Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 maja 2006

Członek zarządu UbiSoftu krytykuje Sony i PlayStation 3

Elrond, 11 maja 2006, 21:34

Dyrektor kreatywny montrealskiego studia UbiSoftu, Clint Hocking, jest bardzo rozczarowany ofertą Sony dotyczącą konsoli nowej generacji, PlayStation 3. Co więcej, firmie z Kraju Kwitnącej Wiśni i jej produktowi, "oberwało" się w twardych słowach.

Specyfikacje obu wersji konsoli PlayStation 3 takie same?

Elrond, 11 maja 2006, 20:52

Jak już wiadomo od kilku dni, Sony zamierza wprowadzić na rynek swoją najnowszą konsolę PlayStation 3, w dwóch wersjach. Miałyby się one różnić wielkością dołączonego dysku twardego (20GB i 60GB), oraz, jak dotychczas uważano, wyposażeniem dodatkowym. Jednak wygląda na to, iż jedyną różnicą będzie wspomniana pojemność "twardzieli".

Snake z MGS jednym z bohaterów nowej gry od Nintendo
Snake z MGS jednym z bohaterów nowej gry od Nintendo

BK, 11 maja 2006, 20:49

Jeśli fakt, że Pokemony i Snake z Metal Gear Solid pojawią się w tej samej grze, a muzykę do niej skomponuje Nobuo Uematsu (człowiek współodpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową Final Fantasy) wydaje wam się mocno ekscytujący, informujemy, że to dopiero początek rewelacji.

Szczegóły na temat Super Mario Galaxy
Szczegóły na temat Super Mario Galaxy

BK, 11 maja 2006, 18:19

Wczoraj podaliśmy pierwsze informacje na temat gry Super Mario Galaxy tworzonej z myślą konsoli Nintendo Wii. Dziś prezentujemy kolejne szczegóły z nią związane – o grze wypowiedział się jej twórca ,Shigeru Miyamoto, a grywalną wersję udostępniono podczas targów E3.

Potwierdzono wydanie gry Earthworm Jim w wersji na Nintendo DS
Potwierdzono wydanie gry Earthworm Jim w wersji na Nintendo DS

BK, 11 maja 2006, 18:12

Legendarna firma przywraca do życia legendarnego bohatera! Przedstawiciele Atari ogłosili, że szalony robal znany jako Earthworm Jim już wkrótce pojawi się w nowej grze przeznaczonej na przenośną konsolę Nintendo DS.

Wii będzie wyposażone w przeglądarkę internetową
Wii będzie wyposażone w przeglądarkę internetową

BK, 11 maja 2006, 18:06

Firma Opera Software poinformowała oficjalnie, że konsola Nintendo Wii będzie wyposażona w przeglądarkę internetową ich produkcji. Oznacza to, że w przerwach między zabawą z kolejnymi grami posiadacze Wii będą mogli surfować w Internecie!

Spekulacje na temat ceny Nintendo Wii

BK, 11 maja 2006, 18:03

Choć podczas niedawnej konferencji prasowej firma Nintendo nie ujawniła, ile będzie kosztować ich nowa konsola, wciąż wyciekają nowe plotki na temat ceny Wii.

Zwiastuny i galerie prosto z E3 - część 3

Redakcja GRYOnline.pl, 11 maja 2006, 16:30

Pierwszy dzień targów za nami. Wszystkie materiały znajdziecie oczywiście w naszym specjalnym serwisie poświęconym targom E3. Nie zapomnijcie także odwiedzić naszej galerii fotografii z targów. Tymczasem kolejna porcja najciekawszych zwiastunów i galerii.

Jade Empire na PC pod koniec roku
Jade Empire na PC pod koniec roku

Vercetti, 11 maja 2006, 15:30

Przedwczoraj informowaliśmy Was o tym, że ekipa BioWare pracuje nad PeCetową wersją gry Jade Empire. Aż do dzisiaj nie było jednak wiadomo, kiedy produkt zadebiutuje na rynku. Na szczęście z pomocą przyszedł jeden z pracowników producenta, który ujawnił planowany termin premiery.

Pirates of Caribbean 3 na PlayStation 3
Pirates of Caribbean 3 na PlayStation 3

Krystian Smoszna, 11 maja 2006, 14:54

W opublikowanej przedwczoraj zapowiedzi, przedstawiciele firmy Buena Vista Games deklarowali, że zamierzają pokazać na targach E3 dwie gry, nawiązujące do filmów z cyklu Piraci z Karaibów. Tuż po rozpoczęciu imprezy okazało się, że istnieje grywalne demo trzeciego programu, korzystającego z popularnej marki.

Ruszyła strona gry Sam & Max
Ruszyła strona gry Sam & Max

Vercetti, 11 maja 2006, 14:45

Pomimo, iż gatunek przygodówek uważa się (błędnie) za wymierający, nadal są na świecie gracze, którzy tęsknią za takimi tytułami, jak Sam & Max Hit the Road. Dla takich osób ekipa Telltale Games przygotowuje sequel perypetii nietypowych detektywów.

E3 2006 w obiektywie GRY-OnLine: część 1
E3 2006 w obiektywie GRY-OnLine: część 1

Redakcja GRYOnline.pl, 11 maja 2006, 14:11

Zapraszamy Was do pierwszych galerii zdjęć prosto z Los Angeles, wykonanych przez naszych redakcyjnych kolegów.

Zaopiekuj się wirtualnym pupilem w GoPets: Vacation Island!

Vercetti, 11 maja 2006, 13:55

Konami opublikowało wreszcie pierwsze szczegóły na temat swojego nowego dzieła, dedykowanego przenośnej konsolce Nintendo Dual Screen. GoPets: Vacation Island stanowić będzie raj dla miłośników zwierząt domowych.

Tony Hawk’s Project 8 – pierwsze szczegóły
Tony Hawk’s Project 8 – pierwsze szczegóły

Vercetti, 11 maja 2006, 12:55

Wśród wielu znamienitych gości obecnych na targach E3 pojawiła się również legenda skateboardingu – Tony Hawk. W związku z jego przybyciem nie mogło zabraknąć także nowej gry, sygnowanej nazwiskiem sportowca. Activision zaanonsowało więc produkcję Tony Hawk’s Project 8.

W jakim stopniu (procentowym) ukończono już gry przeznaczone dla konsoli PS3?

Jiker, 11 maja 2006, 12:17

Przed kilkoma laty popularnym procesem było ogłaszanie w ilu procentach ukończona jest już dana gra. Podobną taktykę na tegorocznych targach E3 zastosowała firma Sony, ogłaszając procentowy stan produkcji niektórych pozycji przeznaczonych dla PlayStation 3.

Szczegółowe informacje dotyczące gry Command & Conquer 3: Tiberium Wars
Szczegółowe informacje dotyczące gry Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Krystian Smoszna, 11 maja 2006, 12:05

Przedwczoraj mieliście okazję zobaczyć na łamach naszego serwisu pierwsze, udostępnione przez koncern Electronic Arts screenshoty z gry Command & Conquer 3: Tiberium Wars. Dziś postanowiliśmy zebrać do kupy wszystkie najważniejsze informacje, krążące w Internecie na temat tego programu i zaprezentować je Wam w skondensowanej formie.

GOL na E3 2006: Age of Conan: Hyborian Adventures
GOL na E3 2006: Age of Conan: Hyborian Adventures

Shuck, 11 maja 2006, 12:04

Odkąd pojawił się World of Warcraft i odkąd zdobył dla Blizzarda miejsce w portfelu co tysięcznego mieszkańca Ziemi, zwykło się podejrzewać, że każdy następny massive będzie się starał być do niego podobny w tym tylko celu, by się lepiej sprzedać. Tak wydaje się być w przypadku Warhammera Online, na przykład.

