Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2006, 10:32

autor: Bartłomiej "BK" Kossakowski

Super Mario Galaxy – pierwsze informacje i screeny!

W końcu mamy potwierdzone informacje na temat pierwszej gry przeznaczonej dla Nintendo Wii, w której pojawi się słynny wąsaty hydraulik. Tego chyba nie spodziewał się nikt – tym razem Mario wyląduje w kosmosie!

W końcu mamy potwierdzone informacje na temat pierwszej gry przeznaczonej dla Nintendo Wii, w której pojawi się słynny wąsaty hydraulik. Tego chyba nie spodziewał się nikt – tym razem Mario wyląduje w kosmosie!

Super Mario Galaxy – pierwsze informacje i screeny! - ilustracja #1

Jeśli wierzyć zapewnieniom firmy Nintendo, Super Mario Galaxy ma być grą platformową nowej generacji. Jak się okazuje, Mario zwiedził podczas swojej kariery tyle przedziwnych krain, że nowe wyzwania czekają na niego już tylko w kosmosie. Podróżując pomiędzy kolejnymi, przedziwnymi planetami, słynny bohater gier Nintendo zapomni znaczenie słowa “grawitacja”, co pozwoli mu wykonać niesamowite, a przede wszystkim całkowicie nowe akrobacje w przestrzeni.

Super Mario Galaxy – pierwsze informacje i screeny! - ilustracja #2

Gra wykorzystywać będzie możliwości kontrolera Nintendo na różne sposoby, a znając poprzednie dokonania twórcy gry, czyli Shigeru Miyamoto, Super Mario Galaxy będzie właściwie prezentacją tego, do czego nietypowy kontroler jest zdolny. Co prawda, porównując grę do poprzednich części, możemy spodziewać się wielu zmian, fabuła jednak nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Księżniczka Peach po raz kolejny została porwana, nasz dzielny Mario wyrusza więc jej na ratunek. Jeśli chodzi o inne ważne informacje na temat tego tytułu, trzeba koniecznie wspomnieć, że dostępny będzie tryb multiplayer!

Super Mario Galaxy – pierwsze informacje i screeny! - ilustracja #3
Super Mario Galaxy – pierwsze informacje i screeny! - ilustracja #4

Co ciekawe, odpowiedzialny za grę Shigeru Miyamoto pojawił się na konferencji zorganizowanej przez Nintendo z okazji targów E3, lecz nie wspomniał o Super Mario Galaxy ani słowa. Gra została zaprezentowana jedynie w formie krótkiego filmiku, a część screenów, które widzicie poniżej, pochodzi właśnie z tego trailera. Nie są one może w najlepszej jakości, ale wciąż czekamy na pojawienie się nowych zdjęć. Nie wiadomo też na razie, czy gra będzie jednym z dwudziestu siedmiu obiecanych przez Nintendo grywalnych tytułów dostępnych na E3.

Super Mario Galaxy – pierwsze informacje i screeny! - ilustracja #5
Super Mario Galaxy – pierwsze informacje i screeny! - ilustracja #6
Super Mario Galaxy – pierwsze informacje i screeny! - ilustracja #7