Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2020, 16:05

autor: AlexB

Mimo problemów, Horizon przyćmiło Death Stranding na Steamie

W miniony piątek, czyli w dniu premiery na PC, w Horizon: Zero Dawn bawiło się jednocześnie za pośrednictwem Steama przeszło 56 tysięcy osób. To dużo więcej niż w Death Stranding w szczytowym momencie.

Horizon: Zero Dawn zadebiutowało na PC w miniony piątek i choć okazało się, że jego port daleki jest od ideału, to jednak wzbudził on spore zainteresowanie wśród graczy. Wszak nie codziennie produkcje mające być tytułami ekskluzywnymi na daną platformę pojawiają się na innej. Pewien pogląd na skalę popularności ostatniego dzieła studia Guerrilla Games na komputerach osobistych może dawać liczba graczy na Steamie. W dniu premiery za pośrednictwem platformy firmy Valve w Horizon: Zero Dawn bawiło się jednocześnie przeszło 56,5 tysiąca osób. Natomiast oglądalność gry na Twitchu przekroczyła 66 tysięcy widzów (via Steam Database).

Mimo problemów, Horizon przyćmiło Death Stranding na Steamie - ilustracja #1
Horizon: Zero Dawn cieszy się zainteresowaniem na Steamie.

Dla porównania możemy spojrzeć na Death Stranding, czyli inną produkcję mającą początkowo być dostępną wyłącznie na PlayStation 4. W szczytowym momencie na Steamie bawiło się w niej 32,5 tysiąca ludzi, czyli o 24 tysięce mniej niż w Horizon: Zero Dawn. Ostatnie dziecko Hideo Kojimy i jego ekipy zwyciężyło za to, jeśli chodzi o widownię na Twitchu. W dniu premiery tytułu na PC graczy przechodzących go oglądało nieco ponad 76 tysięcy miłośników elektronicznej rozrywki.

Mimo problemów, Horizon przyćmiło Death Stranding na Steamie - ilustracja #2
Mimo problemów, Horizon przyćmiło Death Stranding na Steamie - ilustracja #3
Liczba graczy na Steamie oraz widzowie na Twitchu odpowiednio Death Stranding oraz Horizon: Zero Dawn.

Skąd takie rozbieżności? Najlogiczniejszym wytłumaczeniem jest chyba fakt, że pod wieloma względami Horizon: Zero Dawn stanowi pozycję dużo przystępniejszą dla zwykłego „zjadacza chleba” od Death Stranding, które zyskało sobie opinię produkcji dziwnej z dość monotonnym dla niektórych gameplayem.

Oczywiście Steam to nie jedyna pecetowa platforma, na której są dostępne zarówno Horizon: Zero Dawn, jak i Death Stranding. Można je także zakupić w Epic Games Store. Zatem aby uzyskać pełen obraz popularności obu tych tytułów na komputerach osobistych, potrzebowalibyśmy dokładnych wyników sprzedaży z obu tych źródeł.

Przyzwoite wyniki osiągane przez Horizon: Zero Dawn i Death Stranding na Steamie mogą cieszyć. Pozostaje jednak pytanie, czy mogą one dawać nadzieję na to, że w przyszłości więcej produkcji ekskluzywnych dla marki PlayStation pojawi się również na komputerach osobistych? Nie jest to absolutnie wykluczone, lecz ostatnie doniesienia nie wyglądają zbyt optymistycznie dla osób trzymających za to kciuki.

  1. Oficjalna strona internetowa Horizon: Zero Dawn
  2. 5 solidnych powodów, żeby zagrać w Horizon Zero Dawn na PC
  3. Oficjalna strona internetowa gry Death Stranding
  4. Recenzja gry Death Stranding – co tu się odkojimowało?

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-10

Horizon Zero Dawn: Complete Edition

Horizon Zero Dawn: Complete Edition