Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PS3
Okładka Pressure (PC)

Pressure

Zręcznościowa gra wyścigowa osadzona w humorystycznym, lekko steampunkowym świecie.

Zręcznościowe | steampunk | humorystyczne

Okładka Pressure (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3

26mar2013

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pressure to czysto zręcznościowa produkcja wyścigowa stworzona przez studio Chasing Carrots. Gracz bierze w niej udział w wyścigach na śmierć i życie zasiadając za kierownicą napędzanego parą pojazdu typu buggy. Do pokonania rywali niezbędne okazują się być wszelkiego rodzaju wyrzutnie rakiet, miny i inne narzędzia zniszczenia. Akcję obserwujemy z lotu ptaka.

Główny bohater postanawia stanąć do walki na torze z powodu nowej inwestycji zbrodniczego biznesmena Earla, będącego potentatem branży odnowy biologicznej. Właśnie rozpoczął on prace nad kolejną inwestycją zlokalizowaną w samym sercu urokliwego jeziora. W tym celu osuszył je, a maszyny budowlane zaczęły niszczyć okoliczną przyrodę. Tylko pokonanie jego licznych sług na trasie daje szansę na uratowanie tego ekosystemu.

Twórcy położyli duży nacisk na rozbudowę dostępnego arsenału. W trakcie zawodów staramy się zniszczyć pojazdy pozostałych kierowców, za co otrzymujemy dodatkową gotówkę. Wraz z postępami uzyskujemy dostęp do kolejnych ulepszeń w ramach wirtualnego sklepu. Na trasie pojawiają się także od czasu do czasu dodatkowe atrakcje w postaci skoczni czy miejsc zapewniających chwilowe turbodoładowanie. Kluczową rolę odgrywa tu refleks, gdyż niektóre z przeszkód stanowią śmiertelne zagrożenie i musimy je za wszelką cenę ominąć, aby dotrzeć do linii mety.

Gra Pressure posiada humorystyczną, bardzo kolorową oprawę graficzną, która rzadko bywa wykorzystywana w produkcjach utrzymanych w lekko steampunkowej stylistyce. Wszystkie postacie występujące w tym tytule wyglądają jakby były stworzone z plasteliny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pressure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Pressure

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7
PC
X360
PS3