Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 maja 2006

Paraworld znowu opóźniony
Paraworld znowu opóźniony

Vercetti, 19 maja 2006, 17:30

Niemal trzy lata temu świat obiegła wieść, że firma SEK pracuje nad strategią czasu rzeczywistego, zatytułowaną Paraworld. Pierwotnie gra, która zawiera także garść elementów RPG, miała ukazać się pod koniec 2004 roku. Programiści nigdy nie byli jednak zadowoleni z efektów swoich działań.

Lara podbija świat
Lara podbija świat

Vercetti, 19 maja 2006, 16:13

Premierze gry Tomb Raider: Legenda towarzyszyło sporo obaw. Debiutujące w roli twórców Lary Croft studio Crystal Dynamics nie wiedziało, czy nowe przygody pięknej pani archeolog zostaną przyjęte z entuzjazmem. Wygląda jednak na to, że producenci mogą być spokojni o losy swojego najnowszego dzieła.

PlayStation 3 w Wielkiej Brytanii za 425 funtów

Elrond, 19 maja 2006, 16:08

Dyrektor brytyjskiego oddziału Sony Computer Entertainment, Ray Maguire, w wywiadzie udzielonym redaktorom serwisu Eurogamer, powiedział, iż najnowsze dziecko Sony, PlayStation 3, pojawi się na tamtejszym rynku w cenie 425 funtów brytyjskich. Dodał również, iż jego zdaniem tak niska cena jest po prostu okazyjna.

Zobacz najlepsze zwiastuny targów E3!
Zobacz najlepsze zwiastuny targów E3!

Redakcja GRYOnline.pl, 19 maja 2006, 15:00

Nasz pięciodniowy plebiscyt na najlepszy zwiastun z tegorocznych targów E3 zakończony. Zaszczytny tytuł najlepszego trailera przypadł grze...

W poniedziałek przetestujemy demo Blood Money
W poniedziałek przetestujemy demo Blood Money

Vercetti, 19 maja 2006, 14:16

Przed kilkoma dniami studio IO Interactive zakończyło mozolne prace nad czwartą odsłoną przygód Agenta 47. Jak poinformował Eidos – wydawca gry, 22 maja w sieci pojawi się demo długo oczekiwanego TPP o nazwie Hitman: Blood Money.

Red Orchestra: Ostfront 41-45 - wysyp modów
Red Orchestra: Ostfront 41-45 - wysyp modów

Elrond, 19 maja 2006, 13:28

Przedstawiciele firmy Tripwire Interactive, odpowiedzialnej za stworzenie gry Red Orchestra: Ostfront 41-45, poinformowali, iż w niecały tydzień po opublikowaniu SDK do wspomnianej pozycji, społeczność jej fanów może pochwalić się pierwszymi rezultatami prac nad modyfikacjami gry.

Spirits - płyta z muzyką inspirowaną grą Heroes of Might & Magic V, już wkrótce w sklepach
Spirits - płyta z muzyką inspirowaną grą Heroes of Might & Magic V, już wkrótce w sklepach

Krystian Smoszna, 19 maja 2006, 13:17

Kilka godzin temu informowaliśmy Was o europejskiej premierze gry Heroes of Might & Magic V. W Polsce program ten ukaże się 8 czerwca bieżącego roku, natomiast sześć dni wcześniej będzie można kupić w sklepach płytę CD, zawierającą muzykę inspirowaną przez najnowszą odsłonę kultowego cyklu strategii turowych.

Byli pracownicy Wolfpack Studios założyli własną firmę
Byli pracownicy Wolfpack Studios założyli własną firmę

Krooliq, 19 maja 2006, 12:58

Pod koniec marca bieżącego roku informowaliśmy, że twórcy gry MMORPG o nazwie Shadowbane zostali zwolnieni przez koncern Ubisoft, tym samym studio Wolfpack miało przestać istnieć z dniem 15 maja, a dalszy los w/w produkcji stanął pod znakiem zapytania.

Demo Prey zadebiutuje w czerwcu
Demo Prey zadebiutuje w czerwcu

Krooliq, 19 maja 2006, 12:25

Firma 2K Games poinformowała, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zanim na półkach sklepowych pojawi się gra Prey, światło dzienne ujrzy jej wersja demonstracyjna. Będzie ona przeznaczona zarówno na PC, jak i na Xboxa 360, a jej debiut w Internecie odbędzie się 22 czerwca.

DS Lite w Europie za miesiąc?
DS Lite w Europie za miesiąc?

Krooliq, 19 maja 2006, 11:53

Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy Was, że premiera odświeżonego Dual Screena w Australii odbędzie się już 1 czerwca, czyli dziesięć dni wcześniej niż debiut amerykański. Wciąż jednak tajemnicą pozostawała data premiery na najbardziej interesującym nas kontynencie, czyli w Europie.

Polska wersja GUN od dzisiaj w sprzedaży
Polska wersja GUN od dzisiaj w sprzedaży

Michał Bobrowski, 19 maja 2006, 11:32

Dzisiaj do sprzedaży trafiła polska wersja gry Gun będącej bardzo udanym połączeniem kilku gatunków. Sugerowana cena detaliczna gry została ustalona na poziomie 79,99 PLN.

PlayStation 3 - gra przez sieć jednak za darmo!

Krystian Smoszna, 19 maja 2006, 11:13

Od momentu zakończenia konferencji firmy Sony Computer Entertainment, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, w sieci trwa gorąca dyskusja dotycząca opcji rozgrywki przez Internet na konsoli PlayStation 3. Wiele osób zastanawiało się, czy ta usługa będzie płatna (tak, jak w Xbox Live), czy nie. Dziś możemy rozwiać wszelkie wątpliwości przyszłych użytkowników tego urządzenia.

MMORPG na telefony komórkowe w planach Johna Carmacka

Elrond, 19 maja 2006, 11:02

Zapewne część z graczy zastanawia się, nad czym obecnie pracują członkowie studia id Software? Na to pytanie niestety nie znamy konkretnej odpowiedzi, wiemy jednak co ostatnio zaprząta umysł i ręce współzałożyciela tej wielce zasłużonej dla branży firmy, Johna Carmacka. Są to ... telefony komórkowe, a konkretnie możliwości, które oferują graczom.

Znamy oficjalne wymagania sprzętowe systemu Windows Vista

Krystian Smoszna, 19 maja 2006, 10:52

Koncern Microsoft uruchomił stronę internetową nowego systemu operacyjnego – Windows Vista. Oprócz wielu informacji dotyczących tego programu, znajdziemy tu również jego oficjalne wymagania sprzętowe. Rzecz to z pewnością interesująca dla graczy, którzy w niedalekiej przyszłości będą musieli zainwestować w kolejny wynalazek giganta z Redmond.

Heroes of Might & Magic V debiutuje na rynku!
Heroes of Might & Magic V debiutuje na rynku!

Krystian Smoszna, 19 maja 2006, 10:00

Długo oczekiwana, piąta odsłona cyklu Heroes of Might and Magic, ma dziś swoją oficjalną premierę. Program przygotowany przez studio Nival Interactive, jest pierwszym produktem z serii, w którego powstaniu palców nie maczał jej twórca - Jon Van Caneghem.

Kolekcja Klasyki - oficjalna premiera
Kolekcja Klasyki - oficjalna premiera

Michał Bobrowski, 19 maja 2006, 09:29

Niektórzy z graczy już w zeszłym tygodniu mieli możliwość otrzymać gry z nowej serii, jednak oficjalna premiera przygotowanej przez Cenegę Kolekcji Klasyki ma miejsce w dzisiaj.

Top 10 gier w US (PC) (19/05/06)

Krystian Smoszna, 19 maja 2006, 09:00

Przedstawiamy siedemnaste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje programy sprzedane w okresie od 30 kwietnia do 6 maja 2006 roku.