Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2006, 10:34

autor: Bartłomiej Kossakowski

Wii Sports – trzy gry w cenie jednej?

Wczoraj informowaliśmy was o nowej grze na Nintendo Wii, w której kontroler zostanie wykorzystany jako rakieta do tenisa. Jak się okazało, będzie ona częścią pakietu Wii Sports, który umożliwi również rozegranie pojedynków w dwóch innych dyscyplinach sportowych.

Wczoraj informowaliśmy Was o nowej grze na Nintendo Wii, w której kontroler zostanie wykorzystany jako rakieta do tenisa. Jak się okazało, będzie ona częścią pakietu Wii Sports, który umożliwi również rozegranie pojedynków w dwóch innych dyscyplinach sportowych.

Wii Sports – trzy gry w cenie jednej? - ilustracja #1

Firma Nintendo tworząc ten zestaw wybrała trzy sporty, w których jej nowy kontroler sprawdzi się idealnie – baseball, golf i wspomniany już tenis. Jedną z głównych zalet produktu ma być oczywiście możliwość rozgrywania pojedynków wieloosobowych – w zależności od tytułu, w rywalizacji będzie mogło wziąć udział do czterech graczy.

Wii Sports – trzy gry w cenie jednej? - ilustracja #2

Tenis był jedną z gier, które podczas wczorajszej konferencji mogliśmy obejrzeć w akcji. Krótki pojedynek rozegrali wspólnie Shigeru Miyamato (twórca serii Mario, Zelda i Donkey Kong), Reggie Fils-Aime (wiceprezes ds. spraw sprzedaży i marketingu w amerykańskim oddziale Nintendo), Satoru Iwata (prezes firmy) i Scott Dyer (zwycięzca konkursu zorganizowanego przez wielkie “N”). Ruchami zawodników sterowała konsola, zadaniem graczy było jedynie odpowiednie odbijanie piłki przy użyciu kontrolera-rakiety.

Wii Sports – trzy gry w cenie jednej? - ilustracja #3

Choć nie wiadomo jeszcze, czy Wii Sports pojawi się w sprzedaży wraz z premierą konsoli, według oficjalnego oświadczenia Nintendo, do wymienionych wyżej dyscyplin sportowych składających się na pakiet, mogą zostać dodane kolejne!