Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2006, 18:19

autor: Bartłomiej Kossakowski

Szczegóły na temat Super Mario Galaxy

Wczoraj podaliśmy pierwsze informacje na temat gry Super Mario Galaxy tworzonej z myślą konsoli Nintendo Wii. Dziś prezentujemy kolejne szczegóły z nią związane – o grze wypowiedział się jej twórca ,Shigeru Miyamoto, a grywalną wersję udostępniono podczas targów E3.

Wczoraj podaliśmy pierwsze informacje na temat gry Super Mario Galaxy tworzonej z myślą konsoli Nintendo Wii. Dziś prezentujemy kolejne szczegóły z nią związane – o grze wypowiedział się jej twórca ,Shigeru Miyamoto, a grywalną wersję udostępniono podczas targów E3.

Szczegóły na temat Super Mario Galaxy - ilustracja #1

Niestety, pierwsza wiadomość może zmartwić wszystkich fanów wąsatego hydraulika. Możliwe, że gra nie pojawi się w sprzedaży wraz z konsolą Wii. “Nie chcę jeszcze nic obiecywać. Jeśli nie będzie to tytuł startowy, na pewno pojawi się w ciągu sześciu miesięcy” - wyznał na wczorajszej konferencji prasowej Shigeru Miyamoto.

Szczegóły na temat Super Mario Galaxy - ilustracja #2

Na szczęście, mamy też dobre informacje - grę można było sprawdzić w akcji podczas targów, w związku z czym podajemy wam kilka kolejnych szczegółów na temat samej rozgrywki. Udostępniona wersja demonstracyjna pozwalała na dziesięciominutową zabawę. Podczas gdy analogowa gałka służy do kontroli nad postacią, przypominający pilota “pointer” jest pomocy w wielu innych sytuacjach. Po pierwsze, sterujemy nim towarzyszącą nam w podróży gwiazdką, którą od czasu do czasu musimy zaznaczyć jakiś punkt (choćby wielki dzwon umieszczony wysoko na powierzchnią – uderzenie powoduje, że zaczynają z niego wylatywać nutki, które Mario musi zebrać). “Pointer” jest odpowiedzialny za niektóre specjalne zagrania – potrząśnięcie pilotem sprawia, że Mario zaczyna bardzo szybko obracać się wokół własnej osi, co jest bardzo przydatne podczas eliminacji wrogów.

Szczegóły na temat Super Mario Galaxy - ilustracja #3

Sama rozgrywka polegała na podróżowaniu z jednej planety na drugą. W przemieszczaniu pomagają nam specjalne kosmiczne “trampoliny” w kształcie gwiazdek. Dzięki swojej mocy, wyrzucają bohatera w przestrzeń, co pozwala mu przebyć wielkie odległości – a podczas lotu również sterujemy postacią. Poszczególne planety różnią się od siebie wyglądem i wielkością. Na niektórych znajdziemy specjalne pola siłowe, które pozwolą nam lewitować nad ich powierzchnią (wtedy również niezbędne jest użycie “pointera”).

Szczegóły na temat Super Mario Galaxy - ilustracja #4

O tym, czy Super Mario Galaxy będzie zapowiadaną przez Nintendo rewolucją w grach platformowych przekonamy sie zapewne wraz z premierą. Na dzień dzisiejszy można stwierdzić, że jest to najbardziej oryginalny przedstawiciel tego gatunku, a przedstawione do tej pory zastosowania kontrolera w rozgrywce sprawdzają się świetnie. O kolejnych szczegółach będziemy was informować, wciąż czekamy też na udostępnienie screenów w wysokiej rozdzielczości.

Szczegóły na temat Super Mario Galaxy - ilustracja #5