Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2020, 16:03

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Zobacz driftowanie samochodem na de_dust2 z CS 1.6

Youtuber Shifter postanowił przenieść mapy znane z Counter-Strike'a 1.6 do gry Assetto Corsa, co pozwoliło mu na pokazanie swoich umiejętności drifterskich w miejscówkach dobrze znanych wielu graczom.

Zobacz driftowanie samochodem na de_dust2 z CS 1.6 - ilustracja #1
Driftowanie na mapach z Counter-Strike’a? Czemu nie.

Zastanawialiście się kiedyś, jakby to było driftować np. na mapach z Counter-Strike’a 1.6? Ja też nie, ale na taki właśnie pomysł wpadł youtuber o nicku Shifter. Miesiąc temu na jego kanale na platformie Google’a pojawił się filmik, w którym dzięki dostępnym modyfikacjom przeniósł mapę de_dust2 z CS-a 1.6 do gry Assetto Corsa, co pozwoliło mu na swobodną jazdę po dobrze znanych nam miejscówkach. Materiał cieszył się taką popularnością (ponad milion odsłon), że twórca kilka dni temu postanowił stworzyć kolejny – tym razem na mapie de_inferno. Oba dzieła możecie obejrzeć poniżej.

Shifter skorzystał z jednej mapy przygotowanej przez zespół moderski HEXORMODSTEAM (de_dust2 – do pobrania tutaj) oraz drugiej stworzonej przez modera Lethal Magic (de_inferno – do pobrania tutaj). Warto także zaznaczyć, że autor filmików użył przy okazji kilku modów graficznych oraz modyfikacji zmieniającej pracę kamery. Na jego kanale znajdziecie również inne tego typu materiały – Shifter driftował już m.in. na ulicach Vice City. Możliwe, że wkrótce zaskoczy nas kolejną ciekawą lokacją, w której będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności.