Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2015, 16:52

Zapowiedziano The Ship: HD - remake multiplayerowej skradanki

Studio Blazin Griffin poinformowało, że pracuje nad grą The Ship: HD, czyli odświeżoną wersję nastawionej na tryb multiplayer skradanki z 2006 roku.

W 2006 roku studio Outerlight wypuściło grę The Ship, czyli nastawioną na tryb wieloosobowy skradankę będącą rozwinięciem pomysłów z darmowego moda pod tym samym tytułem. Firma autorów kilka lat temu zbankrutowała, ale prawa do marki nabył zespół Blazin Griffin. Nowy właściciel właśnie poinformował, że pracuje nad odświeżoną wersją tej produkcji, która zostanie zatytułowana po prostu The Ship: HD.

Niestety, na razie informacje na temat gry są wyjątkowo skromne. Nie znamy nawet platform docelowych, choć wydanie pecetowe wydaje się najbardziej prawdopodobne, gdyż autorzy chcą trafić do fanów pierwowzoru, a ten ukazał się tylko na PC. Sądząc po pierwszym krótkim teaserze nie otrzymamy jedynie odrobinę ostrzejszej wyglądającej wersji pierwowzoru i zamiast tego dostaniemy pełny remake z kompletnie nową oprawą graficzną. Premiera ma nastąpić na początku przyszłego roku.

Zapowiedziano The Ship: HD - remake multiplayerowej skradanki - ilustracja #1

Warto wspomnieć, że do studia Blazing Griffin dołączył w zeszłym roku Jason Kocembra, który pełnił rolę głównego programisty przy oryginalnym modzie oraz grach, The Ship and Bloody Good Time, co powinno ułatwić zespołowi odtworzenie klimatu pierwowzoru. Ponadto autorzy podkreślają, że ich plany względem marki nie kończą się na The Ship: HD. Zamiast tego remake ma być fundamentem, na którym twórcy chcą w przyszłości zbudować pełnowymiarową kontynuację.

Przypomnijmy, że oryginalne The Ship to wieloosobowa skradanka, której akcja toczy się na statku parowym. Każdy uczestnik zabawy otrzymuje zadanie zamordowania konkretnej osoby. Wykonanie takich zleceń najczęściej wymaga sporej finezji i pomysłowości, gdyż poza graczami na statku przebywa również wiele kontrolowanych przez sztuczną inteligencję postaci niezależnych i nie wolno wzbudzać ich podejrzeń. Ponadto musimy cały czas zachowywać odpowiednie pozory i dbać o właściwy strój, higienę osobistą oraz zaspokajanie głodu. Grę cechują olbrzymia ilość możliwych sposobów na pozbawienie ofiar życia, od przeróżnych typów uzbrojenia, przez pułapki, aranżowanie różnorodnych wypadków czy skorzystanie z trucizn.

  1. Blazin Griffin – oficjalna strona studia
gry