Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 maja 2006

Entropia Universe "realna" jak nigdy dotąd

Maciej Myrcha, 5 maja 2006, 23:52

"Ojcowie" Entropia Universe, popularnej gry z gatunku MMO, której magnesem przyciągającym graczy, oczywiście oprócz innych zalet, jest możliwość wymiany wirtualnej waluty gry na całkiem rzeczywiste pieniądze, postanowili poczynić kolejny krok do przodu w tym temacie. W tym celu graczom zostaną udostępnione karty bankomatowe systemu ATM.

Dofus rośnie w siłę
Dofus rośnie w siłę

Maciej Myrcha, 5 maja 2006, 23:12

Przedstawiciele firmy Ankama Studio, odpowiedzialnej za powołanie do życia gry z rodzaju MMORPG stworzonej we flashu, Dofus, poinformowali o dodaniu kolejnego serwera, który pomoże w udźwignięciu ciągle rozrastającej się bazy jej użytkowników. A jest ona całkiem imponująca, ponieważ dane z 4 maja tego roku wskazują na 900 tysięcy osób bawiących się w świecie Dofusa.

Myśli nieprzemyślane - Tajne/poufne
Myśli nieprzemyślane - Tajne/poufne

Redakcja GRYOnline.pl, 5 maja 2006, 17:00

Dziś, zamiast kilku akapitów mądrych (lub nie) słów, proponuję przede wszystkim obrazkowy komentarz. Koniec gadania – serdecznie zapraszam do przymrużania oczu. :-)

The Broken Hourglass dla miłośników izometrycznych RPG
The Broken Hourglass dla miłośników izometrycznych RPG

Maciej Myrcha, 5 maja 2006, 15:38

Doskonała wiadomość dla fanów "klasycznych" RPGów, takich jak Baldur's Gate czy Icewind Dale. Pan Jason Compton, który brał udział przy tworzeniu znakomitych modów m.in. do wspomnianej już gry Baldur's Gate, wraz ze znajomymi utworzył studio Planetwalker Games i zapowiedział swój pierwszy projekt. Będzie to dwuwymiarowy, izometryczny RPG zatytułowany The Broken Hourglass.

Sacred 2 - nowe screeny
Sacred 2 - nowe screeny

Maciej Myrcha, 5 maja 2006, 15:13

Po raz pierwszy o kontynuacji gry z gatunku action/RPG, zatytułowanej Sacred, informowaliśmy mniej więcej rok temu. Od tego czasu niestety wiadomości na jej temat praktycznie się nie pojawiały, oprócz oczywiście, nieaktualnej już, wieści o pojawieniu się gry pod koniec zeszłego roku.

Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas wyłącznie na konsole PlayStation 3 i Xbox 360?
Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas wyłącznie na konsole PlayStation 3 i Xbox 360?

Krystian Smoszna, 5 maja 2006, 15:09

Mamy złe wieści dla wszystkich sympatyków cyklu Tom Clancy’s Rainbow Six, którzy oczekują premiery jego najnowszej odsłony, zatytułowanej Vegas. Wszystko wskazuje na to, że koncern Ubisoft wyda ten produkt tylko i wyłącznie z myślą o konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Zapowiedziano International Cricket Captain 2006

Maciej Myrcha, 5 maja 2006, 14:18

Wszyscy, którym sercu bliski jest jeden z narodowych sportów Anglii, krykiet, już niedługo otrzymają w swoje ręce kolejną wersję International Cricket Captain, tym razem z liczbą 2006 w tytule. Jak poinformowali przedstawiciele firmy Xplosiv odpowiedzialnej za tworzenie gry, udało im się podpisać umowę z jednym z najlepszych angielskich pałkarzy, Kevinem Pietersenem.

THQ na E3

Marek Grochowski, 5 maja 2006, 12:05

Jeden z największych wydawców gier na świecie ujawnił wreszcie, co zaprezentuje na nadchodzących targach Electronic Entertainment Expo. Bogaty asortyment THQ, który pokazany zostanie już w środę, składać się będzie z następujących tytułów:

Przenośny Xbox z dotykowym ekranem i kamerą?
Przenośny Xbox z dotykowym ekranem i kamerą?

Bartłomiej Kossakowski, 5 maja 2006, 11:20

Po raz kolejny pojawiły się plotki na temat przenośnej konsoli tworzonej przez Microsoft. Jedno z największych na świecie czasopism poświęconych elektronicznym gadżetom - “T3”, w majowym numerze przedstawiło informacje o niektórych cechach mobilnego Xboxa.

