Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2019, 16:30

autor: AlexB

Patch do Metro Exodus, niepewny los konsolowych wersji OVERKILL's The Walking Dead i inne wieści

Dziś piszemy o losie konsolowych wersji OVERKILL's The Walking Dead, zwolnieniach u twórców Guild Wars i w należącym do Electronic Arts australijskim studiu Firemonkeys, darmowym trybie wieloosobowym Offworld Trading Company oraz o pierwszym popremierowym patchu do Metro Exodus. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Konsolowe wersje OVERKILL's The Walking Dead tylko przełożone

Według wydawców, konsolowe wersje OVERKILL’s The Walking Dead są bezpieczne. Przynajmniej na razie. - Patch do Metro Exodus, niepewny los konsolowych wersji OVERKILL's The Walking Dead i inne wieści - wiadomość - 2019-02-22
Według wydawców, konsolowe wersje OVERKILL’s The Walking Dead są bezpieczne. Przynajmniej na razie.

W listopadzie ubiegłego roku na PC ukazała się osadzona w popularnym uniwersum komiksowym i serialowym kooperacyjna strzelanka OVERKILL's The Walking Dead. Tytuł sprzedał się bardzo słabo, czym postawił jego twórców, studio Starbreeze i należące do niego OVERKILL Software, na skraju bankructwa. Pod znakiem zapytania stanęły zaplanowane wydania tytułu na PlayStation 4 oraz Xboksa One. W sieci pojawiła się nawet informacja (via Wccftech), że osoby, które złożyły zamówienia przedpremierowe na grę na PlayStation Store, otrzymały zwrot pieniędzy. Przedstawiciele wydawcy OVERKILL's The Walking Dead, czyli 505 Games, uspokajają jednak – konsolowe wersje nie zostały anulowane, a jedynie przełożone na bliżej nieokreśloną przyszłość. Dalsze informacje mają pojawić się tak szybko, jak to tylko możliwe.

Zwolnienia w ArenaNet

Ekipa ArenaNet nieco się uszczupli… - Patch do Metro Exodus, niepewny los konsolowych wersji OVERKILL's The Walking Dead i inne wieści - wiadomość - 2019-02-22
Ekipa ArenaNet nieco się uszczupli…

W studiu ArenaNet, odpowiedzialnym za cykl popularnych sieciowych RPG-ów Guild Wars, dojdzie do masowych zwolnień. Jak podali jego przedstawiciele w oświadczeniu dla PC Gamera, jest to wynik anulowania niezapowiedzianych projektów i część większej restrukturyzacji w firmie NCsoft, która jest właścicielem amerykańskich deweloperów. Twórcy zapewnili, że redukcja zatrudnienia nie wpłynie w żaden sposób na wsparcie i rozwój gier z serii Guild Wars.

Zwolnienia w Firemonkeys Studios

…tak samo jak twórców Need for Speed: No Limits. - Patch do Metro Exodus, niepewny los konsolowych wersji OVERKILL's The Walking Dead i inne wieści - wiadomość - 2019-02-22
…tak samo jak twórców Need for Speed: No Limits.

To jeszcze nie koniec informacji o zwolnieniach. Zatrudnienie straci również część pracowników należącego do Electronic Arts australijskiego Firemonkeys Studios, zajmującego się grami mobilnymi pokroju Need for Speed: No Limits czy The Sims FreePlay. Początkowo mówiło się o redukcji nawet o połowę etatów z liczącego około 200 osób zespołu, lecz szybko liczba ta spadła i według ostatnich informacji nowej firmy będzie musiało sobie poszukać 40-50 specjalistów. Powodem cięć jest położenie większego nacisku w studiu na rozwijanie już dostępnych gier zamiast tworzenie nowych.

Tryb wieloosobowy Offworld Trading Company za darmo dla wszystkich

Wkrótce każdy zainteresowany będzie mógł zupełnie bezpłatnie zagrać w tryb wieloosobowy kosmicznej strategii ekonomicznej Offworld Trading Company. Zostanie on udostępniony dla wszystkich 28 lutego, czyli w przyszłym tygodniu. Tego samego dnia światło dzienne ujrzy również nowe DLC do tytułu o nazwie The Market Corrections. Opowie ono historię o tym, dlaczego Ziemianie musieli skolonizować Marsa, z perspektywy ludzi, którzy obecnie muszą przeżyć na jego powierzchni. W dodatku znajdą się między innymi trzy nowe kampanie dla pojedynczego gracza oraz dwanaście map. Rozszerzenie wyceniono na 3,99 dolara (około 15 złotych).

Pierwszy popremierowy patch do Metro Exodus

Studio 4A Games wypuściło pierwszy popremierowy patch do swojej popularnej strzelanki FPP Metro Exodus. Skupia się on przede wszystkim na poprawie optymalizacji na kartach RTX i słabszych komputerach oraz generalnej stabilności. Ponadto łatka doszlifowuje między innymi renderowanie DLSS oraz narzędzia kontroli wydajności. Jej pełną zawartość znajdziecie tutaj.

Przedstawiciele 4A Games mają również ważną wiadomość dla osób, które doświadczają opóźnień kontrolera na mocnych sprzętach – wyłączcie opcję V-Sync. Toczą się obecnie prace nad bardziej trwałym rozwiązaniem tego problemu.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

 1. Undead Horde
 2. Mechstermination Force
 3. Good Company
 4. Worse Than Death
 5. Eternity: The Last Unicorn
 6. Red Dead Online
 7. Oninaki
 8. Atelier Lulua: The Scion of Arland
 9. GearCity
 10. Dreams
 11. Tom Clancy's The Division 2
 12. Deck of Ashes