Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 maja 2006

Kontroler do PlayStation 3 bez force feedback

Elrond, 18 maja 2006, 23:00

Fani PlayStation, którzy zakupią najnowsze dziecko z tej rodziny, PS3, mogą nieco się zdziwić, gdy grając przykładowo w wyścigi, trzymany kontroler nie "zadrży" im w ręku po zderzeniu z innym samochodem. Powód? Brak force feedback. Tak, tak moi drodzy, zarząd Sony niestety nie dogadał się z Immersion Corporation, która opatentowała tę technologię.

Poradnik: Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2006, 17:54

Poradnik do gry „Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter” składa się z dokładnego opisu przejścia kampanii singleplayer, porad dotyczących sprawnego poruszania się, umiejętnego dowodzenia drużyną, czy też korzystania z dodatkowego wyposażenia.

Futuremark współpracuje z Microsoftem
Futuremark współpracuje z Microsoftem

Vercetti, 18 maja 2006, 17:30

Firma Futuremark znana jest graczom głównie z produkcji programu 3DMark, który od lat ocenia wydajność naszych komputerów, z naciskiem na ich możliwości graficzne. Już wkrótce powyższa korporacja będzie nam jeszcze bliższa, a to za sprawą Microsoftu, a w zasadzie jego kuszących pieniędzy.

Rekordowy Xbox Live
Rekordowy Xbox Live

Vercetti, 18 maja 2006, 15:58

Druga połowa listopada ubiegłego roku była jednym z najgorętszych okresów w branży elektronicznej rozrywki. Wtedy to właśnie do sklepów trafił next-gen Microsoftu, X360. Naturalnie razem z nim pojawiła się przebudowana usługa Xbox Live z opcją Marketplace, za pośrednictwem której można ściągać materiały w formacie High Definition.

Garść informacji na temat Halo 3
Garść informacji na temat Halo 3

Elrond, 18 maja 2006, 14:33

Na oficjalnej stronie firmy Bungie znaleźć można kilka informacji na temat gry Halo 3, które z pewnością zainteresują fanów tej znakomitej serii. Informacje te pochodzą od developerów gry, można więc im wierzyć, przynajmniej na 99.99%.

Disney i Jerry Bruckheimer Films stworzą film dla graczy

Elrond, 18 maja 2006, 12:45

Dziwna sprawa z filmami opartymi na grach komputerowych - mimo, iż praktycznie każdy z nich to, parafrazując Jurka Kilera, "kaszan", filmowcy uparcie drążą temat, licząc na ogromne rzesze fanów rozrywki elektronicznej, szturmujące sale kinowe. Następnie niezrażeni niepowodzeniem kręcą kolejne "dzieło" itp., itd.

Kaz Hirai: "Przygotujemy ok. 15 tytułów startowych na premierę PS3..."

Jiker, 18 maja 2006, 11:39

Szef amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment – Kaz Hirai (zasłynął ostatnio jako prowadzący konferencję Sony w trakcie targów E3) – ogłosił, że w momencie listopadowej premiery konsoli PlayStation 3 do nabycia będzie ok. 15 tytułów startowych.

Amerykanie coraz częściej sięgają po gry komputerowe, na dodatek są coraz starsi

Krooliq, 18 maja 2006, 11:21

Już 69% Amerykanów gra w gry video. Tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez organizację Entertainment Software Association (ESA).

Atari wyda w Europie kompilację Monopoly, Boggle, Yahtzee, Battleship

Jiker, 18 maja 2006, 10:51

Firma Atari, mająca ostatnio ciągłe problemy, stara się łapać każdą przysłowiową okazję. Nie tak dawno informowaliśmy Was o planach wydania sześciu gier na konsole przenośne firmy Nintendo. Dzisiaj natomiast dowiedziliśmy się, że w czerwcu ukaże się na naszym rynku elektroniczna kompilacja czterech słynnych gier firmy Hasbro – potentata na rynku gier planszowych.

Oficjalna strona Marvel Ultimate Alliance
Oficjalna strona Marvel Ultimate Alliance

BK, 18 maja 2006, 10:03

Pod koniec kwietnia informowaliśmy was o planach firmy Activision związanych z wydaniem Marvel Ultimate Alliance. W sieci niedawno pojawiła się oficjalna strona gry, a wraz z nią nieco więcej informacji na temat tej pozycji.

70 milionów dolarów za prawa do produkcji gier o przygodach Jamesa Bonda?
70 milionów dolarów za prawa do produkcji gier o przygodach Jamesa Bonda?

Krystian Smoszna, 18 maja 2006, 09:57

Koncern Activision sporo zapłaci za możliwość produkowania gier z Jamesem Bondem w roli głównej. Redaktorzy serwisu GamesIndustry, powołując się na wieści uzyskane do anonimowych informatorów, twierdzą, że licencja będzie kosztować firmę 70 milionów dolarów!

Nintendo otworzyło nową wersję strony internetowej New Super Mario Bros.

Jiker, 18 maja 2006, 09:45

Strony internetowe poświęcone grom są zwykle bardzo konwencjonalne. Zdarzają się jednak prawdziwe perełki. Jedną z nich jest udostępniony przed dwoma dniami, zrekonstruowany serwis poświęcony grze New Super Mario Bros.

Niepewna przyszłość Mega Mana

BK, 18 maja 2006, 09:20

Mega Man to słynny bohater gier platformowych, który po raz pierwszy pojawił się w 1987 roku na 8-bitowej konsoli Nintendo Entertainment System. Jak się okazuje, w XXI wieku nie radzi on sobie najlepiej – mimo pewnej grupy wiernych fanów, kolejne odsłony serii nie sprzedają się dobrze. Jaka przyszłość czeka Mega Mana?

Gwiezdne Wojny na Nintendo Wii pod znakiem zapytania

Krystian Smoszna, 18 maja 2006, 09:18

W ubiegłym tygodniu wspominaliśmy o planach stworzenia gry z cyklu Gwiezdne Wojny, w której przyszli posiadacze konsoli Nintendo Wii, mogliby wyrzynać w pień swoich przeciwników za pomocą wirtualnego miecza świetlnego, obsługiwanego przez rewolucyjny kontroler. Mimo, że pomysł to istotnie interesujący, koncern LucasArts raczej nie kwapi się z jego zrealizowaniem.

Cellien Studios będzie wspierać Nintendo

BK, 18 maja 2006, 09:11

Studio deweloperskie Cellien zapowiedziało współpracę z Nintendo. Będzie ono tworzyć gry na praktycznie wszystkie konsole „wielkiego N”, od Game Boya począwszy, a na zbliżającym się wielkimi krokami do sklepów Wii skończywszy.

Hitman: Blood Money w
Hitman: Blood Money w "złocie"

Krystian Smoszna, 18 maja 2006, 08:21

Dwa dni temu powiadomiliśmy Was o zakończeniu prac nad PeCetową edycją gry Hitman: Blood Money. Informacji takiej udzielił wówczas Rasmus Sigsgaard ze studia Io Interactive. Dziś mamy dla Was już w pełni oficjalne wieści dotyczące nowej odsłony przygód Agenta 47. Przedstawiciele firmy Eidos Interactive oświadczyli wczoraj, że Hitman: Blood Money osiągnął „złoty” status i powędrował do tłoczni.

Stanley Tong reżyserem filmu Fear Effect?
Stanley Tong reżyserem filmu Fear Effect?

Krystian Smoszna, 18 maja 2006, 07:16

Wszystko wskazuje na to, że znamy już nazwisko reżysera filmu Fear Effect, nawiązującego do gry komputerowej z 2000 roku. Firma Eidos Interactive prowadzi w tej sprawie negocjacje ze Stanley’em Tongiem, który dużą popularność zyskał dzięki współpracy z Jackie Chanem.