Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Day of Defeat: Source (PC)

Day of Defeat: Source PC

Odświeżona wersja słynnej gry sieciowej. Day of Defeat: Source działa na nowoczesnym silniku graficznym, po raz pierwszy zaprezentowanym przy okazji premiery drugiej części gry Half-Life.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Day of Defeat: Source (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26września2005

24lutego2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Day of Defeat: Source to odświeżona edycja słynnego i wielokrotnie nagradzanego moda. Produkt ten początkowo powstał z myślą o dokonaniu szeregu modyfikacji w pierwszej części Half-Life’a. W 2003 roku doczekał się natomiast komercyjnej wersji. Usprawnienia opisywanej edycji objęły przede wszystkim jakość oprawy audiowizualnej gry, mechanikę rozgrywki pozostawiono bez poważniejszych zmian.

Akcja Day of Defeat: Source, analogicznie do jego poprzednika, osadzona została w realiach II Wojny Światowej. Podobnie jak w przypadku innych tego typu produkcji, ze szczególnym uwzględnieniem znanego na całym świecie Counter-Strike’a, do walk przystępują dwie zróżnicowane drużyny (Alianci oraz Niemcy). W skład każdej z ekip wchodzą żołnierze o różnych specjalizacjach, między innymi snajperzy, operatorzy karabinów maszynowych, czy też pospolici strzelcy. Taktyka gry w przypadku każdej z tych postaci jest oczywiście nieco inna. Przedstawiciele wspomnianych klas nie tylko muszą odpowiednio zachowywać się na polu bitwy, ale i dysponują specyficznym wyposażeniem, mającym kluczowy wpływ na przebieg kolejnych pojedynków. W trakcie walk korzystamy z realistycznie oddanego uzbrojenia. Do dyspozycji grających oddano kilkadziesiąt różnorakich broni – pistoletów, czy karabinów (maszynowych oraz snajperskich).

Pojedynki rozgrywają się na wielu zróżnicowanych mapach. Część z nich pojawiła się już w poprzedniej edycji gry. Autorzy wersji Source przygotowali jednak kilka premierowych plansz, zaprojektowanych wyłącznie z myślą o opisywanej wersji Day of Defeat. Gracze mogą wybierać pomiędzy kilkoma różnymi trybami zabawy, znanymi z poprzedniej edycji gry (między innymi Capture the Flag czy Destroy the Enemy).

Wersja Source charakteryzuje się przede wszystkim znacznie ulepszoną grafiką, opisywana pozycja działa bowiem na tytułowym silniku graficznym, po raz pierwszy zaprezentowanym przy okazji premiery drugiej części Half-Life’a. Ulepszenia objęły w głównej mierze wygląd otoczenia, usprawniono również fizykę świata gry. Warto także wspomnieć o wzbogaconych dodatkowymi szczegółami modelach poszczególnych żołnierzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 326 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI Day of Defeat: Source

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Day of Defeat: Source

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce4 lub lepsza)
Seria Counter-Strike i Borderlands o 75% taniej na Steam

wiadomość26 sierpnia 2011

W ramach weekendowej promocji w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam, obniżki doczekały się kolejne produkcje. Tym razem jest to gra Borderlands ze wszystkimi dodatkami DLC oraz kilka tytułów z serii Counter-Strike.

Valve przeprowadzi testy nowej usługi w systemie elektronicznej dystrybucji Steam

wiadomość12 grudnia 2006

Pod koniec tygodnia firma Valve Corporation przeprowadzi beta-testy nowej usługi w systemie elektronicznej dystrybucji Steam, która w przyszłości umożliwi wszystkim użytkownikom dzielenie się zakupionymi tytułami z przyjaciółmi.

Niespodzianki dla fanów Day of Defeat: Source

wiadomość19 czerwca 2006

Bitwy w realiach II Wojny Światowej, toczone w ramach Day of Defeat: Source, trwają w najlepsze w sieciach lokalnych i Internecie. Ludzie z firmy Valve chcą, aby fani owej gry byli zadowoleni, a zatem szykują właśnie kilka niespodzianek. Pozostało nam jeszcze dziewięć dni oczekiwania na pojawienie się tych ostatnich w Sieci.

Valve szykuje się do pre-loadingu SiN Epidoses oraz Half-Life 2: Episode One
Valve szykuje się do pre-loadingu SiN Epidoses oraz Half-Life 2: Episode One

wiadomość2 kwietnia 2006

Członkowie firmy Valve Software zapowiedzieli, że już wkrótce będzie można pobrać za pośrednictwem usługi Steam pierwszą odsłonę nowej gry SiN Episodes oraz debiutancki dodatek do Half-Life 2.

Zagraj w Day of Defeat: Source przez trzy dni za darmo!
Zagraj w Day of Defeat: Source przez trzy dni za darmo!

wiadomość7 lutego 2006

Już w najbliższy piątek, wszyscy chętni będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty firmy Valve Software i przez trzy kolejne dni spróbować swoich sił, grając w Day of Defeat: Source bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat.