Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 maja 2006

EMPiK - Top Lista nr 17 (03/05/06)

Krooliq, 3 maja 2006, 20:26

Jak co tydzień, zapraszamy Was do przejrzenia EMPiKowej listy TOP 10, czyli zestawienia najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 24.04.2006 do 30.04.2006 w 77 salonach w/w sieci.

Spider-Man 3 zmierza na nową konsolę Nintendo
Spider-Man 3 zmierza na nową konsolę Nintendo

BK, 3 maja 2006, 17:26

Według najnowszych informacji, kolejną grą zmierzającą na konsolę Nintendo Wii będzie produkcja tworzona w oparciu o najnowszą część filmowych przygód Człowieka Pająka, czyli Spider-Man 3. Nie będzie to jednak jeden z tytułów startowych dla Wii – premiera gry zapowiedziana jest na maj przyszłego roku.

UbiSoft wyda grę Assassin's Creed na PS3
UbiSoft wyda grę Assassin's Creed na PS3

BK, 3 maja 2006, 17:23

Firma UbiSoft zaprezentowała światu swój nowy projekt, grę Assassin's Creed w wersji na Playstation 3. Pracę nad nią trwają w studiu w Montrealu – czyli tam, gdzie powstały takie tytuły jak Splinter's Cell i Prince of Persia: The Sands of Time.

Spectrobes – nowa gra na Nintendo DS
Spectrobes – nowa gra na Nintendo DS

BK, 3 maja 2006, 16:21

Firma Buena Vista Games zapowiedziała wydanie na przenośną konsolę Nintendo DS nowej gry, zatytułowanej Spectrobes. Jej akcja będzie się toczyć w świecie znanym z japońskiego serialu animowanego o tym samym tytule.

Orcs & Elves - nowa gra twórców Doom RPG

Krystian Smoszna, 3 maja 2006, 14:39

Zachęceni dużym sukcesem gry Doom RPG, członkowie id Software oraz Fountainhead Entertainment postanowili przygotować kolejny produkt tego typu. Program o nazwie Orcs & Elves zostanie opublikowany na rynku 9 maja przez koncern Electronic Arts. Docelową platformą sprzętową, tak jak poprzednio, jest telefon komórkowy.

Buka na targach E3
Buka na targach E3

Elrond, 3 maja 2006, 14:36

Fani produkcji sygnowanych znakiem rosyjskiego wydawcy, Buka, którzy niepokoili się brakiem informacji o produkcjach wspomnianej firmy, które pokazane zostaną na tegorocznych targach E3, mogą odetchnąć z ulgą. Buka przedstawiła właśnie listę tytułów, które będzie można zobaczyć na jej stoisku.

CDV na targach E3

Krooliq, 3 maja 2006, 10:52

Do grona firm, które zapowiadają swój udział na tegorocznych, majowych targach E3, dołączyła firma CDV. Zamierza ona zaprezentować sześć tytułów, a to ich pełna lista oraz krótkie opisy.

Keith Baker wspomoże twórców gry Dungeons & Dragons Online: Stormreach
Keith Baker wspomoże twórców gry Dungeons & Dragons Online: Stormreach

Krystian Smoszna, 3 maja 2006, 10:15

Keith Baker – twórca świata Eberron, który mogą poznać wszyscy gracze eksploatujący trzecią edycję gry fabularnej Dungeons & Dragons – wykorzysta swój niewątpliwy talent do rozwinięcia fabularnej części programu komputerowego o nazwie Dungeons & Dragons Online: Stormreach. O podjęciu współpracy z pisarzem poinformowała wczoraj firma Turbine, Inc.

Microsoft uruchomił My Xbox Message Center

Jiker, 3 maja 2006, 09:57

Większość posiadaczy konsoli Xbox 360, korzystających z usługi Xbox Live zauważyła, że zarówno internetowe centrum Microsoftu, jak i oficjalna strona Xbox.com zostały wczoraj odseparowane od reszty świata. Dzisiaj już wiemy dlaczego. Głównym powodem była chęć uruchomienia serwisu My Xbox Message Center. Umożliwia on odbieranie i wysyłanie wiadomości tekstowych z poziomu strony www.

Fantastyczny świat Dungeons & Dragons będzie także dostępny dla posiadaczy PSP

eLKaeR, 3 maja 2006, 09:55

Dla entuzjastów gier, łączących elementy gatunku cRPG z motywami taktycznymi, połączone siły Kuju Entertainment i Atari szykują teraz pozycję o nazwie Dungeons & Dragons: Tactics. Gotowy produkt trafi na rynek w przyszłym roku i zostanie udostępniony jedynie posiadaczom kieszonkowych konsol PlayStation Portable.

