Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Ship (PC)
OkładkaThe Ship (PC)

The Ship PC

The Ship to gra z gatunku FPS, powstała w oparciu o silnik Source. Mamy tu do czynienia z nową wersją jednej z ciekawszych modyfikacji pierwszej części Half-Life.

Akcji | FPP | FPS | indie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Ship Premiera PC

11lipca2006

pudełko PL

23lutego2007

producent: Outerlight wydawca: Valve Corporation wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Ship to gra z gatunku FPS, powstała w oparciu o silnik Source. Mamy tu do czynienia z nową wersją jednej z ciekawszych modyfikacji pierwszej części Half-Life. Zabawa jest nastawiona głównie na internetowy tryb multiplayer, aczkolwiek twórcy wprowadzili także opcję single-player z rozbudowaną Sztuczną Inteligencją. Wszyscy uczestnicy rozgrywki trafiają na tytułowy transatlantycki statek, a każdy z pasażerów otrzymuje zadanie zamordowania określonej osoby na pokładzie. W zależności od wybranych warunków zwycięstwa triumfuje zdobywca największej ilości pieniędzy, ostatni żywy etc. Developerzy ze szkockiej firmy Outerlight najwyraźniej inspirowali się powieścią Agathy Christie pt. Death on the Nile (Śmierć na Nilu).

Śmiertelna rywalizacja toczy na sześciu planszach, symbolizujących mniejsze bądź większe liniowce. Na skuteczną eliminację przeciwników pozwala szereg rozmaitych broni (m.in. młotek, nóż i rewolwer), a ponadto istnieje możliwość zastawiania pułapek, traktowania oponentów trucizną etc. Warto zaznaczyć, że dzięki kupowanym w butikach ubraniom i akcesoriom (okulary przeciwsłoneczne, kolczyki itp.) oraz zmienianym w zakładach fryzjerskich uczesaniom nie ma problemu ze zmyleniem potencjalnego łowcy lub ofiary.

Dodatkowo autorzy zaimplementowali wirtualny system bezpieczeństwa w formie strażników i kamer. Właśnie dlatego trzeba uważać, aby np. nie popełnić przestępstwa w pobliżu pracownika ochrony statku albo nie zostać dostrzeżonym na obszarze, dostępnym jedynie dla osób upoważnionych. Całości dopełnia konieczność zaspokajania pewnej określonej grupy potrzeb bohatera w rodzaju rozmowy z innymi ludźmi, czynności fizjologicznych, zabiegów higienicznych itd.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 140 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

The Ship cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Ship

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Ship Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 64 MB
  • 3 GB HDD
  • Windows 98/ME/2000/XP/Vista