Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2006, 14:36

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Buka na targach E3

Fani produkcji sygnowanych znakiem rosyjskiego wydawcy, Buka, którzy niepokoili się brakiem informacji o produkcjach wspomnianej firmy, które pokazane zostaną na tegorocznych targach E3, mogą odetchnąć z ulgą. Buka przedstawiła właśnie listę tytułów, które będzie można zobaczyć na jej stoisku.

Fani produkcji sygnowanych znakiem rosyjskiego wydawcy, Buka, którzy niepokoili się brakiem informacji o produkcjach wspomnianej firmy, które pokazane zostaną na tegorocznych targach E3, mogą odetchnąć z ulgą. Buka przedstawiła właśnie listę tytułów, które będzie można zobaczyć na jej stoisku.

Zgodnie z powiedzeniem Dla każdego coś miłego, Buka zaprezentuje dwie nowe gry, dwa rozszerzenia oraz jeden sequel. Poniżej znajdziecie krótkie opisy wspomnianych gier.

Aggression: Europe 1914 - gra z gatunku RTS, która wbrew pozorom nie odtwarza czasów I Wojny Światowej. Owszem, zostajemy przeniesieni do roku 1914, ale tylko po to, aby od nowa napisać historię. Wybieramy nację, rozwijamy technologię, a to czy staniemy się tyranem czy zręcznym dyplomatą, zależy tylko i wyłącznie od nas. Przyszłość leży dosłownie w naszych rękach.

Buka na targach E3 - ilustracja #1
Buka na targach E3 - ilustracja #2

Dusk-12 - projekt stworzenia żołnierza doskonałego wymknął się spod kontroli, co więcej, z laboratoriów wydostał się nieuleczalny wirus. Miasto, w którym prowadzono eksperymenty, zostało poddane kwarantannie - jego mieszkańcy przekształcili się w krwiożerczych zabójców. Cztery lata później oddział żołnierz z elitarnej jednostki Spec Ops. został wysłany do zbadania tajemnic zarzuconego eksperymentu. Dusk-12 to pierwszoosobowy shooter, oferujący zmagania dla jednego gracza, jak również rozgrywki wieloosobowe, okraszony hyperrealistyczną (według twórców), pełną szczegółów grafiką.

Buka na targach E3 - ilustracja #3
Buka na targach E3 - ilustracja #4

Pacific Storm: Allies - pierwszy dodatek do strategii czasu rzeczywistego, opartej na motywach amerykańsko japońskiej bitwy w rejonie Pearl Harbor z 7 grudnia 1941 roku. Tym razem, jak wskazuje na to tytuł, na ekranie zobaczymy sojuszników obu stron. Potężne Niemcy wzmocnią siły Japończyków, natomiast Amerykanie zyskają wsparcie ze strony Wielkiej Brytanii i Związku Radzieckiego. Po dodatku możemy spodziewać się nowych jednostek oraz lokacji, twórcy zmodyfikowali również silnik graficzny, co zaowocować ma m.in. lepszymi efektami wizualnymi.

Buka na targach E3 - ilustracja #5
Buka na targach E3 - ilustracja #6

Hard Truck Apocalypse: Rise of Clans - Klany powstały. Niedobitki ludzkości zgromadziły się w miastach, tworząc społeczności współpracujące ze sobą i walczące o przetrwanie. Dzięki temu dodatkowi do Hard Truck Apocalypse mamy możliwość wcielenia się w członka jednego z klanów i wzięcia udziału w apokaliptycznej wojnie. Fani tej gry dostaną w końcu to, czego od dawna pragnęli - tryby rozgrywek wieloosobowych.

Buka na targach E3 - ilustracja #7
Buka na targach E3 - ilustracja #8

The Stalin Subway: Red Veil - po śmierci Stalina, wszyscy którzy otaczali go za życia wdali się w walkę o władzę i kontrolę nad narodem. Lena, żona bohatera pierwszej części gry, dowiaduje się, iż jej mąż został porwany i prawdopodobnie zamordowany. Nie wie kto mógł to zrobić, ale wie, komu zadać odpowiednie pytania. Red Veil stanowi kontynuację wątku fabularnego swojego poprzednika, dostarczając graczom nowych lokacji oraz misji, które wykonujemy wcielając się w postać Leny.