Eidos potwierdza produkcję Tomb Raider: Legend na konsole firmy Nintendo
Eidos potwierdza produkcję Tomb Raider: Legend na konsole firmy Nintendo

Krystian Smoszna, 3 maja 2006, 09:31

Koncern Eidos Interactive potwierdził wczoraj informacje z początku kwietnia o przeniesieniu gry Tomb Raider: Legend na konsole firmy Nintendo: GameCube, Nintendo DS oraz Game Boy Advance.

Activision anonsuje nowe mapy multiplayer przeznaczone dla Call of Duty 2 (X360)

Jiker, 3 maja 2006, 09:28

Koncern Activision, wydawca gry Call of Duty 2 na konsolę Xbox 360, ogłosił, iż w aktualnych jego planach znalazła się chęć udostępnienia graczom dziewięciu map przeznaczonych dla trybu multiplayer.

Firma Valve uruchomiła pre-loading Half-Life 2: Episode One
Firma Valve uruchomiła pre-loading Half-Life 2: Episode One

Krystian Smoszna, 3 maja 2006, 09:14

Firma Valve Corporation poinformowała wczoraj, że można już rozpocząć pobieranie pierwszego, oficjalnego dodatku do obsypanej nagrodami gry Half-Life 2 – pierwszoosobowej strzelaniny, w której wcielamy się w postać nieustraszonego Gordona Freemana.

Pierwsza łata do The Elder Scrolls IV: Oblivion już dostępna
Pierwsza łata do The Elder Scrolls IV: Oblivion już dostępna

Krystian Smoszna, 3 maja 2006, 08:48

Zgodnie z obietnicą złożoną przez Pete’a Hinesa, firma Bethesda Softworks LLC opublikowała pierwszą poprawkę do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion. Co prawda jest to dopiero wersja beta łatki, ale naprawia ona sporo błędów, jakie mogą wystąpić podczas eksploatacji gry.

Co ujawnią za trzy dni autorzy serii Project Gotham Racing?
Co ujawnią za trzy dni autorzy serii Project Gotham Racing?

eLKaeR, 3 maja 2006, 08:23

Autorów z firmy Bizarre Creations znamy przede wszystkim dzięki wyścigowej serii Project Gotham Racing, aczkolwiek w dorobku brytyjskich developerów znajdują się również pozycje z innych gatunków (m.in. komiksowa strzelanina Fur Fighters: Viggo's Revenge). Już wkrótce dowiemy się, jakie nowe przedsięwzięcie mają w zanadrzu twórcy rodem z ojczyzny królowej Elżbiety II.

Jak and Daxter: The Lost Frontier dla PS3?

eLKaeR, 3 maja 2006, 08:08

Najświeższą pozycją, należącą do popularnego cyklu perypetii Jaka i Daxtera, jest platformówka pt. Daxter dla kieszonkowej konsoli PlayStation Portable. Korporacja Sony Computer Entertainment planuje już jednak wydanie kolejnej gry z duetem sympatycznych bohaterów w roli głównej. Najwidoczniej następne przygody Ratcheta i Clanka (m.in. Ratchet & Clank: Size Matters dla PSP) muszą mieć konkurencję.

Oficjalna zapowiedź gry Overlord - nowego dzieła twórców cyklu Age of Wonders

eLKaeR, 3 maja 2006, 07:55

Mianem suzerena określamy najwyżej stojącą osobę w średniowiecznej hierarchii feudalnej. Angielski odpowiednik tego terminu jest zarazem tytułem nowej gry twórców popularnej serii Age of Wonders. Pierwsze doniesienia na temat projektu o nazwie Overlord przedstawiliśmy Szanownym Czytelnikom w ubiegłym tygodniu, a dziś mamy już oficjalną zapowiedź i premierowe obrazki w wysokiej rozdzielczości.

Top 10 gier w US (PC) (03/05/06)

Krystian Smoszna, 3 maja 2006, 07:50

Przedstawiamy piętnaste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 16 do 22 kwietnia.

Square Enix na E3
Square Enix na E3

Vercetti, 3 maja 2006, 07:22

Posiadacze konsol nie mogą doczekać się nowości, jakie ekipa Square Enix zaprezentuje na nadchodzących targach E3. Producent popularnej serii Final Fantasy postanowił wreszcie ujawnić, jakie tytuły w dniach 10-12 maja zaatakują halę wystawową w Los Angeles.