Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 maja 2006

Paris Hilton i Eva Longoria na targach E3
Paris Hilton i Eva Longoria na targach E3

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 22:42

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy o nowej grze logicznej, przeznaczonej na telefony komórkowe, która będzie firmowana nazwiskiem Paris Hilton. Wczoraj okazało się, że dwudziestopięcioletnia aktorka pojawi się na targach E3, aby promować ów produkt.

Pierwsze dokładne informacje o bezprzewodowej kierownicy dla Xboxa 360
Pierwsze dokładne informacje o bezprzewodowej kierownicy dla Xboxa 360

Jiker, 10 maja 2006, 22:09

W trakcie wczorajszej konferencji Microsoftu dowiedzieliśmy się, że w najbliższym czasie do sprzedaży trafi bezprzewodowa kierownica wyposażona w force feedback, przeznaczona dla konsoli Xbox 360. Dzisiaj natomiast poznaliśmy dokładne informacje na jej temat oraz uzyskaliśmy dostęp do pierwszych, bardzo ładnych zdjęć.

2K Games na targach E3 (10/05/06)

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 21:20

Rzutem na taśmę firma 2K Games zdradziła listę gier, jakie zamierza pokazać podczas tegorocznej edycji targów E3. Partner koncernu Take 2 Interactive, zajmujący się wydawaniem programów rozrywkowych, opublikował spis na kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy.

Panzer Tactics DS zmierza na najnowszą przenośną konsolę Nintendo
Panzer Tactics DS zmierza na najnowszą przenośną konsolę Nintendo

Jiker, 10 maja 2006, 20:50

Firma CDV Software Entertainment zdecydowała się na przekazanie pierwszych oficjalnych informacji na temat gry Panzer Tactics DS. Kolejny tytuł aspirujący do miana bardzo dobrej pozycji strategiczno-taktycznej wydany zostanie na przenośną konsolę Nintendo DS.

Poradnik: Microsoft Train Simulator

Redakcja GRYOnline.pl, 10 maja 2006, 20:25

Poradnik do gry Microsoft Train Simulator zawiera szczegółowy opis wykonania 50 zadań w trybie Drive a Train na sześciu trasach przebiegających przez tereny Japonii i USA.

Weź udział w beta-testach gry The Lord of the Rings: Shadows of Angmar
Weź udział w beta-testach gry The Lord of the Rings: Shadows of Angmar

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 18:48

Firma Codemasters Online Gaming wydała przed kilkudziesięcioma minutami oficjalne oświadczenie prasowe, w którym ogłosiła otwarcie europejskiej strony poświęconej grze The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar. Dziś również rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do beta-testów tego programu.

Konami na E3

Jiker, 10 maja 2006, 18:34

Wyobraźcie sobie, że są jeszcze firmy, które nie przedstawiły dotąd lub dopiero co prezentują listę gier, które znajdą się w obrębie ich stanowisk. Jedną z nich jest japońskie Konami, którego line-up właśnie Wam ukazujemy.

Duck Hunt powróci w wersji na Wii
Duck Hunt powróci w wersji na Wii

Vercetti, 10 maja 2006, 18:30

Większość naszych czytelników z pewnością kojarzy zręcznościówkę Duck Hunt, która niegdyś święciła triumfy na popularnej konsoli NES. Strzelanie do kaczek przy użyciu plastikowego pistoletu przez lata przynosiło radość graczom, a przy okazji zapewniało sowite zyski producentowi gry, ekipie Nintendo.

Hellboy bohaterem gry komputerowej
Hellboy bohaterem gry komputerowej

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 18:11

Najpierw powstał komiks, później film, teraz przyszedł czas na grę komputerową. W opublikowanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu prasowym, koncern Konami zapowiedział wydanie nowego produktu o nazwie Hellboy, którego tworzeniem zajmuje się aktualnie studio Krome.

Resident Evil trafi także na Wii
Resident Evil trafi także na Wii

Vercetti, 10 maja 2006, 16:52

Capcom oficjalnie potwierdził, że pracuje nad specjalną wersją survival horroru Resident Evil, przeznaczoną tylko i wyłącznie na konsolę Nintendo Wii.

Zapowiedziano Grand Theft Auto: Vice City Stories
Zapowiedziano Grand Theft Auto: Vice City Stories

eLKaeR, 10 maja 2006, 16:44

Zgodnie z marcowymi przewidywaniami korporacja Rockstar Games postanowiła wreszcie ujawnić, iż przygotowuje następną grę z cyklu Grand Theft Auto dla kieszonkowej konsoli PlayStation Portable. Nadchodząca pozycja nosi podtytuł Vice City Stories i zadebiutuje na rynku w drugiej połowie bieżącego roku.

