Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka New World Order (PC)

New World Order PC

Taktyczna gra akcji przeznaczona do zespołowej rozgrywki sieciowej, w której Global Assault Team walczy z Syndykatem. Do wyboru mamy pięć klas postaci o różnych specjalizacjach.

Akcji

PC Windows
Okładka New World Order (PC)

producent: Termite Games

wydawca: Project Three

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16listopada2002

15maja2003

pudełko PL

New World Order to gra wzorowana na takich tytułach jak Counter-Strike czy Team Fortress. Wykorzystuje nowoczesny silnik graficzny dzięki czemu wygenerowane otoczenie przypomina film akcji. Oprócz rozgrywki wieloosobowej dostępny jest tryb single player z misjami wymagającymi nie tylko bezmyślnego zabijania lecz również taktycznego planowania i przebiegłości. Do wyboru mamy pięć klas postaci o różnych specjalizacjach: snajper, szturmowiec, taktyk, ekspert od materiałów wybuchowych oraz ekspert w walce z bliskiej odległości.

Dla trybu rozgrywki zespołowej przygotowano różnorodne zadania do wykonania, takie jak: obrona nowoczesnego laboratorium, frontalny atak, atak z zaskoczenia na magazyn oraz wiele innych scenariuszy. Wybrać możemy jedną z dwóch stron. Każda z nich posiada indywidualne cechy, wady i zalety. Global Assault Team (GAT) posiada duży wybór doskonałej broni oraz dostęp do szczegółowych informacji taktycznych, natomiast druga strona, The Syndicate, ma słabsze uzbrojenie, ale operuje na lepszym do obrony terenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do New World Order

Wymagania wiekowe New World Order

16+

Wymagania sprzętowe New World Order

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: 1.4 GHz, 512 MB RAM, 32MB akcelerator 3D, 1.5 GB HDD

New World Order - recenzja gry
New World Order - recenzja gry

Recenzja 14 lipca 2003, 11:44

No dobrze, zatrzymuję się na 15 sekund, żeby przeczytać, co mnie czeka, odpalam misję, zaczynam grać i... ginę! No dobrze, może się za bardzo pośpieszyłem. Ładuję poziom jeszcze raz (nawet nie wspominam, że ponowne załadowanie misji na Athlonie XP2000+ z 256MB DDR i bardzo szybkim dyskiem Seagate Barracuda IV zajmuje około minuty!), ruszam w kierunku pierwszych drzwi, słyszę kilka strzałów, ekran robi się czerwony i... kolejny wypadek przy pracy. Panicznie wracam do menu głównego i szukam ustawień poziomu trudności. Niestety, w ogóle takiej opcji nie zawarto... Tryb singleplayer w „New World Order” to jedna wielka męczarnia. Tu naprawdę można gratulować ludziom, którzy przeżyją dłużej niż kilka minut. Nawet typowo hardcore’owe „Iron Storm” czy „Ghost Recon”, przy których wielu graczy wywieszało białą flagę, mogą się schować. W przypadku gry P3 Interactive przeważnie jest tak, że wystarczy, aby przeciwnik nas zauważył i już możemy pożegnać się ze sterowaną postacią. Dla kogo ta gra, do diaska! Za to wszystko odpowiedzialne jest przede wszystkim AI komputerowych przeciwników. Dałbym sobie głowę uciąć, upierając się przy tym, iż przez cały czas ZNAJĄ oni pozycję gracza, a to, czy zginie się od razu, czy po kilku minutach jest w głównej mierze uzależnione od nastroju producentów, którzy tak czy inaczej poustawiali terrorystów z Syndicate... Na szczęście, jeśli ktoś nie podda się od razu na samym początku, czeka go tuzin dość zróżnicowanych misji. Raz szalejemy w miejskich dokach, innym razem przetrząsamy kryjówki terrorystów, a już za chwilę odbijamy przetrzymywanych zakładników. Niestety, z racji BRAKU możliwości wykonywania save’ów w trakcie misji oraz iście zabójczego poziomu trudności, wątpię żeby kogokolwiek tryb ten zainteresował.