Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Counter-Strike: Condition Zero (PC)
OkładkaCounter-Strike: Condition Zero (PC)

Counter-Strike: Condition Zero PC

Rozszerzona wersja popularnej sieciowej strzelaniny Counter-Strike, dystrybuowana w formie oficjalnego dodatku do gry.

Akcji | FPP | terroryzm | współczesne konflikty | FPS | kooperacja | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Counter-Strike: Condition Zero Premiera PC

23marca2004

pudełko PL

26marca2004

producent: Turtle Rock Studios wydawca: Sierra wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Counter-Strike: Condition Zero

Half-Life

Team Fortress 2

New World Order

Counter Strike: Condition Zero to rozszerzenie popularnej na całym świecie modyfikacji do gry Half-Life o tym samym tytule. Wielu graczy nie miało wiele do czynienia z Counter Strike właśnie ze względu jego przeznaczenia do rozgrywki wieloosobowej. Dlatego tym razem autorzy zdecydowali się skupić również na wersji dla pojedynczego gracza, rozszerzając przy okazji możliwości wersji wieloosobowej. Powstała w ten sposób gra zachowała najlepsze elementy pierwowzoru, znacznie je ubogacając.

W wersji dla pojedynczego gracza można kierować poczynaniami dowódcy oddziału antyterrorystycznego złożonego z elitarnych członków światowych agencji militarnych, takich jak amerykański Navy SEALS, brytyjski SAS, rosyjski Specnaz oraz francuski GIGN. Mając pod sobą kilku podwładnych, trzeba przebić się przez 19 bardzo rozbudowanych misji. Nadmienić należy, że dostęp do kolejnej zależy od tego, czy wypełnione zostały określone zadania w aktualnej, lub poprzedniej misji. Zadań zaś jest sporo, gdyż szacunkowo na jedną misję przypada około 12 wymaganych do jej ukończenia oraz cała gama dodatkowych. Wśród nich są zarówno te znane z podstawowego Counter Strike (takie jak: rozbrojenie bomby, uratowanie zakładników, wyeliminowanie sił terrorystycznych itp.), jak również i zupełnie nowe (musisz utrzymać przy życiu więźnia podczas szturmu wrogich jednostek). Podwładni według autorów wykazują się sporą dozą rozsądku działania, np. osłaniając się nawzajem ogniem czy przegrupowując podczas ostrzału.

Condition Zero jest zabezpieczone przed cheaterami przez system Steam, który automatycznie pobiera nowe wersje oprogramowania i od razu je instaluje, co ma gwarantować niemalże 100% ochronę przed nadużyciami ze strony graczy. Jednak jego skuteczność w przyszłości może zostać ograniczona ze względu na kradzież części kodów źródłowych z VALVE.

Dodatek jest dostępny dla posiadaczy Counter Strike za darmo do pobrania przez system Steam, jednak gracze chcący ujrzeć CZ w pełnej krasie graficznej, z wszystkimi nowymi „fajerwerkami”, muszą zaopatrzyć się w pełną wersję zakupioną w sklepie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 20  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 1755 głosów czytelników.

Counter-Strike: Condition Zero cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Counter-Strike: Condition Zero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Counter-Strike: Condition Zero Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 800 MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 500MB HDD