Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Good Company (PC)

Good Company PC

Good Company to strategia ekonomiczna, w której prowadzimy własną firmę z branży technologicznej: od skromnych początków w latach osiemdziesiątych, przez jej stopniowy rozkwit, skończywszy na rynkowej dominacji. Gra jest dziełem studia Chasing Carrots.

Strategiczne | ekonomiczne | humorystyczne | indie | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Good Company (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

31marca2020

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

Good Company jest strategią ekonomiczną, w której gracze prowadzą własną firmę z branży technologicznej, kontrolując jej działalność od skromnego początku, aż do momentu, kiedy stanie się ona rynkowym potentatem. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Chasing Carrots, w którego portfolio można znaleźć takie tytuły jak Pressure oraz Cosmonautica.

Mechanika

W Good Company akcję ukazano w widoku izometrycznym. Zabawę rozpoczynamy w latach osiemdziesiątych, kiedy to tęgie umysły pracowały w garażach nad swoimi wynalazkami mającymi zmienić świat. Nie inaczej mają się sprawy w naszym przypadku, gdyż pierwsze produkty (jak na przykład kalkulatory) kontrolowany przez nas bohater musi wykonywać własnoręcznie. Gdy jednak na nasze konto zaczynają wpływać coraz większe kwoty, możemy pomyśleć o rozwoju działalności i zatrudnieniu pracowników; warto przy tym zwrócić uwagę na ich doświadczenie oraz indywidualne umiejętności.

Z czasem firma rozrasta się coraz bardziej, a my oprócz rozbudowy jej siedziby i zatrudniania nowych ludzi powierzamy tym ostatnim coraz więcej obowiązków – od zajmowania się produkcją (którą później można w dużym stopniu zautomatyzować), przez kwestie związane z logistyką, skończywszy na prowadzeniu badań nad nowymi technologiami. Sami natomiast możemy wówczas zająć się ważniejszymi sprawami, jak projektowanie coraz bardziej złożonych i zaawansowanych produktów (pokroju robotów o rozmaitych funkcjach) odpowiadającym nieustannie zmieniającym się potrzebom rynku.

Tryby gry

Na Good Company składa się kampania dla pojedynczego gracza, scenariusze oraz tryb sandboksowy. Kiedy produkcja zadebiutowała we Wczesnym dostępie na Steamie, w planach deweloperów była między innymi implementacja trybu współpracy.

Kwestie techniczne

Good Company posiada barwną grafikę utrzymaną w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce budzącej skojarzenia z produkcjami pokroju ciepło przyjętego Two Point Hospital.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Good Company

Wymagania wiekowe Good Company

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Good Company

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 6970 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7/8/10