Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2006, 09:08

Microsoft aktualizuje listę gier kompatybilnych z systemem Windows Vista

Firma Microsoft Game Studios opublikowała wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym zaprezentowano uaktualnioną listę gier, jakie pracować będą pod kontrolą nowego systemu operacyjnego – Windows Vista.

Firma Microsoft Game Studios opublikowała wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym zaprezentowano uaktualnioną listę gier, jakie pracować będą pod kontrolą nowego systemu operacyjnego – Windows Vista.

Microsoft aktualizuje listę gier kompatybilnych z systemem Windows Vista - ilustracja #1
Obawy graczy nie potwierdziły się. Nowy produkt twórców Far Cry będzie działać także pod kontrolą Windows XP.

Do tej pory byliśmy pewni, że tylko jeden tytuł będzie wymagać instalacji nowego systemu operacyjnego. Mowa tu o konwersji wielkiego hitu z konsoli Xbox – Halo 2. Dzięki opublikowanemu wczoraj oświadczeniu wiadomo już, że również Alan Wake – produkt twórców cyklu Max Payne – nie obejdzie się bez Visty. Pozostałe gry wymienione poniżej, będą działać także pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP.

Koncern Microsoft zdradził również, że najnowsza wersja bibliotek DirectX, opatrzona cyfrą 10, będzie działać wyłącznie pod kontrolą Windows Vista. Z tego oświadczenia można wysnuć wniosek, że gra Crysis, która zostanie udostępniona również użytkownikom Windows XP, będzie w tej wersji uboższa od edycji przeznaczonej na nowy system operacyjny.

Lista nowych gier kompatybilnych z Windows Vista:

Lista nowych gier kompatybilnych z Windows XP:

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej