Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2015, 14:42

autor: Adrian Werner

Tales of Zestiria ukaże się także na PlayStation 4 i pecety

Firma Bandai Namco Entertainment ogłosiła, że zapowiedziana wcześniej na PlayStation 3 gra jRPG Tales of Zestiria ukaże się także na PlayStation 4 oraz, po raz pierwszy historii cyklu, na pecety.

Potwierdziły się krążące od kilku tygodni plotki. Firma Bandai Namco Entertainment ogłosiła, że japońskie RPG Tales of Zestiria trafi na konsolę PlayStation 4 oraz pecety w anglojęzycznej wersji językowej. Zwłaszcza istnienie edycji komputerowej jest warte odnotowania, gdyż seria tradycyjnie zwykła omijać tę platformę. Oczywiście trwają również prace nad przetłumaczeniem pierwotnego wydania na PlayStation 3. Gra trafi do sprzedaży na konsolach firmy Sony 16 października tego roku, a cztery dni później zadebiutuje na PC.

Wydanie na pecety dostępne będzie wyłącznie za pośrednictwem usługi Steam. Warto pamiętać, że jest to kolejna oznaka coraz intensywniejszego wspierania komputerów przez firmę Bandai Namco Entertainment. Wydawca od pewnego czasu zaczął wypuszczać na tę platformę m.in. nowe odsłony bijatykowego cyklu Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm.

Tales of Zestiria ukaże się także na PlayStation 4 i pecety - ilustracja #1

Przypomnijmy, że Tales of Zestiria to już piętnasta odsłona tego popularnego cyklu i powstała dla uczczenia dwudziestej rocznicy jego narodzin. Z tego powodu pod względem klimatu i części rozwiązań w mechanizmach rozgrywki stanowi powrót do korzeni serii. Tradycyjnie otrzymujemy zupełnie nowych bohaterów i krainę. Tym razem akcja toczy się w świecie znanym jako Glenwood, któremu zagraża zła siła zakażająca ziemię i doprowadzającą śmiertelników do utraty wiary w dobro. Podczas zabawy wcielimy się w młodzieńca imieniem Sorey, który stanie się tzw. Pasterzem, czyli mitycznym wojownikiem, którego celem jest przepędzenie sił zła.

W Tales of Zestiria zajmiemy się oczywiście eksplorowaniem świata (po raz pierwszy w historii cyklu posiadającego otwartą strukturę), rozwijaniem drużyny, wypełnianiem zadań oraz walką. Gra zaoferuje nową wersję będącego cechą rozpoznawczą cyklu zręcznościowego systemu potyczek. Jedną z największych w nim zmian jest to, że bitwy będą miały miejsce na tych samych mapach co eksploracja.

Gra zadebiutowała w Japonii na PlayStation 3 w styczniu tego roku i spotkała się z ciepłym przyjęciem. Recenzje były pozytywne, a w ciągu pierwszego tygodnia zakupiono 400 tysięcy egzemplarzy.

  1. Tales of Zestiria – oficjalna strona gry
Tales of Zestiria ukaże się także na PlayStation 4 i pecety - ilustracja #2
Tales of Zestiria ukaże się także na PlayStation 4 i pecety - ilustracja #3
Tales of Zestiria ukaże się także na PlayStation 4 i pecety - ilustracja #4