Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Ship (PC)

The Ship PC

The Ship to gra z gatunku FPS, powstała w oparciu o silnik Source. Mamy tu do czynienia z nową wersją jednej z ciekawszych modyfikacji pierwszej części Half-Life.

Akcji | FPP | FPS | multiplayer | indie | strzelanki

PC Windows
Okładka The Ship (PC)

producent: Outerlight

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11lipca2006

23lutego2007

pudełko PL

The Ship to gra z gatunku FPS, powstała w oparciu o silnik Source. Mamy tu do czynienia z nową wersją jednej z ciekawszych modyfikacji pierwszej części Half-Life. Zabawa jest nastawiona głównie na internetowy tryb multiplayer, aczkolwiek twórcy wprowadzili także opcję single-player z rozbudowaną Sztuczną Inteligencją. Wszyscy uczestnicy rozgrywki trafiają na tytułowy transatlantycki statek, a każdy z pasażerów otrzymuje zadanie zamordowania określonej osoby na pokładzie. W zależności od wybranych warunków zwycięstwa triumfuje zdobywca największej ilości pieniędzy, ostatni żywy etc. Developerzy ze szkockiej firmy Outerlight najwyraźniej inspirowali się powieścią Agathy Christie pt. Death on the Nile (Śmierć na Nilu).

Śmiertelna rywalizacja toczy na sześciu planszach, symbolizujących mniejsze bądź większe liniowce. Na skuteczną eliminację przeciwników pozwala szereg rozmaitych broni (m.in. młotek, nóż i rewolwer), a ponadto istnieje możliwość zastawiania pułapek, traktowania oponentów trucizną etc. Warto zaznaczyć, że dzięki kupowanym w butikach ubraniom i akcesoriom (okulary przeciwsłoneczne, kolczyki itp.) oraz zmienianym w zakładach fryzjerskich uczesaniom nie ma problemu ze zmyleniem potencjalnego łowcy lub ofiary.

Dodatkowo autorzy zaimplementowali wirtualny system bezpieczeństwa w formie strażników i kamer. Właśnie dlatego trzeba uważać, aby np. nie popełnić przestępstwa w pobliżu pracownika ochrony statku albo nie zostać dostrzeżonym na obszarze, dostępnym jedynie dla osób upoważnionych. Całości dopełnia konieczność zaspokajania pewnej określonej grupy potrzeb bohatera w rodzaju rozmowy z innymi ludźmi, czynności fizjologicznych, zabiegów higienicznych itd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 140 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Ship

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Ship

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 64 MB
  • 3 GB HDD
  • Windows 98/ME/2000/XP/Vista
Zapowiedziano The Ship: HD - remake multiplayerowej skradanki
Zapowiedziano The Ship: HD - remake multiplayerowej skradanki

wiadomość13 czerwca 2015

Studio Blazin Griffin poinformowało, że pracuje nad grą The Ship: HD, czyli odświeżoną wersję nastawionej na tryb multiplayer skradanki z 2006 roku.

Ruszył Kickstarter steampunkowego The Ship: Full Steam Ahead
Ruszył Kickstarter steampunkowego The Ship: Full Steam Ahead

wiadomość2 listopada 2012

Na serwisie Kickstarter wystartowała zbiórka na The Ship: Full Steam Ahead, czyli kontynuację udanej gry wieloosobowej z 2006 roku. W przeciwieństwie do pierwowzoru, część druga postawi na klimaty steampunkowe.

Kontynuacja The Ship w planach. Będzie zbiórka na Kickstarterze
Kontynuacja The Ship w planach. Będzie zbiórka na Kickstarterze

wiadomość9 października 2012

Kultowa strzelanka sieciowa The Ship być może doczeka się drugiej części. Studio Blazing Griffin ujawniło, że poprosi graczy o pieniądze na kontynuację na łamach Kickstartera.

Ruszyła kolejna edycja akcji Indie Royale - pakiet tanich gier niezależnych, w tym m.in. Tension i The Ship
Ruszyła kolejna edycja akcji Indie Royale - pakiet tanich gier niezależnych, w tym m.in. Tension i The Ship

wiadomość31 maja 2012

Rozpoczęła się kolejna odsłona akcji Indie Royale. Dzięki niej gracze mogą kupić za niecałe 20 złotych pakiet kilku interesujących tytułów niezależnych.

Autorzy Bloody Good Time zwolnieni jeszcze przed premierą swojego dzieła
Autorzy Bloody Good Time zwolnieni jeszcze przed premierą swojego dzieła

wiadomość8 października 2010

Firma Ubisoft ogłosiła, że premiera najnowszego dzieła autorów The Ship, czyli gry Bloody Good Time nastąpi za niecałe dwa tygodnie. Z tej okazji wypuszczono również nowy zwiastun. Niestety okazuje się, że będzie to łabędzi śpiew Outerlight, ponieważ studio to przestało już istnieć.