Najnowszą część serii Alone in the Dark dostaną również posiadacze PlayStation 3
Najnowszą część serii Alone in the Dark dostaną również posiadacze PlayStation 3

eLKaeR, 10 maja 2006, 16:16

Według planów korporacji Atari, opublikowanych przedwczoraj, na targach E3 2006 miała zostać zaprezentowana nowa gra z serii Alone in the Dark w wersji dla komputerów osobistych klasy PC i konsol Xbox 360. Jednakże właśnie poinformowano, że owe platformy sprzętowe nie są jedynymi docelowymi dla omawianego produktu, opisywanego także za pomocą podtytułu Near Death Investigation.

Al Lowe powraca z nową grą!
Al Lowe powraca z nową grą!

Vercetti, 10 maja 2006, 16:02

Wieści docierające do nas z Los Angeles stają się coraz ciekawsze. Al Lowe, ojciec serii Leisure Suit Larry ogłosił, że powraca do branży elektronicznej rozrywki z nowym tytułem. Współpracujące z artystą studio, iBase Entertainment ujawniło, że rozpoczęło prace nad grą Sam Suede: Undercover Exposure.

Amerykańska premiera Pro Evolution Soccer 2007 w styczniu przyszłego roku
Amerykańska premiera Pro Evolution Soccer 2007 w styczniu przyszłego roku

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 16:02

Koncern Konami obwieścił wczoraj światu, że najnowsza odsłona cyklu Pro Evolution Soccer zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych na początku przyszłego roku. Program, którego oficjalny tytuł brzmi Winning Eleven: Pro Evolution Soccer 2007, zostanie standardowo wydany na PC, PlayStation 2 i PlayStation Portable (PSP). Konami przygotuje też konwersje na konsole Xbox 360 oraz Nintendo DS.

Kolejna porcja najciekawszych trailerów i galerii prosto z E3

Redakcja GRYOnline.pl, 10 maja 2006, 15:54

Targi E3 startują już za kilka godzin, a już teraz zapraszamy Was do zapoznania się z kolejną porcją najciekawszych materiałów multimedialnych.

Konkretne informacje nt. Mercenaries 2: World in Flames wraz ze screenshotami

eLKaeR, 10 maja 2006, 15:15

Mercenaries 2: World in Flames – taki tytuł nosi sequel hitowej gry akcji ze stajni Pandemic Studios, o czym wspominaliśmy już zresztą przed sześcioma dniami. Teraz przyszedł czas na dokładne opisanie nadchodzącego produktu, przeznaczonego dla stacjonarnych konsol nowej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360). Developerzy udostępnili również pierwsze zrzuty ekranowe w wysokiej rozdzielczości.

Oficjalny soundtrack z Prey już dostępny
Oficjalny soundtrack z Prey już dostępny

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 15:09

Co prawda do oficjalnej premiery (10 lipca 2006 roku) strzelaniny o nazwie Prey pozostało sporo czasu, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby już teraz zapoznać się ze ścieżką dźwiękową, która będzie towarzyszyć eksterminacji obcych podczas rozgrywki.

Over the Hedge w sprzedaży
Over the Hedge w sprzedaży

Vercetti, 10 maja 2006, 14:41

Activision podało do wiadomości, że nowa zręcznościówka, wzorowana na filmie animowanym Skok przez płot trafiła do sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych. Premiera Over the Hedge dotyczy sześciu platform – PC, PS2, Xboxa, GC, NDS oraz GBA.

Odświeżono oficjalną stronę internetową gry Enemy Territory: Quake Wars
Odświeżono oficjalną stronę internetową gry Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 14:30

Długo musieliśmy czekać na porządną aktualizację oficjalnej strony internetowej gry Enemy Territory: Quake Wars. Mimo, że witryna zadebiutowała w sieci pod koniec czerwca ubiegłego roku, dopiero teraz – przed rozpoczęciem kolejnych targów E3 – jej autorzy zdecydowali się na przeprowadzenie zmian.

Phoenix Wright znowu w sądzie
Phoenix Wright znowu w sądzie

Vercetti, 10 maja 2006, 13:59

Posiadacze konsol Nintendo Dual Screen w zeszłym roku mogli zetknąć się z grą Phoenix Wright: Ace Attorney, traktującą o przygodach młodego prawnika. Jak poinformował amerykański oddział Capcomu, na początku przyszłego roku doczekamy się rozszerzonej edycji wspomnianego dzieła, noszącej podtytuł Justice For All.

Więcej gier spod znaku Final Fantasy XIII?

eLKaeR, 10 maja 2006, 13:23

Czyżby ujawniając wczoraj przy okazji E3 2006 projekt o nazwie Fabula Nova Crystallis: Final Fantasy XIII korporacja Square Enix celowo nie wymieniła jego wszystkich części składowych? Takie pytanie nasuwa się po przejrzeniu bazy danych Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych. Można bowiem znaleźć tam zarejestrowany znak towarowy Final Fantasy Haeresis XIII.

F.E.A.R. na konsolę Xbox 360 z nowym trybem zabawy dla jednego gracza
F.E.A.R. na konsolę Xbox 360 z nowym trybem zabawy dla jednego gracza

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 12:57

Wspominaliśmy już dziś o pierwszym, oficjalnym dodatku do gry F.E.A.R. (przeznaczonym na PC), teraz przyjrzymy się konwersji pierwowzoru, którą pod koniec roku będą cieszyć się posiadacze konsoli Xbox 360.

Druga część Forza Motorsport już nadjeżdża

eLKaeR, 10 maja 2006, 12:12

Zapowiedziana na konferencji korporacji Microsoft kierownica, podłączana bezprzewodowo do konsoli Xbox 360, ma znakomicie współpracować z ujawnionymi przy okazji wyścigami samochodowymi. Mowa oczywiście o kontynuacji hitowej gry Forza Motorsport, doskonale znanej posiadaczom platformy Xbox pierwszej generacji. Premiera nowej pozycji nastąpi jeszcze przed tegoroczną Gwiazdką.

79 gier już wkrótce na Nintendo Wii!

BK, 10 maja 2006, 11:22

Nintendo zapowiedziało 27 grywalnych tytułów dla Nintendo Wii, które będzie można sprawdzić podczas E3. Na łamach naszego serwisu publikowaliśmy niedawno listę 45 tytułów tworzonych z myślą o konsoli. Teraz padł jednak prawdziwy rekord – prezentujemy wam nieoficjalną listę 79 gier, które prawdopodobnie tworzone są na Nintendo Wii!

200 mini-gierek w WarioWare: Smooth Moves!
200 mini-gierek w WarioWare: Smooth Moves!

BK, 10 maja 2006, 11:22

Przedwczoraj podaliśmy informację na temat nowej gry z serii WarioWare. Dziś prezentujemy kolejne szczegóły związane z tym tytułem. Wszyscy fani tzw. party games – przygotujcie się na dobre wieści! Wario atakuje Nintendo Wii!

Znamy szczegóły na temat nowych wyścigów na Nintendo Wii
Znamy szczegóły na temat nowych wyścigów na Nintendo Wii

BK, 10 maja 2006, 11:22

Pod koniec kwietnia informowaliśmy was o nowej grze wyścigowej tworzonej przez Nintendo z myślą o konsoli Wii. Dziś znamy szczegóły na jej temat – nie będzie to kolejna odsłona serii Mario Kart ani F-Zero, ale zupełnie nowy tytuł!

F.E.A.R.: Extraction Point - kolejna dawka emocji
F.E.A.R.: Extraction Point - kolejna dawka emocji

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 11:09

Likwidacja Paxtona Fettela w F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon zakończyła się całkowitym sukcesem. Niestety, żeby pokonać Almę – tajemniczą dziewczynkę, będącą źródłem koszmarnych wizji głównego bohatera gry – trzeba czegoś więcej niż destrukcji kompleksu Origin wraz z całą dzielnicą Auburn. Zło powróci, a jego siłę poznamy w pierwszym, oficjalnym dodatku.

Nintendo zapowiada wydanie Project H.A.M.M.E.R
Nintendo zapowiada wydanie Project H.A.M.M.E.R

BK, 10 maja 2006, 11:09

Wśród tworzonych przez Nintendo gier, które mają trafić na konsolę Wii znajdzie się sporo kontynuacji znanych serii. Firma zapowiedziała jednak kilka zupełnie nowych tytułów, z nieznanymi dotąd bohaterami. Wśród nich pojawi się zaprezentowany podczas wczorajszej konferencji Project H.A.M.M.E.R.

