowana jako płatna produkcja bez mikrotransakcji (w informacji prasowej użyto określenia „premium first-person shooter”).

Umowa stanowi także, że gry PayDay 2 i OVERKILL’s The Walking Dead trafią na rynek azjatycki. Przy okazji wyszło na jaw, że premiera drugiej z wymienionych została przesunięta na drugą połowę 2017 roku. Tytuł ten ma być kooperacyjną grą akcji FPP i powstaje z myślą o PC, PS4 i XOne.

Just Cause 3 z kolejnym dużym patchem

Studio Avalanche wypuściło kolejny duży patch do Just Cause 3, ważący 1,1 GB. Największe nowości w tej aktualizacji to poprawki funkcji sieciowych oraz dodanie japońskiego udźwiękowienia (wczoraj gra zadebiutowała w Kraju Kwitnącej Wiśni). Oprócz tego popracowano nad stabilnością produkcji i optymalizacją. Tym razem nie dysponujemy pełną listą zmian, gdyż deweloper jeszcze jej nie opracował.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: