Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 maja 2006

Poradnik: Epoka Lodowcowa 2: Odwilż

Redakcja GRYOnline.pl, 8 maja 2006, 19:38

Poradnik do gry Epoka Lodowcowa 2: Odwilż, produkcji o zręcznościowym charakterze, opartej na popularnym filmie animowanym pod tym samym tytułem. Znajdziecie w nim szczegółowy opis przejścia wszystkich poziomów występujących w grze.

Majesco na E3

Piotr Doroń, 8 maja 2006, 18:43

Firma Majesco, wydawca takich gier jak Psychonauts, Bloodrayne, czy też Nanostray, zdecydowała się wreszcie na ujawnienie części gier, które zaprezentuje na swym stanowisku podczas rozpoczynających się za kilkadziesiąt godzin targów E3. Aktualny spis obejmuje cztery tytuły, które wydane zostaną na dwie dominujące konsole przenośne – PSP i NDS.

Redaktor magazynu Time testował dwie gry przeznaczone na konsolę Nintendo Wii

Piotr Doroń, 8 maja 2006, 18:24

Bardzo ciekawe wieści, z punktu widzenia miłośnika firmy Nintendo, przekazano światu za pośrednictwem ostatniego numeru amerykańskiego magazynu Time. Jeden z jego redaktorów miał bowiem szczęście przetestować dwie gry, które zostaną wydane na konsolę Nintendo Wii.

Shadowrun potwierdzone!
Shadowrun potwierdzone!

Marek Grochowski, 8 maja 2006, 16:46

Zaledwie cztery dni temu mogliście przeczytać o nowej strzelance studia FASA, zatytułowanej Shadowrun. Funkcjonująca od niedawna strona internetowa gry nie dostarczała nam jednak zbyt wielu wiadomości. W związku z tym redaktorzy serwisu GameSpot postanowili zasięgnąć informacji prosto u źródła.

Atari na E3
Atari na E3

Marek Grochowski, 8 maja 2006, 15:56

Już pojutrze oczy wszystkich osób z branży elektronicznej rozrywki skupią się na hali Convention Center w Los Angeles. Jeden z czołowych wydawców gier stosunkowo długo zwlekał z ujawnieniem swoich planów co do E3.

Alan Wake tylko dla konsoli Xbox 360?
Alan Wake tylko dla konsoli Xbox 360?

Krystian Smoszna, 8 maja 2006, 14:42

Do oficjalnego rozpoczęcia targów E3 pozostały co prawda dwa dni, ale rozgorączkowani dziennikarze wciąż plotkują ile wlezie na temat popularnych tytułów. Tym razem o garść niepotwierdzonych nowinek pokusili się redaktorzy popularnego magazynu Computer and Video Games.

Twórca Sonica zakłada własne studio
Twórca Sonica zakłada własne studio

Marek Grochowski, 8 maja 2006, 14:18

Do niedawna SEGA mogła poszczycić się tym, że w jej szeregach pracuje Yuji Naka, „ojciec” najsłynniejszego jeża na świecie. Dzisiaj twórca Sonica ogłosił, że zakłada własne studio o nazwie Prope.

Pierwszy obrazek z The Sopranos
Pierwszy obrazek z The Sopranos

Krystian Smoszna, 8 maja 2006, 14:06

W ubiegły piątek poinformowaliśmy Was o nowej grze, produkowanej przez firmę THQ, która oparta będzie o popularny serial telewizyjny The Sopranos (Rodzina Soprano). Dziś powracamy do tematu, a to za sprawą pierwszego obrazka z wyżej wspomnianego programu, który został udostępniony w Internecie.

DS Lite – Australia przed USA
DS Lite – Australia przed USA

Marek Grochowski, 8 maja 2006, 13:46

Przed kilkoma dniami informowaliśmy Was, że premiera odświeżonego Dual Screena w Stanach Zjednoczonych odbędzie się już 11 czerwca. Wydawało się, że to właśnie Amerykanie będą pierwszą (po Japończykach) nacją, która na własnej skórze przetestuje uroki wspomnianego handhelda.

Half-Life 2 oraz inne strzelaniny na konsoli PlayStation 3?
Half-Life 2 oraz inne strzelaniny na konsoli PlayStation 3?

Krystian Smoszna, 8 maja 2006, 13:27

Czy gra Half-Life 2 – obsypana nagrodami pierwszoosobowa strzelanina z 2004 roku – doczeka się konwersji na konsolę PlayStation 3? Takie oto pytanie nasuwa się po informacji opublikowanej przez serwis Worthplaying, która zadebiutowała w Internecie przed kilkunastoma minutami.

In Memoriam 2 w produkcji
In Memoriam 2 w produkcji

Marek Grochowski, 8 maja 2006, 13:17

Studio Lexis Numérique podało do wiadomości, że rozpoczęło prace nad sequelem mrocznej przygodówki In Memoriam. Pierwsze ujawnione szczegóły pozwalają sądzić, że w nowej odsłonie wspomnianej gry adventure klimat będzie równie ciężki.

Demo Test Drive: Unlimited oraz inne atrakcje dla posiadaczy konsoli Xbox 360
Demo Test Drive: Unlimited oraz inne atrakcje dla posiadaczy konsoli Xbox 360

Krystian Smoszna, 8 maja 2006, 13:01

Firma Microsoft wie, jak zadbać o użytkowników konsoli Xbox 360. Począwszy od dziś, do najbliższej niedzieli, posiadacze tego urządzenia będą mogli pobrać za pośrednictwem usługi Xbox Live grywalne wersje programów oraz najnowsze filmy promujące produkty, które zostaną zaprezentowane podczas targów E3. Na pierwszy ogień poszło demo Test Drive: Unlimited.

THQ w liczbach
THQ w liczbach

Karolina Talaga, 8 maja 2006, 12:22

Firma THQ opublikowała właśnie swoje wyniki sprzedaży, jakie zostały osiągnięte w czwartym kwartale rozliczeniowym, który zakończył się 31 marca bieżącego roku. Podczas wspomnianego okresu THQ odnotowała stratę netto 7,9 milionów USD, w porównaniu do dochodu netto w wysokości 10,1 milionów USD w analogicznym okresie zeszłego roku.

Ghost Recon: Advanced Warfighter w wersji na konsolę Xbox 360 doczeka się dodatku
Ghost Recon: Advanced Warfighter w wersji na konsolę Xbox 360 doczeka się dodatku

Krystian Smoszna, 8 maja 2006, 11:55

Koncern Ubisoft kuje żelazo póki gorące. Opublikowana 7 marca bieżącego roku gra Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter w wersji na konsolę Xbox 360, doczeka się oficjalnego rozszerzenia.

Virtua Fighter 5 tylko dla posiadaczy Playstation 3 i pierwsze screeny
Virtua Fighter 5 tylko dla posiadaczy Playstation 3 i pierwsze screeny

Bartłomiej Kossakowski, 8 maja 2006, 11:48

Seria Virtua Fighter znana jest doskonale wszystkim fanom bijatyk. Jej poprzednie odsłony ukazywały się w wersjach kolejne konsole firmy Sega, a także PC i Playstation 2. Piąta część, znana do tej pory z automatów, trafi tylko i wyłącznie do rąk posiadaczy Playstation 3.

CellFactor: Combat Training - demo technologiczne już dostępne
CellFactor: Combat Training - demo technologiczne już dostępne

Krystian Smoszna, 8 maja 2006, 11:31

Do tej pory posiadacze kart opartych o procesor PhysX firmy AGEIA mogli je przetestować wyłącznie w jednym produkcie elektroniczno-rozrywkowym: Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter. Od wczoraj dostępna jest kolejna gra, a właściwie jej demo technologiczne – CellFactor: Combat Training.

Kolejne obrazki z gry Bioshock!
Kolejne obrazki z gry Bioshock!

Krystian Smoszna, 8 maja 2006, 10:18

Jesteście spragnieni nowych obrazków z gry Bioshock!? Jeśli tak, to dobrze się składa, bo stojąca za produkcją programu firma Irrational Games, opublikowała wreszcie kilka screenshotów. Jak widać, zbliżające się wielkimi krokami targi E3 są świetnym bodźcem do działania.

Nadlatuje komercyjny symulator, wspierany przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych

Radosław Grabowski, 8 maja 2006, 10:10

Armia Stanów Zjednoczonych wspiera od czterech lat cykl America's Army, natomiast Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych już wkrótce będą patronować nowej grze firmy iEntertainment Network. Nadchodząca pozycja nosi nazwę Pilot Training: Road to the ThunderBirds i umożliwi nam wcielenie się w rolę wirtualnego kandydata na pilota wojskowego.

