Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hard Truck: Apocalypse (PC)

Hard Truck: Apocalypse PC

Ex Machina

Hard Truck: Apocalypse to dość nietypowe połączenie RPG oraz wyścigowych gier akcji stworzone przez studio Targem Games. Nietypowe, ponieważ kierujemy nie postacią, a potężnym pojazdem.

Akcji | samochodowe | postapokalipsa | ciężarówki

PC Windows
Okładka Hard Truck: Apocalypse (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8grudnia2005

6października2008

pudełko PL

Hard Truck: Apocalypse to dość nietypowe połączenie RPG oraz gier akcji stworzone przez studio Targem Games. Nietypowe, ponieważ kierujemy nie postacią, a potężnym pojazdem. Fabuła gry przenosi nas w alternatywną, apokaliptyczną przyszłość, w której na nieprzyjaznych rejonach nowej Ziemi panuje prawo silniejszego. Gracz poszukuje śladów zaginionej cywilizacji i próbuje odkryć jej sekrety, zdobywa wiedzę o przyszłości rodzaju ludzkiego oraz poznaje potężnych sprzymierzeńców i oczywiście stawia czoła niezliczonej rzeszy wrogów.

Ponieważ idea rozgrywki bazuje na ciągłym przemieszczaniu się, kluczową rolę odgrywa nasz pojazd, który jest jedyną nadzieją na przetrwanie w tak okrutnym świecie. Twórcy przygotowali do wyboru kilka wozów różniących się osiągami i statystykami, które w późniejszym czasie możemy, a nawet musimy, modyfikować i ulepszać, dodając do niech potężniejsze bronie oraz nowe gadżety. Do pacyfikacji przeciwników, którzy rekrutują się spomiędzy kierowców ciężarówek, transporterów wojskowych, robotów czy piechoty, możemy wykorzystać imponującą liczbę, ponad 30 rodzajów broni, m.in. karabiny maszynowe, rakiety czy miny. Broń oraz wyposażenie nabywamy za zarobione lub przejęte po zabitych wrogach pieniądze.

Oprócz „gry drogi” czeka nas ogromny, unikalny świat, ciekawa i wciągająca fabuła oraz duża liczba opcjonalnych zadań, a wszystko to okraszone wspaniałą grafiką i efektami specjalnymi. Hard Truck: Apocalypse to także realistyczny model prowadzenia pojazdu i walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 729 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Gry podobne do Hard Truck: Apocalypse

Klasyfikacja PEGI Hard Truck: Apocalypse

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hard Truck: Apocalypse

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza)
Poradnik: Hard Truck: Apocalypse

wiadomość18 września 2008

„Niniejszy poradnik spisany został na kolanie podczas kolejnej podróży przez pustkowia moją opancerzoną ciężarówką. Mimo czyhających wszędzie niebezpieczeństw, starałem podzielić się z Wami spostrzeżeniami dotyczącymi trudnych czasów, w jakich przyszło nam żyć. Nie spodziewajcie się jednak górnolotnej literatury, pełnej złotych myśli i aforyzmów..."

Premiery gier w Polsce (7-13 lipca)
Premiery gier w Polsce (7-13 lipca)

wiadomość14 lipca 2008

Jedenaście premierowych gier trafiło do polskich sklepów w ubiegłym tygodniu. Był wśród nich długo oczekiwany, w pełni spolonizowany Mass Effect, stworzona w hołdzie zespołowi Aerosmith edycja Guitar Hero oraz oficjalna gra nadchodzących igrzysk olimpijskich w Pekinie, Beijing 2008 - The Official Video Game of the Olympic Games.

Buka na targach E3
Buka na targach E3

wiadomość3 maja 2006

Fani produkcji sygnowanych znakiem rosyjskiego wydawcy, Buka, którzy niepokoili się brakiem informacji o produkcjach wspomnianej firmy, które pokazane zostaną na tegorocznych targach E3, mogą odetchnąć z ulgą. Buka przedstawiła właśnie listę tytułów, które będzie można zobaczyć na jej stoisku.

Uzbrojone ciężarówki z Rosji z nowymi tablicami rejestracyjnymi
Uzbrojone ciężarówki z Rosji z nowymi tablicami rejestracyjnymi

wiadomość22 kwietnia 2005

Ponad dwieście lat po straszliwym planetarnym kataklizmie toczyć się będzie akcja nowej trójwymiarowej gry dla PC, szykowanej przez pracowników rosyjskiej firmy Targem. Pierwotnie dzieło naszych wschodnich sąsiadów nosiło nazwę ExMachina, ale teraz developerzy postanowili dokonać zmiany.