Top Spin 2 – demo już dostępne na Xbox Live Marketplace
Top Spin 2 – demo już dostępne na Xbox Live Marketplace

Bartłomiej Kossakowski, 5 maja 2006, 11:14

Wszyscy posiadacze konsoli Xbox 360 korzystający z usługi Xbox Live mogą pobrać demo wydanej niedawno przez 2K Games gry Top Spin 2. Jeśli rozważaliście jej zakup, warto wcześniej sprawdzić jak prezentuje się w akcji.

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy pojawi się też na platformie Xbox 360

Radosław Grabowski, 5 maja 2006, 11:11

Cztery godziny temu poinformowaliśmy Szanownych Czytelników, że brytyjskie studio Traveller's Tales szykuje kolejną grę (Bionicle Heroes) na licencji LEGO. Wspomniana firma od kilku miesięcy przygotowuje też LEGO Star Wars II: The Original Trilogy, czyli sequel bardzo udanego produktu z ubiegłego roku. Właśnie dowiedzieliśmy się, iż lista docelowych platform sprzętowych uległa rozszerzeniu.

Sadness – trailer gotowy!
Sadness – trailer gotowy!

Bartłomiej Kossakowski, 5 maja 2006, 11:00

Gra Sadness, tworzona przez krakowską firmę Nibris z myślą o konsoli Nintendo Wii, doczekała się oficjalnego trailera. Zostanie on zaprezentowany już podczas targów E3, a tymczasem zapraszamy was do obejrzenia pierwszych screenshotów.

Gotowanie na (dotykowym) ekranie, czyli Cooking Mama
Gotowanie na (dotykowym) ekranie, czyli Cooking Mama

Bartłomiej Kossakowski, 5 maja 2006, 10:44

Wśród gier, które firma Majesco zaprezentuje podczas targów E3 pojawi się Cooking Mama – dostępny do tej pory jedynie dla japońskich graczy symulator... kuchni. Tytuł dostępny będzie na konsolę Nintendo DS.

Zamiast czwartej części Project Gotham Racing ujawniono grę o nazwie The Club
Zamiast czwartej części Project Gotham Racing ujawniono grę o nazwie The Club

Radosław Grabowski, 5 maja 2006, 10:10

W minioną środę zastanawialiśmy się, jaką niespodziankę szykują nam pracownicy firmy Bizarre Creations, znani dotąd głównie dzięki wyścigowej serii Project Gotham Racing. Nowa gra, przygotowywana w kooperacji z korporacją Sega, nie będzie jednak traktować o samochodach. Właśnie poznaliśmy pierwsze szczegółowe informacje, dotyczące nadchodzącej pozycji o roboczej nazwie The Club.

Rodzina Soprano ponownie na ekranach telewizorów
Rodzina Soprano ponownie na ekranach telewizorów

Marek Grochowski, 5 maja 2006, 10:09

Fani gangsterskich produkcji z pewnością znają popularny serial „Rodzina Soprano”. Tym razem nie chodzi jednak o kolejny sezon wspomnianego tasiemca, lecz o grę akcji, którą wczoraj zaanonsowało THQ.

Crash Boom Bang! - nowa party-game na Nintendo DS

Piotr Doroń, 5 maja 2006, 09:57

Firma Vivendi Games zapowiedziała, że pod koniec roku wszyscy właściciele konsol Nintendo DS zostaną obdarowani nową grą z cyklu Crash Bandicoot. Crash Boom Bang!, bo taki tytuł nosić będzie wspomniana pozycja, należeć będzie do gatunku tzw. party games.

Free Radical tworzy strzelaninę FPP na konsole nowej generacji

Bartłomiej Kossakowski, 5 maja 2006, 09:55

Pochodzące z Wielkiej Brytanii studio deweloperskie Free Radical tworzy nienazwaną jeszcze grę na konsole nowej generacji. Co dokładnie szykują ludzie odpowiedzialni za takie tytuły jak TimeSplitters i Second Sight?

Jaką muzykę usłyszymy w Guitar Hero II?
Jaką muzykę usłyszymy w Guitar Hero II?

Radosław Grabowski, 5 maja 2006, 09:44

Przygotowywana teraz przez firmę Harmonix druga część Guitar Hero dla PlayStation 2 zapewne spotka się z równie entuzjastycznym przyjęciem ze strony konsumentów, co odsłona pierwsza. Nadchodząca pozycja zaoferuje przede wszystkim ponad pięćdziesiąt nowych utworów muzycznych, które będziemy „grać” za pomocą specjalnej gitary-kontrolera. Właśnie ujawniono wybrane tytuły piosenek.

SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo 2 - nowe informacje

Piotr Doroń, 5 maja 2006, 09:34

Przed dwoma tygodniami poinformowaliśmy Was, że firma Sony (wspólnie z deweloperem Zipper Interactive) rozpoczęła prace nad kontynuacją gry SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo. Wczoraj ujawnionych zostało kilka zupełnie nowych informacji na jej temat.

Sony na E3 (PS2, PSP)

Piotr Doroń, 5 maja 2006, 09:16

Karuzela z szyldem „Targi E3” przyspiesza z każdym dniem. Tym razem przygotowaliśmy dla Was listę gier, które na rozpoczynającej się za pięć dni (a właściwie za trzy, biorąc pod uwagę liczne konferencje) imprezie przedstawi firma Sony.

Następna gra z serii Call of Duty wyłącznie dla konsol nowej generacji

Radosław Grabowski, 5 maja 2006, 09:09

Korzenie serii Call of Duty są bez wątpienia pecetowe, aczkolwiek przykładowo gra Call of Duty 2 największy sukces odniosła na platformie Xbox 360. Właśnie dlatego korporacja Activision zdecydowała, iż następna pozycja ze wspomnianego cyklu przeznaczona będzie wyłącznie dla konsol nowej generacji (oprócz „trzystasześćdziesiątki” najprawdopodobniej PlayStation 3 oraz być może Wii).

Pajęczyna Charlotty w świecie gier
Pajęczyna Charlotty w świecie gier

Radosław Grabowski, 5 maja 2006, 08:23

Na początku przyszłego roku w polskich kinach wystartuje wyświetlanie filmu o nazwie Charlotte's Web (Pajęczyna Charlotty), opartego o słynną książkę dla dzieci autorstwa Elwyna Brooksa White'a. Korporacja Sega zamierza wykorzystać okazję i wydać elektroniczno-rozrywkową adaptację owego dzieła. Nadchodząca gra zostanie zaprezentowana w trakcie targów E3 2006.

Wesoła zabawa w grze Bliss Island będzie możliwa dla posiadaczy PC i PSP
Wesoła zabawa w grze Bliss Island będzie możliwa dla posiadaczy PC i PSP

Radosław Grabowski, 5 maja 2006, 08:08

Za pośrednictwem internetowej strony www.funsta.com można już teraz wypróbować za darmo grę logiczną o nazwie Bliss Island. Korporacja Codemasters Software przymierza się do stworzenia komercyjnej wersji niniejszego produktu, dedykowanej PeCetom oraz mobilnym konsolom PSP. Komputerowa edycja trafi do sprzedaży już w bieżącym miesiącu, a wariant kieszonkowy pojawi się nieco później.

Project IM to Interstellar Marines

Radosław Grabowski, 5 maja 2006, 07:44

Dotąd debiutancki projekt duńskiej firmy Zero Point Software znaliśmy pod nazwą Project IM. Teraz developerzy z Kopenhagi ujawnili, że ich nadchodzące dzieło nosi tytuł Interstellar Marines. Niniejsza pozycja opracowywana jest ze sporym rozmachem (licencja na Unreal Engine 3.0) i z myślą o komputerach osobistych klasy PC, a także o nowoczesnych konsolach stacjonarnych (PlayStation 3 i Xbox 360).

Twórcy nowych przygód Turoka dla PS3 i X360 ujawniają szczegóły na ich temat

Radosław Grabowski, 5 maja 2006, 07:32

Niegdyś użytkownicy PeCetów zazdrościli posiadaczom Nintendo 64 gry Turok: Dinosaur Hunter, aż wreszcie doczekali się konwersji i następnych tytułów z serii. Wkrótce komputerowcy będą pewnikiem pragnąć dla siebie kolejnej części wspomnianego cyklu, powstającej z myślą o konsolach nowej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360). Mamy dla Was garść świeżych informacji tekstowo-graficznych na ten temat.

Pierwsze screenshoty z gry akcji, powstającej na kanwie filmu Quentina Tarantino

Radosław Grabowski, 5 maja 2006, 07:23

Ostatnie konkretne informacje, dotyczące gry akcji o nazwie Reservoir Dogs, bazującej na słynnym filmie Quentina Tarantino pod tym samym tytułem, pochodzą sprzed ponad roku. Niemniej jednak ekipa projektantów cały czas intensywnie pracuje, aby posiadacze PeCetów oraz konsol (PS2 i Xbox) otrzymali wysokiej jakości produkt. Właśnie opublikowano pierwsze zrzuty ekranowe i ujawniono datę premiery.

F.E.A.R. 360 - pierwszy obrazek i przybliżona data premiery

Krystian Smoszna, 5 maja 2006, 07:14

Koncern Vivendi Games opublikował wczoraj pierwszy obrazek z gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, przeznaczonej na konsolę Xbox 360. Przy okazji dokonano też korekty w dacie premiery programu, która nie jest już tak optymistyczna, jak to się jeszcze wczoraj wydawało.

