Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPS4PC
Okładka OVERKILL's The Walking Dead (PC)
OkładkaOVERKILL's The Walking Dead (PC)

OVERKILL's The Walking Dead

Strzelanka osadzona w uniwersum wykreowanym przez Roberta Kirkmana na potrzeby słynnej serii komiksów. W OVERKILL’s The Walking Dead wcielamy się w jednego z czwórki bohaterów starających się przetrwać w Waszyngtonie opanowanym przez krwiożercze zombie.

Akcji | FPP | zombie | FPS | kooperacja | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

OVERKILL's The Walking Dead Premiera

anulowana

PS4 XONE

6lis2018

PC

Gry podobne do OVERKILL's The Walking Dead

Condor

Left 4 Dead 2

World War Z

OVERKILL’s The Walking Dead to FPS będący owocem współpracy zespołów Overkill Software oraz Starbreeze Studios. Gra powstała z myślą o platformie PC, PS4 i XONE, a trafiła na nią nakładem firmy 505 Games.

Fabuła

OVERKILL’s The Walking Dead zabiera nas w podróż do uniwersum The Walking Dead, wykreowanego przez Roberta Kirkmana w słynnym cyklu komiksów (który doczekał się też serialowej adaptacji). Świat padł ofiarą epidemii, w wyniku której ludzie przemieniają się po śmierci w krwiożercze zombie. Ci, którym udało się przeżyć, każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie, stawiając czoła tak agresywnym nieumarłym, jak i innym ocalałym.

W trakcie zabawy trafiamy do zrujnowanego Waszyngtonu, wcielając się w jedną z czterech postaci. Aidan jest porywczy i łatwo daje upust swoim emocjom, a przy tym jest specjalistą od walki wręcz. Szukający swojej rodziny Grant doskonale radzi sobie z bronią palną; ostatnie lata spędził w dziczy, polując i pisząc przewodniki. Trzecią bohaterką jest Maya, niegdyś chirurg, której umiejętności są nieodzowne w postapokaliptycznej rzeczywistości. Ostatnia na liście jest Heather – była przedszkolanka, która wciąż stara się odnaleźć w ludziach dobro (mimo to lepiej nie zachodzić jej za skórę).

Mechanika

W wydanym na platformę PC, PS4 i XONE OVERKILL's The Walking Dead akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Produkcja powstała z myślą o trybie współpracy przeznaczonym dla maksymalnie czwórki graczy. W toku zmagań zajmujemy się wykonywaniem celów misji, pomiędzy którymi trafiamy do obozu będącego naszą bazą wypadową; w miarę postępów udoskonalamy ową siedzibę, zwiększając jej możliwości obronne, a także dbając o potrzeby jej mieszkańców.

Nadrzędnym elementem rozgrywki jest walka z przeciwnikami; jak wspomniano wcześniej, na naszej drodze stają nie tylko „szwendacze” (czyli zombie), lecz także inni ludzie. Na szczęście autorzy oddają do naszej dyspozycji rozbudowany zestaw broni białej oraz palnej. Dodatkowo każdą giwerę można poddawać rozmaitym modyfikacjom; przykładowo instalacja tłumika pozwala na oddawanie cichych strzałów, z kolei skrócenie lufy shotguna zwiększa obrażenia. W grze pojawia się również system craftingu, pozwalający na tworzenie przydatnych przedmiotów w oparciu o znalezione surowce.

W zamian za podejmowane aktywności zdobywamy punkty doświadczenia, a po uzbieraniu odpowiedniej ich liczby – awansujemy na kolejne poziomy. Każdy z bohaterów dysponuje indywidualnym zestawem umiejętności, które pozwalają dostosować go do roli, jaką odgrywa w drużynie (przykładowo Maya świetnie radzi sobie z leczeniem rannych towarzyszy, z kolei Grant jest doskonałym strzelcem trzymającym wrogów na dystans). Warto odnotować, że poziom trudności na bieżąco dostosowuje się nie tylko do „levelu” postaci, lecz także do liczebności naszego zespołu.

Kwestie techniczne

OVERKILL's The Walking Dead posiada trójwymiarową grafikę przyzwoitej jakości. Podobnie jak komiksowy oryginał, a także jego serialową adaptację, grę cechuje wysoka brutalność.

Ostatnia modyfikacja 26 czerwca 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 228 głosów czytelników.

OVERKILL's The Walking Dead cena w dniu premiery: 214,99 PLN

Klasyfikacja PEGI OVERKILL's The Walking Dead

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

OVERKILL's The Walking Dead Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
 • 60 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7 3.3 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • 60 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE