Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2010, 08:04

Ubisoft zapowiada Bloody Good Time

Już od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że Ubisoft szykuje nietypową grę akcji pod tytułem Bloody Good Time. Do tej pory wydawca nie chciał się jednak podzielić szczegółami tego projektu. Teraz uległo to zmianie, ponieważ produkcja ta została wreszcie oficjalnie ujawniona.

Już od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że Ubisoft szykuje nietypową grę akcji pod tytułem Bloody Good Time. Do tej pory wydawca nie chciał się jednak podzielić szczegółami tego projektu. Teraz uległo to zmianie, ponieważ produkcja ta została wreszcie oficjalnie ujawniona.

Ubisoft zapowiada Bloody Good Time - ilustracja #1

Bloody Good Time stanowić ma świeże podejście do wieloosobowych gier akcji i przeniesie nas w świat Hollywoodu, który wbrew pozorom jest wyjątkowo niebezpieczny. Miejsca takie jak domek na plaży, kasyno czy opuszczony hotel staną się sceną krwawych rozgrywek pomiędzy aktorami rywalizującymi ze sobą o szansę na stanie się prawdziwą gwiazdą. Wszystko za sprawą legendarnego twórcy horrorów, znanego tylko jako Reżyser X, który szuka odtwórcy głównej roli w swoim nowym filmie.

Gra oparta jest na silniku Source autorstwa Valve Software i pozwoli na zabawę w sieci maksymalnie ośmiu osobom. W Bloody Good Time wcielimy się w stereotypowe postacie z filmów klasy B, takie jak słodka blondynka w bikini, przerażający klaun czy umięśniony miłośnik surfowania. Niezależnie od tego, jakie wirtualne alter-ego wybierzemy naszym zadaniem będzie pozbycie się rywali. Możliwości dokonania tego ma być co niemiara, więc nie ma obaw, że zabraknie okazji do mordowania czy okaleczania konkurentów. Do naszej dyspozycji oddany zostanie arsenał, w skład którego wejdzie 21 rodzajów broni, w tym m.in. pistolety, patelnie, a nawet zdalnie sterowane szczury.

Ubisoft zapowiada Bloody Good Time - ilustracja #2

Twórcy obiecują cztery tryby multiplayer:

  • Hunt - dostajemy zlecenie na zabicie konkretnej osoby, a inny gracz poluje z kolei na nas.
  • Elimination - wygrywa ostatni żyjący zawodnik.
  • Revenge - każde morderstwo zwiększa listę naszych ofiar, ale jednocześnie dodaje kolejną postać, która po ożywieniu będzie szukać zemsty.
  • Deatchmatch – rozgrywka bez zasad, w której wszyscy są potencjalnymi ofiarami.

Bloody Good Time tworzony jest z myślą o Xboksie 360 oraz PC. Ubisoft planuje na chwilę obecną sprzedawać grę jedynie w dystrybucji elektronicznej poprzez Xbox Live Arcade oraz Steam. Ruszyła już oficjalna strona, na której możecie m.in. obejrzeć krótki zwiastun filmowy.

Zaprezentowany pomysł może się niektórym graczom wydać znajomy. Nie bez powodu, ponieważ autorami są Szkoci ze studia Outerlight, którzy wcześniej stworzyli opartą na podobnych mechanizmach grę The Ship. Początkowo w planach była zwykła kontynuacja tej produkcji. Później pojawił się jednak plotki, że zamiast zwykłego sequela twórcy szykują podobne w założeniach Hollywood After Party. Jak widać ostatecznie zadecydowano jednak, że Bloody Good Time będzie bardziej chwytliwym tytułem.

Ubisoft zapowiada Bloody Good Time - ilustracja #3
Ubisoft zapowiada Bloody Good Time - ilustracja #4
Ubisoft zapowiada Bloody Good Time - ilustracja #5