Na Joint Task Force poczekamy do jesieni
Na Joint Task Force poczekamy do jesieni

Krystian Smoszna, 5 maja 2006, 07:12

Po perturbacjach związanych z upadkiem studia Mithis Entertainment i zmianą developera gry Joint Task Force, sytuacja powróciła do normy. Wydawca programu, firma HD Interactive określiła nawet wstępną datę premiery, o czym zresztą poinformowała wczoraj w oświadczeniu prasowym.

Electronic Arts na targach E3

Krystian Smoszna, 5 maja 2006, 07:10

Znamy plany firmy Electronic Arts dotyczące rozpoczynających się już za kilka dni targów E3. Największy koncern w branży zamierza zaprezentować odwiedzającym dziesięć tytułów. Liczba to może i niewielka (jak na takiego molocha), ale niemal każda gra z listy to potencjalny hit.

Traveller's Tales pracuje nad kolejną grą z klockami LEGO w roli głównej
Traveller's Tales pracuje nad kolejną grą z klockami LEGO w roli głównej

Krystian Smoszna, 5 maja 2006, 07:08

LEGO Star Wars: The Original Trilogy nie będzie jedynym produktem o najpopularniejszych klockach na świecie, jaki przygotuje firma Traveller’s Tales. W opublikowanym wczoraj oświadczeniu prasowym, koncern Eidos Interactive zapowiedział nową grę – Bionicle Heroes, którą stworzy wspomniany wyżej developer.

Nie do końca martwy detektyw bez głowy bohaterem nowej gry akcji dla PSP

Radosław Grabowski, 5 maja 2006, 07:07

Odświeżoną i udoskonaloną wersję klasycznej gry Spy vs Spy współtworzyli pracownicy amerykańskiej firmy Vicious Cycle. Teraz developerzy z Karoliny Północnej szykują nowy produkt z dziedziny elektronicznej rozrywki, przeznaczony wyłącznie dla mobilnej konsoli PSP. Pozycja pt. Dead Head Fred powstaje na zlecenie koncernu wydawniczego D3Publisher i trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2007 roku.

Drugi dodatek do Rome: Total War oficjalnie zapowiedziany
Drugi dodatek do Rome: Total War oficjalnie zapowiedziany

Krystian Smoszna, 5 maja 2006, 07:06

O tym, że firma Creative Assembly przygotowuje drugi dodatek do Rome: Total War, dowiedzieliśmy się po raz pierwszy równo miesiąc temu. Wczoraj twórcy gry opublikowali oświadczenie prasowe, w którym oficjalnie zapowiedzieli powstanie rozszerzenia.

Posiadacze PSP zagrają w odświeżoną wersję Battlezone
Posiadacze PSP zagrają w odświeżoną wersję Battlezone

Krystian Smoszna, 5 maja 2006, 07:03

Wyprodukowana w 1980 roku przez Atari gra Battlezone, jest prawdopodobnie pierwszym FPS-em w historii elektronicznej rozrywki. Teraz, po 26 latach od tamtego wydarzenia, ta sama firma planuje odświeżenie starego pomysłu i zaprezentowanie nowej wersji programu użytkownikom konsoli PSP.

Szósta odsłona cyklu Colin McRae Rally wyłącznie na konsole nowej generacji
Szósta odsłona cyklu Colin McRae Rally wyłącznie na konsole nowej generacji

Krystian Smoszna, 5 maja 2006, 07:00

Po przeszło dwóch latach przerwy, seria Colin McRae Rally powróci na rynek elektronicznej rozrywki. Decyzję o produkcji kolejnej odsłony cyklu podjęła firma Codemasters, która wczoraj wystosowała w tej sprawie oficjalne oświadczenie prasowe.

Pierwszy dodatek do Panzer Elite Action oficjalnie zapowiedziany
Pierwszy dodatek do Panzer Elite Action oficjalnie zapowiedziany

Krystian Smoszna, 5 maja 2006, 06:57

Nie minął miesiąc od oficjalnej premiery gry Panzer Elite Action, a koncern JoWood zapowiedział już jej pierwsze rozszerzenie. Co prawda o Dunes of War (a właściwie Shifting Dunes, bo tak pierwotnie nazywał się dodatek) mówiło się już w marcu, ale dopiero wczoraj opublikowano w tej sprawie oficjalne oświadczenie prasowe.

Havok vs. AGEIA - czyżby początek "brudnej" konkurencji?

Maciej Myrcha, 5 maja 2006, 00:08

Wydaje się, iż panom z firmy Havok, którzy do tej pory "panowali" na polu fizyki w grach, puściły nerwy. Ich frustracja sięgnęła szczytu, gdy światło dzienne ujrzała pierwsza gra obsługująca procesor fizyczny autorstwa AGEIA, Ghost Recon Advanced Warfighter w wersji na PC.