Wario bohaterem kolejnej gry na Nintendo Wii
Wario bohaterem kolejnej gry na Nintendo Wii

Bartłomiej Kossakowski, 8 maja 2006, 09:34

Znamy szczegóły na temat następnej gry tworzonej z myślą o konsoli Nintendo Wii. Będzie to kolejna część bardzo popularnej serii WarioWare, która jest doskonale znana posiadaczom GameCube'a, GBA i Nintendo DS.

Sony Online Entertainment wydawcą Vanguard: Saga of Heroes

Piotr Doroń, 8 maja 2006, 09:30

Gra Vanguard: Saga of Heroes, zapowiadana jako MMORPG trzeciej generacji, zostala zaanonsowana niemal dokładnie dwa lata temu. Chęć dystrybucji programu powstającego w biurach firmy Sigil Games Online wyraził wtedy Microsoft Game Studios. Dzisiaj natomiast poznaliśmy nazwę drugiego wydawcy. Zostało nim Sony Online Entertainment.

Co mają w zanadrzu twórcy Too Human?

Radosław Grabowski, 8 maja 2006, 09:23

Ujawniona niemal dokładnie rok temu gra pt. Too Human dla stacjonarnej konsoli Xbox 360 ciągle jeszcze znajduje się w siedzibie studia Silicon Knights. Gotowy produkt opuści progi kanadyjskiej firmy dopiero w czwartym kwartale 2006, aby właściwie jednocześnie trafić do sklepów w Stanach Zjednoczonych i Europie. Nieco świeżych informacji na niniejszy temat przynosi najnowszy numer magazynu Famitsu.

Prey na targach E3
Prey na targach E3

Krystian Smoszna, 8 maja 2006, 09:09

Gra Prey będzie bardzo mocno eksponowana podczas tegorocznych targów E3 – zapewnił Jason L. Blair z Human Head Studios, który przygotował cotygodniową, siedemnastą już aktualizację informacji na temat nowej strzelaniny.

THQ wprowadza pierwsze dodatki do gier - na pierwszy ogień poszedł The Outfit

Piotr Doroń, 8 maja 2006, 09:00

Firma THQ przedstawiła swoje najnowsze plany związane z grą akcji pt. The Outfit, wydaną na początku marca na konsolę Xbox 360. Wszyscy jej posiadacze będą mogli pod koniec tego miesiąca pobrać za drobną opłatą trzy zestawy map do trybu multiplayer. Tym samym THQ rozpoczyna nowy rozdział w swojej dotychczasowej działalności.

Za jedną z gier dla PS3 odpowiadają współtwórcy serii Dungeon Keeper, Wipeout etc.

Radosław Grabowski, 8 maja 2006, 08:44

Pod względem historycznym szkockie miasto Dundee jest ciekawe, ponieważ na jego ulicach wprowadzono po raz pierwszy na świecie elektryczne oświetlenie za pomocą żarówek, zaprojektowanych przez Jamesa Bowmana Lindsay'a. Graczy powinno interesować natomiast to, że we wspomnianym ośrodku rezyduje nowo powstała firma Cohort Studios, szykująca jeden z tzw. tytułów startowych dla PlayStation 3.

Fury - nowa gra MMO stawiająca na akcję
Fury - nowa gra MMO stawiająca na akcję

Krystian Smoszna, 8 maja 2006, 08:36

Wyobraźcie sobie program, który łączy najlepsze elementy gier MMO z cechami charakterystycznymi dla FPS-ów. Z jednej strony mamy więc walkę, rozwój postaci i konieczność pracy w zespole, z drugiej natomiast nieustanną akcję, zawrotne tempo i zróżnicowane tryby rozgrywki. Taki właśnie będzie nowy produkt o nazwie Fury, który opublikuje na rynku firma Auran Games.

Tajemnicza gra Lunar Knights od Konami

Radosław Grabowski, 8 maja 2006, 08:08

Targi E3 2006 startują już jutro w Los Angeles i zapewne w ich trakcie dalekowschodnia korporacja Konami zaprezentuje sporo rozmaitych gier. Wśród nich powinien się znaleźć również produkt wcześniej nie zapowiedziany, o którym dowiedzieliśmy się właśnie z katalogu internetowego sklepu EBgames.com.