Nadchodzi kontynuacja gry Yoshi's Island
Nadchodzi kontynuacja gry Yoshi's Island

BK, 10 maja 2006, 11:09

Znana posiadaczom konsoli Game Boy Advance platformówka Yoshi's Island doczeka się kontynuacji. Tym razem sympatyczny dinozaur pojawi się jednak na innej przenośnej konsoli, czyli Nintendo DS.

Nowy kontroler Nintendo Wii?
Nowy kontroler Nintendo Wii?

BK, 10 maja 2006, 10:58

Jak się okazuje, wychwalany od dłuższego czasu, innowacyjny kontroler Nintendo nie będzie jedynym urządzeniem pozwalającym na zabawę z konsolą Wii. Na oficjalnej japońskiej stronie firmy właśnie pojawiło się zdjęcie klasycznego joypada.

Twórcy Spartana anonsują dwa nowe tytuły
Twórcy Spartana anonsują dwa nowe tytuły

Vercetti, 10 maja 2006, 10:53

Firma Slitherine Software, odpowiedzialna m.in. za gry Spartan oraz Chariots of War ogłosiła, że rozpoczęła prace nad dwoma kolejnymi grami, reprezentującymi odpowiednio gatunek strategii turowych i mieszankę RTS-a z RPG.

Top 10 gier w US (PC) (10/05/06)

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 10:47

Przedstawiamy szesnaste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 23 do 29 kwietnia.

Wii Sports – trzy gry w cenie jednej?
Wii Sports – trzy gry w cenie jednej?

BK, 10 maja 2006, 10:34

Wczoraj informowaliśmy was o nowej grze na Nintendo Wii, w której kontroler zostanie wykorzystany jako rakieta do tenisa. Jak się okazało, będzie ona częścią pakietu Wii Sports, który umożliwi również rozegranie pojedynków w dwóch innych dyscyplinach sportowych.

Star Fox w wersji na Nintendo DS
Star Fox w wersji na Nintendo DS

BK, 10 maja 2006, 10:34

Wśród gier, które przedstawiciele Nintendo pokazali wczoraj na specjalnie zorganizowanej konferencji, znalazła się nowa odsłona serii Star Fox. W kolejną część kosmicznej strzelaniny ze zwierzakami w roli głównej zagrają już wkrótce posiadacze przenośnej konsoli Nintendo DS.

Super Mario Galaxy – pierwsze informacje i screeny!
Super Mario Galaxy – pierwsze informacje i screeny!

BK, 10 maja 2006, 10:32

W końcu mamy potwierdzone informacje na temat pierwszej gry przeznaczonej dla Nintendo Wii, w której pojawi się słynny wąsaty hydraulik. Tego chyba nie spodziewał się nikt – tym razem Mario wyląduje w kosmosie!

Alan Wake rozminie się z PlayStation 3
Alan Wake rozminie się z PlayStation 3

eLKaeR, 10 maja 2006, 10:23

Gdy w trakcie ubiegłorocznych targów E3 oficjalnie zapowiedziano psychologiczny thriller akcji o nazwie Alan Wake wydawało się, iż pracownicy fińskiej firmy Remedy Entertainment szykują swoje nowe dzieło z myślą o PeCetach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Bieżąca edycja Electronic Entertainment Expo przyniosła nam jednak świeże informacje w tej kwestii.

Kolejna gra z serii Donkey Kong zmierza na konsolę Nintendo GameCube
Kolejna gra z serii Donkey Kong zmierza na konsolę Nintendo GameCube

BK, 10 maja 2006, 10:14

Choć podczas wczorajszej konferencji zorganizowanej przez Nintendo skupiono się na prezentacji gier zmierzających na Wii i DS-a, posiadacze konsoli GameCube również dostaną w swoje ręce kilka nowych pozycji. Wśród zapowiedzianych gier znajduję się nowa pozycja z serii Donkey Kong.

GOL na E3 2006: Wiedźmin
GOL na E3 2006: Wiedźmin

Shuck, 10 maja 2006, 10:09

Dzięki uprzejmości CD Projektu mieliśmy możliwość obejrzeć Wiedźmina dzień przed otwarciem targów. Prezentacja pozwoliła przyjrzeć się nam bliżej kilku kluczowym aspektom gry i zmianom, które w niej zaszły od minionego roku, gdy na GC widzieliśmy w działaniu wyczekiwanego erpega po raz ostatni.

