Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Counter-Strike: Condition Zero (PC)

Counter-Strike: Condition Zero PC

Rozszerzona wersja popularnej sieciowej strzelaniny Counter-Strike, dystrybuowana w formie oficjalnego dodatku do gry.

Akcji | FPP | terroryzm | współczesne konflikty | FPS | multiplayer | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Counter-Strike: Condition Zero (PC)

wydawca: Sierra

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23marca2004

26marca2004

pudełko PL

Counter Strike: Condition Zero to rozszerzenie popularnej na całym świecie modyfikacji do gry Half-Life o tym samym tytule. Wielu graczy nie miało wiele do czynienia z Counter Strike właśnie ze względu jego przeznaczenia do rozgrywki wieloosobowej. Dlatego tym razem autorzy zdecydowali się skupić również na wersji dla pojedynczego gracza, rozszerzając przy okazji możliwości wersji wieloosobowej. Powstała w ten sposób gra zachowała najlepsze elementy pierwowzoru, znacznie je ubogacając.

W wersji dla pojedynczego gracza można kierować poczynaniami dowódcy oddziału antyterrorystycznego złożonego z elitarnych członków światowych agencji militarnych, takich jak amerykański Navy SEALS, brytyjski SAS, rosyjski Specnaz oraz francuski GIGN. Mając pod sobą kilku podwładnych, trzeba przebić się przez 19 bardzo rozbudowanych misji. Nadmienić należy, że dostęp do kolejnej zależy od tego, czy wypełnione zostały określone zadania w aktualnej, lub poprzedniej misji. Zadań zaś jest sporo, gdyż szacunkowo na jedną misję przypada około 12 wymaganych do jej ukończenia oraz cała gama dodatkowych. Wśród nich są zarówno te znane z podstawowego Counter Strike (takie jak: rozbrojenie bomby, uratowanie zakładników, wyeliminowanie sił terrorystycznych itp.), jak również i zupełnie nowe (musisz utrzymać przy życiu więźnia podczas szturmu wrogich jednostek). Podwładni według autorów wykazują się sporą dozą rozsądku działania, np. osłaniając się nawzajem ogniem czy przegrupowując podczas ostrzału.

Condition Zero jest zabezpieczone przed cheaterami przez system Steam, który automatycznie pobiera nowe wersje oprogramowania i od razu je instaluje, co ma gwarantować niemalże 100% ochronę przed nadużyciami ze strony graczy. Jednak jego skuteczność w przyszłości może zostać ograniczona ze względu na kradzież części kodów źródłowych z VALVE.

Dodatek jest dostępny dla posiadaczy Counter Strike za darmo do pobrania przez system Steam, jednak gracze chcący ujrzeć CZ w pełnej krasie graficznej, z wszystkimi nowymi „fajerwerkami”, muszą zaopatrzyć się w pełną wersję zakupioną w sklepie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 20  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 1750 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Counter-Strike: Condition Zero

Klasyfikacja PEGI Counter-Strike: Condition Zero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Counter-Strike: Condition Zero

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 800 MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 500MB HDD
Counter-Strike: Condition Zero - recenzja gry
Counter-Strike: Condition Zero - recenzja gry

Recenzja 9 kwietnia 2004, 12:20

I faktem jest, że wówczas produkcja „Condition Zero” zmierzała w tym kierunku. Niestety na pewnym etapie okazało się, że gra nie spełnia wymagań współcześnie wydawanych tytułów i jej produkcja została wstrzymana niedaleko końca. Gra została dołączona do wydania „Condition Zero” w postaci „Deleted Scenes” i da się w nią grać, lecz żadne cudo to nie jest. Przestarzała grafika, małe, nieciekawe poziomy, inteligencja przeciwników ograniczająca się do strzelania z wyznaczonej pozycji i frontalnych ataków, a jeszcze dolewające oliwy do ognia zapluskwienie całości. Nie ma sensu „Deleted Scenes” oceniać, gdyż w porównaniu z konkurencyjnymi tytułami ma się już na pierwszy rzut oka wyjątkowo kiepsko, a poza tym... przynajmniej teoretycznie ta gra nie została wydana.