Pokazano publicznie nową przygodówkę twórców The Moment of Silence
Pokazano publicznie nową przygodówkę twórców The Moment of Silence

eLKaeR, 11 maja 2006, 11:55

Dostępna już od ponad pięciu miesięcy w naszym kraju gra o nazwie The Moment of Silence pewnikiem bardzo podobała się fanom przygodówek. Autorzy tej, wyróżnionej Rekomendacją GRY-OnLine, pozycji skupiają się teraz na tworzeniu kolejnego pecetowego dzieła, zatytułowanego Overclocked. Niemiecka ekipa House of Tales w porozumieniu z firmą Anaconda pokazała nowy produkt na targach E3 2006.

GOL na E3 2006: Eragon
GOL na E3 2006: Eragon

Shuck, 11 maja 2006, 11:53

To będzie wybitnie krótka informacja. Ale należy się jej zarówno to, żeby była, jak i to, żeby była krótka. Rzecz idzie o film i przede wszystkim o grę Eragon – adaptację bestsellerowej książki nastoletniego Christophera Phaoliniego – o grę, która na sukces zdaje się mieć szanse mniejsze niż jednodniówka na zobaczenie DNF. Cóż. Może gdyby napisał ją piętnastolatek, rzecz wyglądałaby inaczej.

Hideo Kojima prezentuje swoją nową grę na konsolę Nintendo DS
Hideo Kojima prezentuje swoją nową grę na konsolę Nintendo DS

Jiker, 11 maja 2006, 11:35

Gracze interesujący się rynkiem związanym z przenośną konsolą Game Boy Advance kojarzą z pewnością gry z serii Boktai. Podczas trwających własnie targów E3 zapowiedziano oficjalnie już czwartą grę z tejże grupy wyjątkowych pozycji. Jest nią Lunar Knights.

Korporacja Atari utraciła kolejną grę

eLKaeR, 11 maja 2006, 11:32

Przed niespełna miesiącem koncern Atari utracił na rzecz Vivendi Games dobrze zapowiadający się produkt o nazwie TimeShift. Teraz podobny los spotkał nową grę akcji, którą na zlecenie korporacji spod znaku Fuji szykowali pracownicy Paradigm Entertainment. Obecnie ekipa z tego ostatniego studia tworzy swoje dzieło pod skrzydłami THQ.

Wydawca Far Cry zapowiedział grę FPS pt. Haze dla PC i konsol nowej generacji

eLKaeR, 11 maja 2006, 10:32

Marka Far Cry nie będzie jedyną mocną pozycją z gatunku FPS w katalogu korporacji Ubisoft Entertainment, bowiem znajdzie się w nim też Haze – zapowiedziane właśnie oficjalnie dzieło, przygotowywane przez ojców serii TimeSplitters. Wbrew dotychczasowym doniesieniom zakulisowym projekt realizowany jest zarówno z myślą o konsolach (PS3 i X360), jak i o PeCetach. Premiera już w marcu 2007 roku.

Premiera BiA: Hell's Highway przesunięta o ponad pół roku

Jiker, 11 maja 2006, 10:30

Jak ktoś już trafnie zauważył, targo E3 to nie tylko dobre wiadomości. Mianowicie, francuski koncern UbiSoft ogłosił, iż premiera najnowszej części serii Brothers in Arms nie nastąpi w trakcie tegorocznych wakacji.

Pierwsze screeny z Trauma Center: Second Opinion
Pierwsze screeny z Trauma Center: Second Opinion

Jiker, 11 maja 2006, 09:59

O tym, że Nintendo pracuje nad kontynuacją NDSowej gry Trauma Center: Under The Knife przeznaczoną dla Nintendo Wii, wiadomo już od ponad dwóch miesięcy. Dzisiaj natomiast możemy Wam zaprezentować pierwsze zrzuty ekranowe prezentujące oprawę graficzną Trauma Center: Second Opinion.

GOL na E3 2006: Medieval II: Total War
GOL na E3 2006: Medieval II: Total War

Łosiu, 11 maja 2006, 09:54

Seria Total War już na stałe zapisała w historii branży gier wideo, jako jedna z najlepszych strategii o podłożu historycznym, należy też do jednej z moich najbardziej ulubionych, dlatego też nie mogłem przepuścić spotkania się z członkami zespołu Creative Assembly, które dotyczyć miało Medieval II: Total War.

Ali Larter w roli Claire w filmie Resident Evil: Extinction
Ali Larter w roli Claire w filmie Resident Evil: Extinction

Krystian Smoszna, 11 maja 2006, 09:33

Redaktorzy popularnego magazynu The Hollywood Reporter zdradzili nazwiska kolejnych aktorów, którzy zagrają w trzecim filmie z cyklu Resident Evil, nawiązującym oczywiście do popularnej serii gier video.

Tomb Raider: Legend - pierwsze szczegółowe informacje o wersjach na konsole Nintendo
Tomb Raider: Legend - pierwsze szczegółowe informacje o wersjach na konsole Nintendo

Jiker, 11 maja 2006, 09:32

Przed paroma dniami doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia kwietniowych informacji na temat premiery gry Tomb Raider: Legend na konsolach firmy Nintendo. Dzisiaj natomiast uzyskaliśmy jedne z pierwszych dokładnych wiadomości o poszczególnych wersjach tego wielkiego hitu ostatnich tygodni.

E3 2006 oficjalnie rozpoczęte!
E3 2006 oficjalnie rozpoczęte!

Redakcja GRYOnline.pl, 11 maja 2006, 09:29

Targi w Los Angeles rokrocznie rozpoczyna przemówienie przewodniczącego ESA – Douga Lowensteina. Jego briefing cieszy zawsze niemałym powodzeniem nie tylko dlatego, że towarzyszy mu bezpłatne śniadanie, ale również dlatego, że człowiek ten wie, co w trawie piszczy, a jego przepowiednie mają niebezpieczną tendencję spełniania się.

Gdzie jest MotorStorm?
Gdzie jest MotorStorm?

eLKaeR, 11 maja 2006, 09:09

Nadal bardzo często w dyskusjach, dotyczących nadchodzącej konsoli PlayStation 3, jako jednego z argumentów używa się gry MotorStorm, którą po raz pierwszy zaprezentowano rok temu przy okazji Electronic Entertainment Expo. Naturalnie spodziewaliśmy się, że w trakcie E3 2006 korporacja Sony Computer Entertainment zdradzi nieco więcej szczegółów na niniejszy temat. Spotkał nas jednak zawód.

GOL na E3 2006: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
GOL na E3 2006: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Łosiu, 11 maja 2006, 09:07

Drugim programem, jaki mogliśmy zobaczyć podczas pokazu za zamkniętymi drzwiami na stoisku koncernu THQ, była gra, której doprawdy się nie spodziewałem – S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Pokaz, który trwał około trzydziestu minut udowodnił zebranym, że ten tytuł nadal jest rozwijany i co więcej, ma się on całkiem dobrze.

Nowe szczegóły dotyczące gry Turok
Nowe szczegóły dotyczące gry Turok

Krystian Smoszna, 11 maja 2006, 09:04

Znamy już szczegółowe informacje dotyczące fabuły gry Turok (tytuł roboczy) – kolejnej odsłony popularnego cyklu strzelanin, który został zapoczątkowany produkcją Turok: Dinosaur Hunter w lutym 1997 roku przez studio Iguana Entertainment. Tworzeniem nowego programu, przygotowanego z myślą o konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360, zajmuje się firma Propaganda Games.

Konsola Wii dostanie nową grę autorów Killer 7

eLKaeR, 11 maja 2006, 08:23

Na opublikowanej przez nas wczoraj liście kilkudziesięciu gier, szykowanych z myślą o konsoli Nintendo Wii znajduje się również pozycja o nazwie Heroes. Właśnie dowiedzieliśmy się na jej temat nieco więcej i chcielibyśmy niniejszym podzielić się uzyskanymi informacjami z Szanownymi Czytelnikami.

GOL na E3 2006: Supreme Commander
GOL na E3 2006: Supreme Commander

Łosiu, 11 maja 2006, 08:15

Pierwszy dzień wojaży po przepastnych halach kompleksu, w jakim co roku odbywają się targi E3, rozpoczęliśmy od wizyty na stoisku koncernu THQ i specjalnego pokazu za zamkniętymi drzwiami, wielce oczekiwanej przez moją skromną osobę (i nie tylko) strategii czasu rzeczywistego pod tytułem Supreme Commander.

Gwiazdorska obsada w grze, powstającej na podstawie filmu pt. Brudny Harry
Gwiazdorska obsada w grze, powstającej na podstawie filmu pt. Brudny Harry

eLKaeR, 11 maja 2006, 07:55

Historia kina zna pięć filmów, traktujących o przygodach inspektora Harry'ego Callahana. Pierwszy z całego cyklu był oczywiście obraz pt. Dirty Harry (Brudny Harry), przenoszony teraz do świata elektronicznej rozrywki. Projekt realizowany jest z myślą o konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, a odpowiadająca za niego firma developerska The Collective ujawniła właśnie iście hollywoodzką obsadę gry.

Gra SiN Episodes: Emergence jest już dostępna
Gra SiN Episodes: Emergence jest już dostępna

Krystian Smoszna, 11 maja 2006, 06:55

Koncern Valve Corporation udostępnił wczoraj wszystkim zainteresowanym pierwszy rozdział nowej strzelaniny, zatytułowanej SiN Episodes. Dzięki tej operacji, użytkownicy, którzy wcześniej kupili i ściągnęli wspomniany program na swój dysk, mogą go już bez przeszkód eksploatować.

Nowa gra spod znaku Final Fantasy VII na pierwszych zrzutach ekranowych

eLKaeR, 11 maja 2006, 06:23

Komukolwiek spodobała się kultowa pozycja pt. Final Fantasy VII, temu zapewne bliskie będą też dwie nowe gry, tworzone de facto w oparciu o nią. Mowa rzecz jasna o Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII dla PS2 i Crisis Core: Final Fantasy VII dla PSP. Pracownicy Square Enix dotąd niechętnie wypowiadali się nt. tego ostatniego produktu, ale przy okazji E3 2006 pokazali nawet pierwsze screenshoty.

Graj za darmo w Auto Assault przez czternaście dni!
Graj za darmo w Auto Assault przez czternaście dni!

Krystian Smoszna, 11 maja 2006, 06:16

Twórcy gry Auto Assault opublikowali nową wersję testową programu. O ile wcześniej uzyskanie dostępu do darmowej, czternastodniowej edycji wymagało podania numeru karty kredytowej, tak teraz wszelkie formalności związane z rejestracją, można załatwić za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak wściekłe będą psy Quentina Tarantino w rzeczywistości wirtualnej?
Jak wściekłe będą psy Quentina Tarantino w rzeczywistości wirtualnej?

eLKaeR, 11 maja 2006, 05:44

W ubiegły piątek zaprezentowaliśmy Szanownym Czytelnikom pierwsze screenshoty z gry dla PC, PS2 i XBX, powstającej na kanwie słynnego filmu pt. Reservoir Dogs (Wściekłe psy) w reżyserii Quentina Tarantino. Natomiast dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z Wami świeżymi informacjami, które uzyskaliśmy w trakcie targów E3 2006 w Los Angeles.