Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 maja 2006

Kolekcja klasyki od Microsoftu

Elrond, 29 maja 2006, 15:24

Przedstawiciele Microsotu poinformowali o nowym programie promocyjnym skierowanym w stronę europejskich posiadaczy konsoli Xbox. Program nosi nazwę Best of Classics i składa się z tytułów, które do tej pory można było zakupić za ok. 37$. Teraz dostępne będą o połowę taniej, czyli za około 18$.

Nadleci Airline Tycoon 2
Nadleci Airline Tycoon 2

Elrond, 29 maja 2006, 14:16

Jeśli podobał się Wam humor i podejście do strategii ekonomicznej zaprezentowane w dziele pracowników niemieckiego studia Spellbound, Airline Tycoon, być może zainteresuje Was fakt, iż szykowany jest sequel tej gry. Airline Tycoon 2, bo taką też nazwę nosić będzie ten produkt, wyląduje na naszych komputerach w drugim kwartale przyszłego roku.

World of Pirates po polsku?
World of Pirates po polsku?

Vercetti, 29 maja 2006, 13:45

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się sieciowa gra World of Pirates, garściami czerpiąca z takich tytułów, jak kultowe Sid Meier’s Pirates! Dotąd walory produktu studia WOP-DevTeam docenić mogli jedynie osobnicy posługujący się językiem angielskim lub niemieckim.

Atari odcina się od Neverwinter Nights

Elrond, 29 maja 2006, 11:24

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o premierze kolejnego modu do popularnej gry RPG, Neverwinter Nights, a teraz wygląda na to, iż prawdopodobnie jest on ostatnią tego typu produkcją. Firma Atari wykonała bowiem ruch, który popularności jej nie przyniesie - zapowiedziała bowiem koniec tworzenia patchów oraz tzw. modułów premium do wspomnianej gry.

Wyścigi bez zahamowań
Wyścigi bez zahamowań

eLKaeR, 29 maja 2006, 11:23

Świat gier nie żyje wyłącznie pozycjami przygotowywanymi za grubą forsę w korporacjach ze świecznika. Istnieją bowiem również małe firmy, realizujące projekty niskobudżetowe. Właśnie taką ścieżką podąża studio Exotypos, szykujące teraz pecetowe wyścigi samochodowe, zatytułowane No Brakes: X Racing.

Konkurs Oblivion - gra za friko! zakończony (29/05/06)
Konkurs Oblivion - gra za friko! zakończony (29/05/06)

Solnica, 29 maja 2006, 11:03

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry The Elder Scrolls IV: Oblivion. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Windows XP bez DirectX 10

eLKaeR, 29 maja 2006, 10:32

Dziesiąta wersja interfejsu DirectX przyniesie sporo nowych funkcji, dzięki którym oprawa graficzna przyszłych gier prezentować się będzie jeszcze efektowniej (przekonamy się o tym np. podczas zabawy z Crysis). Niestety według słów Richarda Huddy'ego, pracującego na wysokim stanowisku w korporacji ATI Technologies, zalety DirectX 10 poznają jedynie użytkownicy systemu operacyjnego Windows Vista.

PlayStation Signature - coś więcej, niż tylko konsole
PlayStation Signature - coś więcej, niż tylko konsole

eLKaeR, 29 maja 2006, 10:23

Marka PlayStation już wkrótce kojarzyć się ma nie tylko z konsolami stacjonarnymi i przenośnymi, bowiem korporacja Sony zamierza wypuścić na rynek liczne produkty spod znaku PlayStation Signature. Początkowo (tj. od połowy nadchodzącego miesiąca) dystrybucja prowadzona będzie wyłącznie na terenie Japonii, natomiast nieco później wystartuje sprzedaż w krajach zachodnich.

W świecie Heroes of Might and Magic V - cz.1
W świecie Heroes of Might and Magic V - cz.1

Elrond, 29 maja 2006, 09:27

Wielkimi krokami zbliża się 8 czerwca. Data niby bez znaczenia, no może nie dla wielbicieli talentu Piotra Fronczewskiego czy też Scotta Adamsa, twórcy popularnego Dilberta, którzy tego dnia obchodzą swoje urodziny. Ale jest jeszcze jedna grupa osób, z utęsknieniem wyczekująca "magicznego" dla nich momentu. To fani sagi Heroes of Might and Magic, dla których w tym dniu firma CDProjekt staje się Świętym Mikołajem, przynosząc polską wersję piątej części tej popularnej serii strategii turowych.

Prey w wersji demo pozwoli bawić się ponad godzinę
Prey w wersji demo pozwoli bawić się ponad godzinę

Krystian Smoszna, 29 maja 2006, 08:51

Dokładnie dziesięć dni temu ujawniliśmy pierwsze informacje dotyczące wersji demonstracyjnej programu o nazwie Prey. Dziś powracamy do tego tematu, a to za sprawą Chrisa Rhineharta z firmy 3D Realms, który przygotował ostatnie wydanie cotygodniowych wieści o tej grze.

Na filmową adaptację serii Halo poczekamy znacznie dłużej?

eLKaeR, 29 maja 2006, 07:44

Należąca do znanej korporacji Amazon.com internetowa baza IMDb, czyli The Internet Movie Database, stanowi swoistą wyrocznię dla entuzjastów filmów. Nie można więc pozostać obojętnym na informację, pochodzącą z owego sieciowego zbioru i dotyczącą terminu premiery kinowej adaptacji bestsellerowego cyklu Halo.

Już wkrótce zagramy w demo Alien Shooter 2
Już wkrótce zagramy w demo Alien Shooter 2

eLKaeR, 29 maja 2006, 07:23

Z blisko pięćdziesięcioma różnymi gatunkami przedstawicieli pozaziemskiej cywilizacji spotkamy się w drugiej części zręcznościówki pt. Alien Shooter. Masową eksterminację wrogo nastawionych kosmitów w pełnej wersji rozpoczniemy w lipcu bieżącego roku, ale edycja demonstracyjna ujrzy światło dzienne nieco wcześniej, bo za około dwa tygodnie.

Twórca serii Dead or Alive krytykuje Nintendo Wii
Twórca serii Dead or Alive krytykuje Nintendo Wii

BK, 29 maja 2006, 07:22

Tomonobu Itagaki, szef studia deweloperskiego Team Ninja, odpowiedzialnego między innymi za serię Dead or Alive, wypowiedział się na temat możliwości nowego kontrolera Nintendo. Jak się okazuję, dostrzegł w nim sporo wad.

Nintendo rejestruje 50 nowych domen
Nintendo rejestruje 50 nowych domen

BK, 29 maja 2006, 07:15

W piątek informowaliśmy was o nowych domenach internetowych, które firma Nintendo zarejestrowała w związku ze zbliżającą się premierą konsoli Wii. Lista nowych domen stale się powiększa – w tej chwili to już prawie pięćdziesiąt pozycji.

Playstation 3 według Jarena Goha
Playstation 3 według Jarena Goha

BK, 29 maja 2006, 07:10

Jaren Goh, uznany projektant, który ma już na swoim koncie współpracę z Sony jeśli chodzi o tworzenie wyglądu telefonów komórkowych, przedstawił światu swoją wizję konsoli Playstation 3.

Jaką znaną pecetową serię chcą rozwijać autorzy System Shock 2?

eLKaeR, 29 maja 2006, 07:07

Na Bioshock! czekają teraz niecierpliwie już nie tylko posiadacze PeCetów i konsol Xbox 360, lecz również przyszli użytkownicy PlayStation 3. Jednakże pracownicy Irrational Games nie skupiają się wyłącznie na tym przedsięwzięciu, ponieważ na swojej oficjalnej witrynie internetowej właśnie napomknęli o zupełnie nowym projekcie.