Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release CDP.pl Press Release 5 maja 2006, 15:52

Tomasz Bagiński reżyserem filmów w grze Wiedźmin

CD Projekt RED ma przyjemność ogłosić, iż podpisało kontrakt z nominowanym do Oskara studiem postprodukcyjnym - Platige Image. Studio zobowiązało się stworzyć filmy do nadchodzącej gry RPG pt. "Wiedźmin", a ich reżyserem będzie sam Tomasz Bagiński! Trailer z pierwszego cinematiku zostanie pokazany na targach Electronic Entertainment Expo (E3), mających miejsce w Los Angeles w dniach 10-12 maja

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta / wydawcy / dystrybutora produktu i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

CD Projekt RED ma przyjemność ogłosić, iż podpisało kontrakt z nominowanym do Oskara studiem postprodukcyjnym - Platige Image. Studio zobowiązało się stworzyć filmy do nadchodzącej gry RPG pt. "Wiedźmin", a ich reżyserem będzie sam Tomasz Bagiński! Trailer z pierwszego cinematiku zostanie pokazany na targach Electronic Entertainment Expo (E3), mających miejsce w Los Angeles w dniach 10-12 maja.

Wiedźmin, który spodziewany jest na wiosnę 2007, przenosi graczy do unikalnego świata fantasy i pozwala wcielić się w rolę legendarnego pogromcy potworów - Geralta z Rivii. Gra łączy ze sobą klasyczne elementy RPG, rozbudowany rozwój postaci i fabuły oraz bardzo spektakularną walkę czasu rzeczywistego. Wiedźmin osadzony jest w świecie stworzonym przez znanego autora książek fantasy Andrzeja Sapkowskiego i wniesie nową jakość do tradycyjnych gier RPG.

Platige Image to czołowe i wielokrotnie nagradzane studio postprodukcyjne. Nominowane do Oscara za film "Katedra" oraz zdobywca nagrody BAFTA za film "Sztuka spadania". Krótkie filmy animowane mają przywrócić do życia tajemniczy i skomplikowany świat gry oraz pozwolą na głębsze spojrzenie na życie Geralta z Rivii

"Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością współpracy z firmą Platige Image i stworzeniem cinematików na potrzeby naszego pierwszego projektu" powiedział Michał Kicinski, Członek Zarządu CD Projekt RED. "Z ich ogromnym doświadczeniem w realizacji efektów specjalnych do filmów i reklam telewizyjnych, jesteśmy przekonani, iż Platige Image wykreuje świat naszego bohatera nad którym mamy szczęście pracować."

"Jesteśmy dumni, iż możliwości naszego studia zostaną po raz pierwszy użyte na potrzeby realizacji cinematików do gier. Otwiera to nowy rozdział w dotychczasowej działalności firmy" , powiedział Jarek Sawko, Prezes Platige Image. "Tym bardziej cieszy nas współpraca z firmą CD Projekt, która od dawna dostarcza wspaniałe lokalizacje gier na rynek Europy Wschodniej".

Więcej informacji na temat gry Wiedźmin na stronie:

http://www.thewitcher.com

Poniżej 2 rendery postaci oraz screen z cinematica:

http://www.thewitcher.com/gallery/press/The_Witcher_cinematic_screenshot.jpg

http://www.thewitcher.com/gallery/press/The_Witcher_cinematic_Ostrit_render.jpg

http://www.thewitcher.com/gallery/press/The_Witcher_cinematic_Geralt_render.jpg