Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2018, 09:24

autor: Aquma

Overkill’s The Walking Dead sprzedaje się gorzej niż oczekiwał wydawca

Firma Starbreeze Studios poinformowała, że przychody ze sprzedaży Overkill’s The Walking Dead są niższe od oczekiwań. Wydawca tłumaczy to faktem, że gra jest bardziej popularna w krajach, w których jest dostępna za niższą cenę.

Overkill’s The Walking Dead na razie nie jest sukcesem. - Overkill’s The Walking Dead sprzedaje się gorzej niż oczekiwał wydawca - wiadomość - 2018-11-26
Overkill’s The Walking Dead na razie nie jest sukcesem.

W SKRÓCIE:

  1. Overkill’s The Walking Dead sprzedaje się poniżej oczekiwań;
  2. niska popularność gry wpłynie negatywnie na wyniki finansowe wydawcy – firmy Starbreeze Studios – w czwartym kwartale bieżącego roku;
  3. zdaniem Starbreeze niskie przychody są wynikiem tego, że duża liczba kopii sprzedaje się w krajach, w których gra jest dostępna w niższej cenie;
  4. dzięki serwisowi Steam Spy (płatnej wersji) wiemy, że wydanie pecetowe trafiło do 132 tys. osób.

Wygląda na to, że słabo oceniane Overkill’s The Walking Dead nie przyciąga takiego zainteresowania klientów, na jakie liczyli twórcy. Jeden z wydawców omawianego tytułu – Starbreeze Studios – poinformował, że słaby start gry będzie miał zły wpływ na sytuację finansową firmy w czwartym kwartale bieżącego roku.

Opłat licencyjnych od 505 Games za Overkill's The Walking Dead nie będzie można uznać za przychód do końca czwartego kwartału, podczas gdy początkowe przychody ze sprzedaży gry są niższe niż oczekiwano. Będzie to miało negatywny wpływ na wyniki w Q4, ale naszym celem jest wciąż osiągnięcie dodatniego wyniku wskaźnika EBITDA (określna on zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed potrąceniem podatków – przyp. red.) za czwarty kwartał – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Starbreeze Studios.

Gwoli wyjaśnienia, wspomniane „opłaty licencyjne” to 10 mln dolarów, które 505 Games wypłaciło Starbreeze Studios w zamian za możliwość wydania gry na konsolach PlayStation 4 i Xbox One (do premiery tych edycji dojdzie w przyszłym roku). Skupmy się jednak na pecetach – czy omawiany tytuł rzeczywiście słabo się sprzedaje? Dane z płatnej wersji serwisu Steam Spy mówią, że wydanie pecetowe trafiło jak na razie do 132 tys. graczy (od 6 listopada). Nie jest to powalający wynik, jeśli wziąć pod uwagę gigantyczny zasięg marki The Walking Dead. Firma argumentuje jednak, że słabe rezultaty finansowe są wynikiem przede wszystkim tego, że gra sprzedaje się dobrze głównie w krajach, w których jest dostępna za mniejsze pieniądze (Rosja, Chiny). Trzeba też podkreślić, że pomimo słabszego startu Overkill’s The Walking Dead wydawca nie zamierza skreślać tego tytułu. W planach jest nowa zawartość.

To oczywiście rozczarowujące, ale ilość sprzedanych egzemplarzy daje nam pewną bazę do dalszej pracy. Trzymamy rękę na pulsie w kontekście liczby graczy bawiących się w tym samym momencie, która ma zasadnicze znaczenie dla przyszłych wyników w ramach naszej koncepcji gry jako usługi. Zespół pracuje na pełnych obrotach nad ulepszeniami i nową zawartością. Sezon 2 rozpocznie się wkrótce - dodaje Michael Hjorth, prezes Starbreeze.

Overkill’s The Walking Dead to kooperacyjny FPS, rozgrywający się w świecie znanym z popularnych komiksów i seriali. Gracze wcielają się w członków grupy, która stara się przetrwać w postapokaliptycznym Waszyngtonie. Produkcja jest dostępna na platformie Steam, wyłącznie w angielskiej wersji językowej.

  1. Overkill’s The Walking Dead – strona oficjalna