Golden Axe nowej generacji
Golden Axe nowej generacji

eLKaeR, 10 maja 2006, 09:44

Niewątpliwą klasykę gatunku tzw. chodzonych bijatyk stanowi gra pt. Golden Axe, wprowadzona początkowo (tj. w 1989 roku) do salonów z automatami coin-op, a później również do świata komputerów i konsol. Korporacja Sega chce przy pomocy platform nowej generacji (konkretnie mowa o PS3 i X360) przypomnieć nam dawne czasy w oprawie audiowizualnej na miarę XXI wieku.

Konferencja Microsoftu - czym gigant z Redmond zawalczy z konkurencją?
Konferencja Microsoftu - czym gigant z Redmond zawalczy z konkurencją?

Elrond, 10 maja 2006, 09:35

Wczoraj wieczorem, naszego czasu, w Los Angeles na odbywających się tam targach E3, odbyła się konferencja „ostatniego” z wielkich producentów konsol nowej generacji, Microsoftu. Jak można było się spodziewać, przebiegała ona w nieco innej konwencji, niż konkurencyjne pokazy Sony czy Nintendo.

Ku konsoli PlayStation Portable zmierza Silent Hill Origins
Ku konsoli PlayStation Portable zmierza Silent Hill Origins

eLKaeR, 10 maja 2006, 09:09

Blisko miesiąc temu pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat gry Silent Hill: Original Sin dla PlayStation Portable. Podczas E3 2006 przedstawiciele koncernu Konami oświadczyli, że faktyczna, aczkolwiek ciągle robocza, nazwa nowego projektu brzmi Silent Hill Origins (debiut w 2007 roku). Warto zauważyć, iż niniejsza pozycja nie stanowi konwersji z innego systemu elektroniczno-rozrywkowego.

Microsoft aktualizuje listę gier kompatybilnych z systemem Windows Vista
Microsoft aktualizuje listę gier kompatybilnych z systemem Windows Vista

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 09:08

Firma Microsoft Game Studios opublikowała wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym zaprezentowano uaktualnioną listę gier, jakie pracować będą pod kontrolą nowego systemu operacyjnego – Windows Vista.

Druga odsłona cyklu Fable oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 08:28

Na wczorajszej konferencji, zorganizowanej przez koncern Microsoft, ujawniono kilka wielce oczekiwanych tytułów. Jednym z nich jest druga odsłona cyklu Fable, której stworzenie powierzono Peterowi Molyneuxowi i grupie Lionhead Studios. To pierwszy produkt, jaki firma ta zrealizuje pod skrzydłami swojego nowego pracodawcy.

Halo 3 w produkcji!
Halo 3 w produkcji!

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 08:08

Po kilku miesiącach spekulacji i domysłów, znamy już plany koncernu Microsoft dotyczące trzeciej odsłony cyklu Halo. Program został oficjalnie zapowiedziany wczoraj, w trakcie zorganizowanej przez „giganta z Redmond” konferencji.

T-BAR 3/4 w produkcji

Vercetti, 10 maja 2006, 07:30

Firma Laid Back Gaming, założona przez Michaela McCarthy’ego, twórcę Arcanum i Świątyni Pierwotnego Zła, zapowiedziała dziś nową grę RPG o tajemniczo brzmiącej nazwie T-BAR 3/4.

Szczegóły na temat debiutu marki Metal Gear Solid na platformie PlayStation Portable

eLKaeR, 10 maja 2006, 07:23

Hideo Kojima jeszcze przed E3 2006 ujawnił, iż powstaje nowy produkt z serii Metal Gear Solid, przeznaczony tym razem dla PSP. Dziś wiemy już, co dokładnie ów twórca miał na myśli, gdyż firma Konami zapowiedziała Metal Gear Solid: Portable Ops. Wreszcie posiadacze PlayStation Portable zostaną uraczeni taktyczną grą akcji, bowiem turowych strategii z cyklu Metal Gear Acid na razie wystarczy.

Nowy model PSP za pięć dni w Europie
Nowy model PSP za pięć dni w Europie

eLKaeR, 10 maja 2006, 07:07

Biała barwa kieszonkowego sprzętu elektronicznego stała się popularna głównie za sprawą odtwarzaczy z rodziny iPod. Również mobilna konsola PlayStation Portable osiągalna jest w jasnej wersji kolorystycznej, aczkolwiek korporacja Sony nie zdecydowała się dotąd na wprowadzenie tej edycji do Europy. W trakcie targów E3 2006 w Los Angeles ujawniono jednak pewne plany, dotyczące Starego Kontynentu.